Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeżeli bede testował swój procesor 2h i nie wyjdą mi żadne błedy to znaczy że jest stabilny? Na jakie dane szczególnie zwrócić uwagę. Czy ten program pokazuje te temperatury w stresie i czy to dobrze jak rdzenie osiagaja kolejno takie temperatury 55 63 61 56

Link to post
Share on other sites

Jaki to procesor i jakie jego chłodzenie , był podkrecony ? 2h w OCCT wystarczy by uznać ze procesor jest stabilny chociaz niektórzy testowali by nawet 2dni %-)

Edytowane przez DomiHD2
Link to post
Share on other sites

witam, wiem zeten temat byl juz niejednokrotnie walkowany ale mam inny problem

 

to moj pierwszy intel i po przeczytaniu kilku poradnikow, chocby ten http://forum.benchma...e-sandy-bridge/ zabralem sie do podkrecania (specyfikacja kompa w moim profilu), ustawilem tylko napiecie z offsetem 0.1v i mnoznik na 4.6, wylaczylem turbo boots, c1e, c3,c6 i wogole chyba wszystklo to to bylo opisane w tych poradnikach, pamieci wczytalem z profilu xmp

problem mam taki ze jak startuje occt/prime to obniza mi zegar na 4.2 potem skacze na 4.0, 3.9 i nie testuje go taj jak ustawilem na 4.6 ((

 

co zle zrobilem w biose albo co musze zmienic

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie tak, polecam jednak Prime95 ;) a tempy CoreTemp / RealTemp.

Idź mi z tym Prime95 stąd... OCCT jest bardziej rozbudowany. Prime nie wywalił żadnego błędu na moim procku, po jakimś czasie odpaliłem OCCT i zaraz wykrył błąd na rdzeniu. Teraz mam trochę procka zajechanego %-)

Link to post
Share on other sites

Wierzę, ja miałem analogiczną sytuacje z tym że w drugą stronę %-)

 

OCCT jest bardziej wymagające względem RAM'u niż Prime95 i to właśnie prowadzi do niporozumień, komunikat zawsze brzmi że to błąd na rdzeniu. Natomiast to że jest rozbudowany nie świadczy wcale o jego wyższości, mnie wręcz odpycha i dlatego używam 3.0.1 a nie nowszych.

 

Należy też dodać że syntetyk sobie a codzienna praca sobie, nie ma to jak co najmniej dwa tygodnie PrimeGrid LLR.

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

;) już tam nabijam punkciki ;D aktualnie męczę radeona na Collatz Conjecture i MilkyWay@home

 

tak swoją drogą zastanawiam się nad jakimś najsensowniejszym projektem pod mojego proca ;)

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...