Skocz do zawartości

Mod obudowy za grosze


Recommended Posts

Witam

Mam dzis do zaprezentowania Wam swojego mod obudowy z czesci ktore wiekszosc z was moze znalesc w przydomowym inwentarzu :D

Ja s swoim modzie wykorzystalem nastepujace rzeczy:

- 20 cm ruru aluminiowej o sr 100mm (do piecyka gazowego, mozna uzyc rury wykorzystywanej do drenacji dziurkowana )

- wentylator swiecacy o dowolnej barwie swiatelek

- wentylator 80mm na przud obydowy

- kawalek plexi z ktorego zrobimy boczna pokrywe

- pasek led z dowolnym kolorem swiatelek na 12v

- pomysl i kreatywnosc :D

 

Oto dwa efekty jeden skromniejszy drugi bardziej hardcorowy:

Wersja Light :

 

http://imageshack.us/photo/my-images/705/zdjcie0268pq.jpg/

 

Wersja Hardcore:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/528/zdjcie0267.jpg/

 

Mam nadzieje ze wam sie spodoba :D Mozliwosci w zaleznosci od obudowy moze byc wiecej ja mam jeszcze kilka pomyslow ale efekty zaprezentuje w przyszlosc:D

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Wiochcore mowisz taaa.... Akurat ta wersja miala zrobic to co miala i zrobila czyli obnizyc temp procesora przez besposrednie doprowadzenie powietrza z przodu obudowy i zastosowanie tej rury obnizylo ja o 5-7 stopni. Wiec zanim sie wypowiesz moze najpierw sie dowiesz co ten mod mial na celu

Link to post
Share on other sites

Ciekawe. A taki rodzaj doprowadzenia powietrza do CPU widziałem już w zaanwansowanych projektac AC. I naprawde to dzała. Coś takiego widziałem też w obudowie LL PC A-05FN co podnosiło skuteczność chłodzenia proca dość solidnie

Link to post
Share on other sites

no wlasnie o to mi tu chodzilo i powiem tyle ze lepiej by bylo uzyc plastikowej rurki np takiej ktorej uzywa sie do drenacji fundamentow budynkow ktora jest nadziurkowana. jak sami widzicie rurae 100mm jest ciezko zamocowac wiec przydal by sie jakis reduktor do wezszych rurek zeby to za wiele nie zajmowalo ale narazie zaniechalem dalszych prac nad tym pomyslem gdyz zakupilem przewiewna obudowe i potezne chlodzenie i narazie mi temperatury nie dokuczaja co nie oznacza ze kiedys nie powroce do tego typu rozwiazan stosuja moze jakis nowy pomysl :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...