Skocz do zawartości

problem z gigabyte gtx 560 ti


Recommended Posts

Witam

Mam gruby problem z karta gigabyte gtx 560 ti

Nie wiem czy wiecie ale seria tych kart jest uszkodzona,bardzo latwo to wywnioskowac googlujac.Gdy kupowalem ta karte a raczej calego pc wiedzialem na co sie pisze lecz wtedy myslalem ze bedzie latwo to obejsc i uzywac tej karty bezproblemowo-ludzie pisza ze wystarczy zwiekszyc napiecie rdzenia i cieszyc sie dobra karciocha lecz u mnie to nie pomoglo.

Problem wyglada tak-komputer mam od czwartku juz 3 raz karta wysypala mi artefakty takie jak te http://i.imgur.com/yK2dM.jpg - nie jest to moje zdjecie tylko innego uzytkownika innego forum co swiadczy o tym co juz napisalem czyli ze problem jesr masowy

Mi rowniez 3/3 razy artefakty wysypaly sie w filmie,tylko ze z dysku-zwiekszanie napiec,reinstal sterownikow -nie pomoglo.

Karta wysypuje sie w roznych odstepach czasu nawet kilkudziesiecio godzinnych,nie ma reguly

Ten problem wymaga specjalistycznego podejscia tzn kogos kto mial juz ten problem

Spytam jeszcze czy warto taka karte oddawac na serwis?jakos mi sie zdaje ze nic sie nie da zrobi z karta ktora jest zepsuta od urodzenia

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Ewentualnie (jak masz jakieś dziwne niewyjaśnione uprzedzenia przed servisem) możesz zainstalować msi afterburner i zmniejszyć taktowanie (o jakieś 100mhz) jak nadal będzie sypać artefakty to uwalona jak nie - to znaczy że proc ma zamało papu i trzeba trochę podnieść napięcie (o jakieś 0,25 - 0,5 v (żeby nie przesadzić )) po zabiegu patrz na tęperaturki mi ten sposób osobiście pomógł okiełznać moją 560ti

mam nadzieje że pomogłem

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Cała seria tych 560 nie jest zrąbana jak ty to ująłeś, bo gdyby tak było nie produkowali by jej za swoich czasów, albo wypuścili by poprawioną wersje @BIOS'u, po prostu ty trafiłeś na walnięty egzemplarz.

Jak chcesz OC to są przecież wersje z fabrycznie podniesionymi zegarami.

BTW masz jakąś wade pisania? :D Bo nie raz musiałem przeczytać twój post ze 3 razy zanim zrozumiałem o co w nim chodzi :P

A wracając do walniętych grafik, mam obecnie GTX660Ti za niecałe 1200zł i wydawało by sie że tak droga karta (bo tania ni jest...) musi działać idealnie... A tu jeb, wyskakują mi pasy które jeszcze w dodatku migają, karta tak czy siak jest walnięta, dzisiaj właśnie ją dosyłam.

 

Edytowane przez PaveuSan
Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś jak "560Ti jest zrąbana". Co najwyżej może być felerna rewizja.

Ważnym elementem sprawy są następujące rzeczy:

- czy karta nie została uszkodzona przez zasilacz

- czy nie bawiłeś się w OC Karty przy okazji

- czy nie przesadziłeś z napięciami

Jeżeli powyższe sytuacje to fałsz, zgłoś kartę do sklepu, w którym dokonałeś zakupu, oni odeślą ją na reklamacje. Tak będzie najwygodniej.

 

Na czym polega walnięty egzemplarz?

- uszkodzony komponent GPU na taśmie

- uszkodzona karta w wyniku transportu

- źle fabrycznie wgrana wersja BIOS, tzn BIOS uległ uszkodzeniu (na pewnym forum czytałem że tak parę osób miało, na szczęście nikt kto ma GPU Gigabyte'a)

 

Mniej więcej możesz zrobić tak jak napisał HubOS. Tyle że ustaw je na standardowe parametry podane na stronie producenta. Jeżeli będzie się nie zgadzać, nie zwlekaj, zareklamuj kartę!

Edytowane przez Kapucynek
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...