Skocz do zawartości

maszyna na lata do gier, autoCAD do 10 000 tysięcy


Recommended Posts

Tylko czemu nie może, co to za problem sprowadzić dziś płytę z zagranicy? Żaden, klikasz robisz przelew i czekasz.

Niby tak ale takie zamawianie odpada, wiec jakas pomysl? propozycja? Widze na komputroniku cos z tego ale czy to jest dokladnie ta sama plyta ktora podales? http://www.komputronik.pl/product/144110/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/EVGA_P67_FTW.html Edytowane przez brakloginu89
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

co wtedy wybierasz?

Pierwszą z brzegu byle nie asus.

 

Czy mógłbyś przybliżyć skąd Twoje złe zdanie na temat tej płyty?

Wybacz moje lenistwo ale nie chce mi się po raz n'ty pisać tego samego więc przejrzyj moje starsze posty, szczególnie temat z działu "pytania do firmy asus" tam jest opisana większość problemów jakie miewam z ta płytą. Jedynie z pomocą użytkowników forum republic of gamers udało mi się ją zmusić do jako tako poprawnego działania, ale kumatym cza być ostro z angielskim żeby tam pisać i czytać bo ta płyta to drogi sprzęt i na polskich forach z racji tego, że garstka nielicznych ją ma, nikt za wiele Ci nie pomoże.

Z czystego lenistwa też nie chce mi się jej po prostu rozbierać i sprzedawać, żeby zamówić sobie ta EVGA :P Już przemęczę się do następnej generacji.

 

dokladnie ta sama plyta ktora podales? http://www.komputron...GA_P67_FTW.html

 

Ta sama ale w pl jej nie kupisz; nie ma szans.

Link to post
Share on other sites

Pierwszą z brzegu byle nie asus. Wybacz moje lenistwo ale nie chce mi się po raz n'ty pisać tego samego więc przejrzyj moje starsze posty, szczególnie temat z działu "pytania do firmy asus" tam jest opisana większość problemów jakie miewam z ta płytą. Jedynie z pomocą użytkowników forum republic of gamers udało mi się ją zmusić do jako tako poprawnego działania, ale kumatym cza być ostro z angielskim żeby tam pisać i czytać bo ta płyta to drogi sprzęt i na polskich forach z racji tego, że garstka nielicznych ją ma, nikt za wiele Ci nie pomoże. Z czystego lenistwa też nie chce mi się jej po prostu rozbierać i sprzedawać, żeby zamówić sobie ta EVGA :P Już przemęczę się do następnej generacji. Ta sama ale w pl jej nie kupisz; nie ma szans.

Towar dostepny na zamowienie widze z tej firmy to http://www.komputronik.pl/index.php/product/111352/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/EVGA_Classified_Super_Record_2_SR_2_.html tylko czy to zgraloby sie pozostalymi podzespolami? w ogole czy to ma sens, bo oni z pewnoscia sprowadzaja to dopiero z zagranicy itp

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Towar dostepny na zamowienie widze z tej firmy to http://www.komputron...rd_2_SR_2_.html tylko czy to zgraloby sie pozostalymi podzespolami? w ogole czy to ma sens, bo oni z pewnoscia sprowadzaja to dopiero z zagranicy itp

 

Ktoś ostatnio sprawdzał to i nie ma takiej opcji podobno żeby u nich to zamówić. Jedyna opcja to ten szwabski sklep.

czy przy tej płycie nie będzie problemu z podpięciem jakiś innych kart rozszerzeń ?

A co Ty byś tam jeszcze chciał podpinać :P

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Tak wlasnie wydawalo mi sie ;) Moze Ty masz jakas inna opinie na temat plyty glownej, ktora spokojnie moge kupic w Polsce i bedzie dobra?

 

Zrozum to, że NIE MA innych płyt w tej klasie cenowej w którą mierzysz. Jest gó*****y asus i jest evga. Możesz mierzyć w ashroka gen 4 ale dla mnie żaden biznes kupować za tysiaka płytę tej firmy jak ona juz na starcie pod każdym względem jest rozwalana przez tą evkę.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

nie wiem jaka tam jest ale zazwyczaj nie jest to tak dobra jak oddzielna (mowa o dźwiękowej)

 

Tak wlasnie wydawalo mi sie Moze Ty masz jakas inna opinie na temat plyty glownej, ktora spokojnie moge kupic w Polsce i bedzie dobra?

mógłbym ci polecić płytę za 200/300/400/500/600 ale w takim przedziale cenowym to ja nie dysponuje zbyt dużą widzą
Link to post
Share on other sites

Zrozum to, że NIE MA innych płyt w tej klasie cenowej w którą mierzysz. Jest gó*****y asus i jest evga. Możesz mierzyć w ashroka gen 4 ale dla mnie żaden biznes kupować za tysiaka płytę tej firmy jak ona juz na starcie pod każdym względem jest rozwalana przez tą evkę.

Rozumiem tylko szukam odpowiednika, ktory z pewnoscia bedzie gorszy ale kupiony w PL. Edytowane przez brakloginu89
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Więc nie ma takiego odpowiednika. Ja nie rozumiem czemu ludzie panikują tak jeśli chodzi o sprowadzanie sprzętu nie z PL. Klikasz, płacisz i już. A cena tej płyty jest też dobra w tym sklepie nawet w przeliczeniu na złotówki.

Link to post
Share on other sites

Więc nie ma takiego odpowiednika. Ja nie rozumiem czemu ludzie panikują tak jeśli chodzi o sprowadzanie sprzętu nie z PL. Klikasz, płacisz i już. A cena tej płyty jest też dobra w tym sklepie nawet w przeliczeniu na złotówki.

Chodzi tez o takie rzeczy jak gwarancja itd. W ogole w jaki sposob tam sie placi? Jak dlugo towar idzie? Czy jest to pewny sklep? Zamawiales cos z niego? Edytowane przez brakloginu89
Link to post
Share on other sites

i7 2600k jest cieńki, a s1155 to platforma bez przyszłości. Zdecydowanie wybierz S2011 i i7 3930k albo xeona E5-2620. W stacji do składania projektów mam i7 3820 i w renderingu jest 30% szybszy od i7 2600k, a 4-konałowy kontroler przydaje się przy duzych projektach.

Link to post
Share on other sites

Płyta ASUS P9X79 DELUXE, X79, QuadDDR3-1866, SATA3, RAID, PCI-E 3.0, GBLAN, ATX?

Procek Intel Core i7-3930K Extreme, 3.2 GHz, 12MB, LGA2011, BOX ?

Grafika ASUS GTX680-2GD5, GeForce GTX 680, 2GB DDR5, HDMI, DP, 2xDVI, BOX ?

 

To rozumiem, ze do projektow jest swietny sprzet, duze formaty bez problemu, a jak z grami?

 

Edytowane przez brakloginu89
Link to post
Share on other sites

A może by tak :

 

mobo : EVGA SR-2

cpu :2x Xeon E5640 lub coś koło tego

chłodz.: 2x Noctua D14 / Prolimatech Megahalems

ram : 16-32Gb - g.skille lub inne, które wpadną ci w oko i będą działać z sr-2

zasialcz : Corsair 1200W AX

hdd : 2x F3 1TB (raid1)

sdd : Crucial m4 / intel 520 - 128GB

buda : Lian Li PC-90A lub Xigmatek Elysium

Do tego GPu pod gierki i pozamiatane ;)

 

I znów Asus. Grr. EVGA X79 Classified.

Jedne z najlepszych mobasów pod 2011 "grrr" ???
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ja ci dobrze radzę. Nie bierz płyty asusa jak ci zależy na gwarancji i wsparciu ze strony producenta...

 

Jedne z najlepszych mobasów pod 2011

 

A miałeś taką płytę ? Że twierdzisz że najlepsze ? Mój maximus też ma opinie w recenzjach jakby stworzył ją sam Bóg a ja tą płytę mam w obudowie i wiem że to jest po prostu kupa gówna.

 

EVGA SR-2

To bezsens bo wtedy trzeba mieć specjalną wersję windy (serwerową) bo zwykła nie obsługuje 2 cpu a poza tym chciał do gier też a to się do gier nie nadaje.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Maximus to shit jest :)

Składałem w tym roku trzy platformy na 2011 (stacje robocze pod konkretne obliczenia) - jeden był na DELUXE, reszta na PRO. Zero problemów, dobre wyniki OC CPU jak i ramów ("prawie" 2600MHz, ale brak coolerów dawał już się we znaki).

Link to post
Share on other sites

Płyta EVGA X79 CLASSIFIED

Procek Intel Core i7-3930K Extreme, 3.2 GHz, 12MB, LGA2011, BOX

Grafika ASUS GTX680-2GD5, GeForce GTX 680, 2GB DDR5, HDMI, DP, 2xDVI, BOX

Pamięć Corsair Vengeance 4x4GB, DIMM, 1866MHz, DDR3, CL9, XMP, Non-ECC, with Heatsink (blue)

Dysk Twardy: Dysk WD Caviar Black, 3.5'', 2TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

 

Dysk Twardy SSD: OCZ SSD Vertex3 120GB SATA3 2.5'' MLC ( 550/500MB/s read/write), 3.5'' bracket

 

Zasilacz: Corsair zasilacz CMPSU-1200AXEU ATX 1200W PFC, EU version lub cos innego?

 

Chłodzenie: Scythe Mugen 3 CPU Cooler Rev.B, socket Intel LGA2011 albo cos innego

 

Czyli w ostateczności wychodzi to? To teraz co oplaca się zamienic? a na co bezsesnu kase wydawac? budzet to 10 tysiecy, a w tym zestawie obawiam się, ze przekroczy.

Edytowane przez brakloginu89
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...