Skocz do zawartości

zintegrowana dzwiękówka czy audigi se w gigabyte xa 990???


Recommended Posts

jak w temacie... , i jeszcze jedno jak tam w biosie wszystko poustawiać... mam na myśli odblokowanie cepa , ustawienie ,, podkręcenie,, pamięci mostka itp.. , pamiątki to AMD patriot 1600 cl8 , z góry dzięki i obiecuję rozdawać plusy... :P

Link to post
Share on other sites

myślę że audigy będzie lepsze od integry , znasz angielski ? jeśli nie to weź słownik siądź przed biosem i potłumacz ; ) za odblokowanie cepa odpowiedzialne jest aac , podkręcasz mnożnikiem lub szyną (i musisz zmieniać napięcie) polecam jakieś poradniki , http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow

Edytowane przez ProXimo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

po podkręceniu procesora najlepiej puścić jakiś test (linx , OCCT) na 10-20 minut i jeśli się nie wyłączy i będzie wszystko działało bez błędów to można kręcić dalej , jak zaczną się problemy można zacząć podnosić napięcie i dalej testować .

 

EDIT: a jeszcze , podaj dokładną konfigurację komputera (z naciskiem na moc i markę zasilacza)

Edytowane przez ProXimo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

kolego ja to wszystko wiem... prawie... ;) , do tej pory jechałem na ddr2 i am2+ , dzisiaj przeszedłem na am3 ga 990xa i ramy AMD patriot ,,1600,, cl8 , codzi mi o to że , żeby ram 1600 i wyżej był maksymalnie wykorzystany trzeba podkręcić mostek tak 2400 -2600 , chodzi mi o to czy myszę podnieść napięcię ??? i czy potem podkręcanie proca ,,mnożnikiem ,, bedzie to jakoś ze sobą kolidowało??? , tak po chłopsku chodzi mi o to czy podkręcanie mostka jest zależne od proca ??? czy tylko pamięci???

,jeśli chodzi o resztę kompa niema problemu ,zasilacz korsair 750w

Edytowane przez duzy213
Link to post
Share on other sites

 

 

W nowym rozwiązaniu zastosowanym przez AMD role kontrolera pamięci umieszczonego w mostku północnym przejął procesor, a do komunikacji między nim a pamięcią zastosowano nową magistrale nazwaną Hyper Transport. Spełnia ona tą samą funkcje co magistrala FSB. Zrezygnowano także z umieszczenia na płytach głównych mostka południowego, a jego funkcje przejął całkowicie mostek północny.

 

polecam

 

http://www.informawpigulce.ovh.org/strony.php?nr=56&id=overclocking%20-%20podkr%EAcanie%20procesora

 

i

 

http://forum.pclab.pl/topic/739350-Podkr%C4%99canie-pami%C4%99ci-DDR3-pod-socketem-AM3/

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...