Skocz do zawartości

Po zmianie płyty głównej i RAM spadek FPS w grach, klatkowanie


Recommended Posts

Witam.

Wszystko chodziło dobrze, do czasu gdy musiałem wymienić swoją starą płyte główną i pamięć RAM. Zauważyłem, że gry nie chodzą już tak płynnie jak przed wymianą, w momentach gdy są jakieś duże przestrzenie lub wyskoczy wielu wrogów, występuje nagły spadek FPS, obraz się przycina, dźwięk czasami też. Dzieje się tak przez jakieś pół minuty po czym wszystko chodzi już płynnie i tak co kilka minut, że wogóle grać się nie da. Na najniższych ustawieniach tak się nie dzieje, ale co to za gra...Panowie w serwisie wymienili mi płyte główną i ramy na inne i problem jest ten sam...

Mój sprzęt:

Procesor: Intel Pentium D 2.8 GHZ

Płyta główna: (przed wymianą na której chodziło dobrze) był Gigabyte GA-G33M-DS2R, (teraz jest) Asus P5G41T-M LX

Karta Graficzna: Gigabyte Geforce 430 GT 1GB

Pamięć: GoodRam 4GB DDR3 CL9 w 2 kościach (wcześniej także 4GB w 4 kosciach DDR2)

Zasilacz: Chieftec 450W

 

1. Na pewno nie jest to wina dysku twardego, bo na innym dzieje się to samo

2. Nie jest to wina zbyt wysokiej temperatury

3. System był instalowany na nowo

4. Wszystkie najnowsze sterowniki są wgrane

 

Możecie mi pomóc? Bo ja i panowie w serwisie załamujemy ręce nad tym. PRZED WYMIANĄ PŁYTY GŁóWNEJ I PAMIĘCI BYŁO WSZYSTKO DOBRZE.

Link to post
Share on other sites

myśle że gdyby tak było to wogóle by się żadna gra nie włączyła, bo taka karta zintegrowana jest po prostu za słaba, klatkowanie jest praktycznie we wszystkich grach, które w porównaniu do mojego sprzętu mają śmieszne wymagania, jedynie counter-strike 1.6 się nie przycina...

Edytowane przez majkiel91
Link to post
Share on other sites

Jakie to gry? To naturalne , że przy większej ilości przeciwników i otwartych przestrzeniach komputer musi wykonać więcej obliczeń, pewnie dlatego się ścina. A jeśli wrzucisz niższe ustawienia i tak się nie dzieje to może być wytłumaczenie tego , że po prostu się męczy ;) Nie jest czasami tak że po wymianie podzespołow wrzuciłeś wyższe ustawienia?

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

ustawienia są te same, jak pisałemwcześniej dzieje się to nawet na starszych grach które w porównaniu do mojego sprzętu mają śmieszne wymagania. Przed wymianą płyty głównej i pamięci tak nie było. Nie przycina przykłądowo na Tomb Raider Anniversary, Silent Hill Homecoming. A przycina w grach takich jak: Tomb Raider Underworld, Bioshock, Alan Wake, Resident Evil 5

Link to post
Share on other sites

moze alan wake nie spełnia, ale taki Bioshock lub Tomb Raider Underworld lub nawet Call Of Duty 2? Przed wymianą chodziły bez najmniejszych przycinek a teraz klatkuje obraz przez jakieś pół minuty po czym płynność wraca do normy i tak się to powtarza co chwilę...

Edytowane przez majkiel91
Link to post
Share on other sites

ktoś pisał mi wcześniej, że być może mój procesor jest niekompatybilny pod pamięć ddr3 czy coś... że pamięć jest nowej generacji a procesor starej...co myślicie o tym?

ten pentium ma kontroler pamięci DD3?

To ja^^ To było pytanie ;)

 

Cytuję wikipedię:

,,Obsługa pamięci DDR3 przez procesory została wprowadzona w 2007 roku w chipsetach płyt głównych przeznaczonych dla procesorów Intel oraz w 2009 roku w procesorach firmy AMD.''

 

 

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

a jak mam sprzwdzic czy ma taki kontroler skoro w interneci nic nie pisze na ten temat?

 

skoro mój procesor nie jest kompatybilny z ddr3 to po co wogóle robią takie płyty główne dla mojego procesora i pamięcią ddr3?

Edytowane przez majkiel91
Link to post
Share on other sites

co mam zrobić żeby ramy nie oddawały się do integry? Najpierw musze pożyczyć od kumpla core 2 duo i sprawdze czy będzie dobrze działać, bo lipa by była jakbym kupił nowego procka a tu dalej ten sam problem...

Edytowane przez majkiel91
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...