Skocz do zawartości

Po zmianie płyty głównej i RAM spadek FPS w grach, klatkowanie


Recommended Posts

Witam.

Wszystko chodziło dobrze, do czasu gdy musiałem wymienić swoją starą płyte główną i pamięć RAM. Zauważyłem, że gry nie chodzą już tak płynnie jak przed wymianą, w momentach gdy są jakieś duże przestrzenie lub wyskoczy wielu wrogów, występuje nagły spadek FPS, obraz się przycina, dźwięk czasami też. Dzieje się tak przez jakieś pół minuty po czym wszystko chodzi już płynnie i tak co kilka minut, że wogóle grać się nie da. Na najniższych ustawieniach tak się nie dzieje, ale co to za gra...Panowie w serwisie wymienili mi płyte główną i ramy na inne i problem jest ten sam...

Mój sprzęt:

Procesor: Intel Pentium D 2.8 GHZ

Płyta główna: (przed wymianą na której chodziło dobrze) był Gigabyte GA-G33M-DS2R, (teraz jest) Asus P5G41T-M LX

Karta Graficzna: Gigabyte Geforce 430 GT 1GB

Pamięć: GoodRam 4GB DDR3 CL9

Zasilacz: Chieftec 450W

 

1. Na pewno nie jest to wina dysku twardego, bo na innym dzieje się to samo

2. Nie jest to wina zbyt wysokiej temperatury

3. System był instalowany na nowo

4. Wszystkie najnowsze sterowniki są wgrane

 

Możecie mi pomóc? Bo ja i panowie w serwisie załamujemy ręce nad tym. PRZED WYMIANĄ PŁYTY GŁóWNEJ I PAMIĘCI BYŁO WSZYSTKO DOBRZE.

Link to post
Share on other sites

Był kiedyś problem na forum u kohoś z wysokimi temperaturami po zmianie coolera, strzelam, że po zmianie głównej twój cpu cooler, może zasłaniać jakieś heatsinki płyty gownej i to może je nagrzewać i powodować ścięcia. Nie bijcie, ja tylko strzelam :(.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...