Skocz do zawartości

ASRock M3A770DE-opinie


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

Ja na niej składałem domowy zestaw na 4670 i Athlonie X4. Wszystko bardzo ładnie chłodziło. Dobrze wykonana, wyposażona tak jak każda inna. Zero zastrzeżeń. OC nie robiłem, ale założę się, że jakieś tam możliwości ma :D

Link to post
Share on other sites

AsRocki oferowały zerowe O/C przed erą s.939. Więc proszę, nie wygłaszajcie opinii o nowych produktach mając w pamięci to, jak sprawowały się w przeszłości płytki Asrocka. Jak na swoją cenę O/C płytek AsRocka pod AM2+/AM3 jest rewelacyjne :D Dlatego autorze tematu, bierz tą płytkę, nie zawiedziesz się :P

Link to post
Share on other sites

Nowe produkty np. pod i5 asrocka?? zajefajna sprawa znajomy miał nic nie podkręcał 2h chodził proc na full i sekcja zasilania cpu poszła!!!! nie oszczędzajcie na płycie głównej!!! to jednak szkielet lepiej na gpu zaoszczędzić!!! Gwarancji odmówili!!! mówiąc ze to jego wina nie brać to moje zdanie i poszkodowanego!!! ocena firmy=0

 

Co tanie jest Drogie bo się płaci dwa razy... Kto się nie przekona w to nie uwierzy;)

Link to post
Share on other sites

Pewnie kolega zareklamował płytę "Po podkręceniu procesora..." :D

Niestety tak to jest z produktami produkowanymi masowo - zawsze trafi się felerna sztuka i nie zależy to od producenta.

 

BTW. A może na spalenie sekcji zasilania wpływ miało wadliwe gniazdo Foxconna na przykład?

Link to post
Share on other sites

http://www.forum.zwijaj.pl/viewtopic.ph ... 5&start=15

 

inny:)

 

 

"No i żeś Waldek wykrakał, właśnie poszła sekcja zasilania procesora na tym ass-rocku, najśmieszniejsze jest to, że przy defaultowych ustawieniach, po pół godzinie pracy klienta z 8 odpalonymi instancjami. Mam nadzieję, że przynajmniej procek cały. Temperatura na mostku nawet nie przekroczyła 32 st C a procka 50.

Właśnie skończyłem lekturę forum, które ten temat poruszają i wychodzi na to, że dla tego modelu jest ta przypadłość normą. Poza tym to dziadostwo ma zintegrowany kontroler IDE z firewire, więc dlatego nie moglem zainstalować żadnego z linuchów - potrzebne jest DVD na SATA, dopiero wtedy udało mi się posadzić ubuntu 9.10, czyli zapowiada mi się jednak dłuższa przerwa w zwijaniu, tak jak wcześniej planowałem.

Jak to mój ś.p. dziadek mawiał głupota nie boli a nauka zawsze kosztuje - będę musiał sobie gdzieś to zdanie wyryć, abym go nie zapomniał.

pozdrawiam"

Link to post
Share on other sites

"Nie wiem jaką ale jak dotknąłem radiatora na sekcji zasilania, to mi palucha usmażyło, na jednym forum czytałem, że gostek 3 załatwił w tym jedną jeszcze w sklepie jak chcieli sprawdzić czy działa.

http://forum.purepc.pl/Socket-1366-1156 ... try3385982

Pewnie jak bym WC założył na CPU też po 5 minutach byłoby po wszystkim, wtedy sekcję chłodziłby tylko wentyl z tyłu obudowy."

Link to post
Share on other sites

Tak jak ktoś mądry kiedyś napisał. Taniość kosztowna:) spalenie bolców w podstawce nie podlega gwarancji. I czeka ziomka prawdopodobnie nowy zakup;) Już na pewno nie pomyśli o Asrock-u.

 

"no cóż w tej chwili okazuje się, że to było poronienie, dzisiaj zadzwonił do mnie pan z serwisu i poinformował mnie, że socket ma 5 uszkodzonych pinów i ze jest to moja wina i z tego powodu uznają mi warunkowo reklamację a MB wysyłają do producenta do ekspertyzy, ale mam 0% szans na uznanie gwarancji. Tak więc w tej chwili, mam problem i to niestety duży. Najgorsze jest to, że nie wiem kiedy to się stało czy mi przy zakładaniu zaślepki, czy im przy jej ściągnięciu, a prawdę mówiąc to nie powinno w ogóle to się zdarzyć. jak pech to pech

pozdrawiam"

 

Już nie wklejam tekstu osób postronnych bo to nie ma sensu. Szukajcie testów sprawności/wytrzymałości. na forach takich jak forum zwijaj. Związanych z obliczeniami rozproszonymi. Tu podzespoły muszą wytrzymać więcej niż 1 godzinę grania. Pozdro. Ale nie róbcie popeliny.

Link to post
Share on other sites

Ja już tylko kupuje płyty ze stajni gigabit. Miałem 3 i do tej pory śmigają. Warto wydać na płytę więcej skoro to szkielet komputera więc musi być mocną podstawą. Asus mnie zawiódł, Assrok dualvista 775 - no właśnie niekoniecznie(Ale gniazda sata było łatwo wyrwać i tak sie stało:/były tylko dwa więc sama się wykluczyła z dalszego użytkowania).Tak wiec Może kiedyś zaczniecie mniej oszczędzać na płycie tak jak na zasilaczach;) to odkryjecie stabilność OC.

 

W tanich płytach montuje sie tanie podstawki i części/budżetowe. Więc nie dziwie sie ze foxconna podstawki były;)

Link to post
Share on other sites

Podstawki Foxconna w większości płyt głównych są montowane :D A z płytami już tak jest - jedni mają pecha do AsRocka, inni do Gigabyte'a (jak ja np, 2 płyty miałem - jedna padła 2 tygodnie po gwarancji, druga włączała się nawet 15 minut :P ). A o stabilności O/C też mogłem przekonać się na ASrocku. Na gigusiu na 2900MHz mój 5000+ walił BSOD'y a na AsRocku 3,35GHz w pełni stabilne było :)

Link to post
Share on other sites

Nie we wszystkich płytach :D gigabyte, asus i evga w droższych modelach nie montuje fokscona;) Co zrobić jak właściwa fabryka nie nadążna i podróby muszą wstawiać:P

Jak sie kupuje same budżetowe to się dziwisz??

Pewnie przechodząc z gigabyte kupując asroka wiozłeś płytę droższą lub w tej samej cenie ale młodszą i nowszą technologicznie Jakbyś wziął gigabyte też by śmigało;)

Na asusua sie naciąłem 600zł wydałem na śmiecia z nforce 590

do tego standardowa karta dźwiękowa to śmiech na sali - Głupi assrock miał znacznie lepszą.

Już tej firmy jako wykonawce płyt głównych nie wezmę pod uwagę. Assrocka kiedyś naprawiałem-kondensatorki.

Mam p35c-ds3r kupiłem niegdyś za 300zł i co Pobiła p5n32-sli-premium na ryja. Dosłownie. Wytrzymała jest. jakbyś zobaczył w jakim jest stanie byś sie zdziwił ze jeszcze działa;) zalane 3 sloty pci (była spalona karta dźwiękowa sb(wymuszony zakup przez cholernego asusa! dodatkowe piepszone 100zł na dźwiękówkę.) i przypalona tv. Wyciek chłodziwa narozrabiał trochę:) Popalone gniazda 3pinowe wentyli. Nadal śmiga

Teraz używam jako właściwego kompa ep45-ud3p z q9300

Jedynie zastrzeżenia jakie napisałem do gigabyte to to ze nie można łączyć kalibracji napięcia z Auto OC zegar nie podbijał sie.

Link to post
Share on other sites

Zamieniłem płytkę z socket 780G+SB700 na 780G+SB710. Do tego na Gigabyte miałem wszystkie kondensatory typu solid, na AsRocku tylko w sekcji zasilania. Do tego nie mam FireWire i eSATA. no i mniej 4 pinowych złączy na wentylatory. Więc to nie było przejście z nForce 4 na 790GX :D.

 

Wszystkie płyty mają swoje wady - Asrock nadal zbyt dużą awaryjność, Asus również często się psuje, Gigabyte czasami nie potrafi przez 2 lata wypuścić dobrego BIOSU do płyty, a MSI do tej pory słynie z nie najlepszych BIOS-ów. Nawet DFI mnie wkurza tym, że nie potrafią dodać do starszych płytek obsługi Phenomów II.

Link to post
Share on other sites

http://img29.imageshack.us/img29/7889/beztytuuca.jpg

 

Wystarczy spojrzeć na real-temp jest podany czas wystąpienia granicznych temperatur.

 

Sorki to ustawienia OC Z AUTO OC(podkręcony do 3.000 i o pięćset mHz podskakuje automatycznie większe manewrowanie zegarami) teraz dopiero zauwarzyłem:/ dlatego co innego pokazuje real temp a pasek boczny rivatuner.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...