Skocz do zawartości

Phenom II - O/C


Recommended Posts

Witam, posiadam w/w procesor, a dokładniej jest to AMD Phenom II X4 955BE. Więc tak podnoszenie mnożnika jest zbyt proste, a chciałbym się trochę męczyć jak wy ;) Mając wersję BE można podkręcać poprzez FSB zamiast mnożnika? Mógłby ktoś dokładnie wytłumaczyć co i jak robić? A czy mając wersję BE nie muszę bajerować z timingami jeśli chcę podkręcić tak jakbym nie miał wersji BE? Proszę o szczególną pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Ok, najkrócej jak można, stopniowo zwiększaj HT i testuj stabilność, jeżeli będzie niestabilny podbij nieznacznie napięcie, po czym znowu test i jeśli jest ok, zwiększaj częstotliwość i tak dale i dalej aż zrobi się niestabilny i podbicie napięcia nie pomoże ;) Proste ?

Ale swoją drogą skoro masz BE to po ci się w to pchać ?

Link to post
Share on other sites

Możliwe nie siedzę w nim :) i nie widzę temperatur :o

Zamierzasz jakieś chłodzonko kupić ? :>

Temparatury to 38st IDLE a 61st. STRESS. Chłodzenie zamierzam kupić ale dopiero gdy będę miał Windowsa 7 i sprawną kartę graficzną ( wkońcu wysyłam xD) więc ceny spadną troszkę :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

ja wlasnie dzis odblokowałem 2 dodatkowe rdzenie na plycie 770t ud3p z F2 pamieci hyperX dd3 1600 i jeszcze podrecilem ciut wiec przy napieciu 1,440 3,6 chodzi stabilnie od 2 godz orthosem przy 1,5 3,8 orthos wywalał błąd wieć jestem zadowolony a podobno seria mojego procka jest nie do odblokowania :D moj seria 0921FPMW na forach probowali z asrock i msi

Link to post
Share on other sites

hmm hmm czekaj miałem na kartce :D te moje zapiski ... z jakiegoś forum wziąłem

yyy to tak:

Wchodzimy do biosu, del :D

Wchodzimy do MB Inteligent Tweaker a potem ACC i EC Firmware Selection na Hybrid a Advanced Clock Calibration na auto no zapisz powinien sie komp wylaczyc jedyny minus to ze HWmonitor nie podaje temperatur no ale mozna po obrotach wentyla dojsc jaka temp np u mnie mam Scythe Mugena 2 jak bylo x2 i temp 26 stopni to 370 obrotow teraz mam jakies 450 wiec +- 2 stopnie wiecej no i czooo aa pamieci musza byc na 1600!!! bo beda błędy no i czo potem pomaltretuj jakas gra orthosem nie wiem pomachaj okienkami zeby obciazenie na 4 rdzenie bylo 100%!!! no i niech pochodzi sobie tak z godzinke jak bedzie dzialac daj pozniej w biosie mnoznik na 18 napiecie na 1,440 i bedzie 3,6 :rotfl: jutro bede krecil do 3,8 :?: sorry za błędy ;p

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...