Skocz do zawartości

Błąd danych CRC przy rozpakowywaniu pliku rar co począć?


Recommended Posts

Witam pobrałem ostatnio dość duży plik RAR z sieci p2p, po pobraniu pliku chciałem go rozpakować ale tu winrar Wywalił mi błąd danych CRC "Musisz posiadać następujący wolum aby kontynuować rozpakowywanie.

 

A szkoda czasu który poświęcam na ściąganie pliku żeby teraz to poprostu wyrzucić z dysku ;). proszę o pomoc:)

Link to post
Share on other sites

Hmm... możliwe ale pewny nie jestem pobrałem cały plik warzy w rarze 100mb a wewnątrz 749mb może to ma jakieś znaczenie(nie za duży stopień kompresji?)

 

wygoglowałem że morze to być przez zajechane pamięci :) , albo albo "twoj procek ma juz wszystkiego" ;) dosyc< z google (nigdy nie robiłem testu mem test bo nie było potrzeby) lub to wina zasyfionego systemu ;)

Link to post
Share on other sites

wiesz... ja mam plik z motywami do XP, który ma 50 MB, a po rozpakowaniu 700 MB, a działa :>

 

100 MB to mało, więc spróbuj pobrać jeszcze raz - zawsze tak się robi. Coś nie działa - sprawdź czy jest podłączone do prądu. Plik nie chce się rozpakować - pobierz go ponownie :) Wiesz ile Win 7 musiałem pobrać zanim trafiłem na sprawną wersję? ;) Spróbuj go pobrać ponownie. Przeskanuj AV i rozpakuj nie robiąc nic na komputerze.

Link to post
Share on other sites

Noris, a nie masz ty przypadkiem 8 plików rar ktore nazwą roznia sie od siebie tylko czyms w stylu "part1" "part2" itd? BO to jest tak ze ten 'duzy plik' 750MB jest podzielony na 8 partów (części), po 100MB kazda (ostatnia oczywiscie waży mniej). Musisz sciagnac wszystkie 8 partów, wrzucic je do jednego folderu i wtedy rozpakować ten film.

Link to post
Share on other sites

8 plików rar które nazwą różnią sie od siebie tylko czymś w stylu "part1" "part2" itd? BO to jest tak ze ten 'duzy plik' 750MB jest podzielony na 8 partów (części), po 100MB kazda (ostatnia oczywiscie waży mniej). Musisz sciagnac wszystkie 8 partów, wrzucic je do jednego folderu i wtedy rozpakować ten film.

Nie ale dzięki za posta bo miałem właśnie coś takiego pobierać ale wolałem jeden cały plik

 

Podgląd paczki ujawnił mi rzeczywisty rozmiar pliku 700*mb nie wiedziałem ile naprawdę waży przed pobraniem ;)

 

plik jest zdrowy. próbowałem rozpakować w spoczynku komputera nic to nie dało.

Link to post
Share on other sites

Mi też ostatnio często winrar wywala błąd CRC czasami pomaga naprawa archiwum ale rzadko to coś daje ;) ale mogę polecić Ci 7-zipa czasami jak winrar nie daje sobie radę i wywala błędy to korzystam z 7-zip który radzi sobie bez problemu ale też mu się zdarza, że sypie błędami CRC może ktoś wie dlaczego tak się dzieje? dopisuję się do tematu :)

Link to post
Share on other sites

Hmm... możliwe ale pewny nie jestem pobrałem cały plik warzy w rarze 100mb a wewnątrz 749mb może to ma jakieś znaczenie(nie za duży stopień kompresji?)

Gdy robisz podgląd pliku i pokazuje te 700MB to nie masz czasem przy nazwie pliku takiego znaczka: <-> ?

Jeśli tak to jest to po prostu jeden plik z całej paczki i rzeczywiście może wyrzucać infomację o błędnym CRC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...