Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

poszukuję płyty do OC. Jest kilka specyficznych warunków jakie musi spełnić.

1. Obsługa ddr2

2. Obsługa procesora Athlon II x4 640 (taki posiadam i nie stać mnie na inny wiec będę katował to co mam) gniazdo AM3

3. Dobra sekcja zasilania :)

4. Dwa gniazda x16 pci-express

5. Gniazdo pata (dysk magazyn + napęd dvd)

 

Będę wdzięczny za (po)odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

zgadzam się z wami, jeśli chodzi o ddr3 i płyty pod ten procesor to nie ma problemu, aby coś zanleść. sęk w tym, że chwilowo mam 6gb pamięci ddr2 i mogę tanio dołożyć drugą kartę i 2gb ramu (taka samą jak mam, taka opcja kupna od kumpla :) )

nowe mobo raczej nie wchodzi w rachubę, ze względu na koszt kupna - używana będzie również dobra.

chce wycisnąć ile sie da z obecnych części, a za jakieś dwa lata mogę wymienić komputer na nowy zestaw.

przy obecnej konfiguracji. athlon x4 640 (3.0), karta asusa hd5750 po oc do poziomu taktowań wyższego modelu hd5770 i 6gb ramu odpalam battelfielda 3 na poziomie detali "wysoki", stabilne 60 fps; wiedźmin 2 chodzi na wysokich ustawieniach ok 50 fps ( chwilowe spadki do 28-30 fps), arma 2 poziom detali "normalny" chodzi w przedziale od 25 do 35 fps.

temat tej płyty jest czysto hobbystyczny, obecna płyta gigabyta nie pozwala na zabawę nawet w lekkie oc procesora, wcześniejszy procesor athlon x2 4200+ udalo mi się podkręcić stabilnie o 10% i na tym zabawa się kończyła.

Na cpu wymieniony jest box na spratana he923, utrzymuje on procesor na identycznym poziomie co tempertura otoczenia w idle, pod obciążeniem temperatura skacze ok 15 stopni w górę. opieram sie na odczytach z core temp i occt, dziś po powrocie z pracy potwierdzę temeratury jak pożyczę od kumpla pirometr. gpu również ma wymienione chłodznie na Arctic Cooling Accelero L2 Pro, wiec temperatura karty po podkęceniu nie przekracza 60 stopni pod obciązeniem ( na referencyjnym karta przegrzewała sie bez przetaktowania). buda to jakiś no name, przerobiony tak aby pył przewiewny - potraktowany narzędziami do obróbki metalu aby dołożyć wentylator na boku 140 mm, dodatkowy wentylator z przodu i jeden na tyle - efekt: chłodno w środku i pełno kurzu ;)

założyłem temat, ponieważ chcę coś jeszcze z tego sprzętu wycisnąć zanim oddam go żonie :) i dlatego pytam się o poradę przy wyborze mobo.

Link to post
Share on other sites

cóż zaraz czegoś poszukam pod am3 z pata i ddr2 ale to nie będą płyty najwyższych lotów ;)

 

EDIT: ciężko ciężko i drogo , znaleśc płytę pod am3, z ddr2 , pata pod OC (dobra sekcja zasilania) i CF

 

może takie coś ? http://www.agito.pl/plyta-glowna-asus-m4a78-e-79-343407.html chyba dzisiaj mam zły dzień na szukanie ;p

 

tu są szczegóły http://pl.asus.com/Motherboards/AMD_AM2Plus/M4A78E/#CPUS

Edytowane przez ProXimo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...