Skocz do zawartości

Potrzebna rada w sprawie zestawu (obudowa i zasilacz)


Recommended Posts

Przymierzam się do złożenia komputerka z takiego zestawu za ok 2800-3000zł

Slashami oddzieliłem jeszcze rezerwowe podzespoły ale głównie skupiam się na tych wybranych.

I tak:

 

1.....Czy to wszystko jest kompatybilne i zadziała ze sobą?

2.....Mam problem jaką obudowę kupić i gdzie (może w zestawie z zasilaczem) albo zasilacz osobno. Obudowa i zasilacz w cenie do 400zł to już maksymalnie a najlepiej do 350zł.

3.....Nie wiem też jaką powinien mieć moc pod taki zestaw.

4.....Jeżeli macie jakieś sugestie co do np pamięci RAM (jakieś lepsze w cenie tych co wybrałem) lub inne podzespoły to proszę o rady.

 

 

A oto zestaw:

 

POSIADAM MONITOR BENQ M2200HD 22'

 

1. PŁYTA GŁÓWNA: Asus P5Q Deluxe

2. Procesor: Intel Core 2 Duo E8500 (nie wiem czy C0 czy E0 Revision?)

3. Karta Graficzna: Radeon 4890 Asus 1GB

 

////GeForce with CUDA GTX 275 Asus 896MB lub

Asus GeForce GTX275 896MB DDR3 448bit PCI-E (ENGTX275/HTDI/896MD3)///

 

4. Dysk twardy: WD Caviar Black 500GB WD5001AALS 32MB cache SATA-II

 

5. Pamięć: GeIL Dual Ultra 2x 2GB DDR2 800 MHz

 

///GeIL Dual Black Dragon 2x 2GB DDR2 800 MHz CL4///

 

6. Napęd DVD do 110zł (nie wiem jaki)

 

7. Obudowa i zasilacz pod ten zestaw. (nie wiem)

 

Dziękuje

Link to post
Share on other sites

Oj, oj. Wszystko źle :P Nie baw się w 775 i bierz 1156:

1) Intel Core i5 750 2.66 GHz BOX

2) Gigabyte GA-P55-UD3R

3) Patriot DDR3 2x2048MB Viper II Sector5 1600MHz CL7.0 EP LLK

4) Corsair TX650 650W

5) Samsung SpinPoint F3 HD502HJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300)

6) Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna

7) PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

;) LG GH22NS40RBBB

No i mieścisz się w 3000zł. Nie opłaca się kupować platformy 775 z tak drogim procesorem. Core i5 jest zdecydowanie szybszy, ma 4 rdzenie, ulepszoną architekturę, bardzo energooszczędny. Płyta jak płyta - dobra do OC, ma wszystko czego trzeba. RAM specjalny pod platformy Core i5. Zasilacz może nawet za mocny, ale wystarczy na bardzo długo i wytrzyma wszystko. Dysk najszybszy na rynku (z normalnych 7200), bez dwóch zdań. Obudowa standardowa, przewiewna, pomieści wszystko. Grafika z bardzo dobrym chłodzeniem, za dobrą cenę - 700zł. DVD pod SATA, czarne - tyle o nim wystarczy wiedzieć :P

Link to post
Share on other sites

ja bym osobiście poszedł jednak w GTX 260, wersje core216, w przedziale cenowym 600-700zł.

wydajność w porównaniu do hd4890 różna, raz większa, raz mniejsza.

zależy od gry:

http://translate.google.com/translate?prev=hp&hl=en&u=http%3A%2F%2Fblog.pconline.com.cn%2Farticle%2F239516.html&sl=zh-CN&tl=en

to link do testu hd 4890 przeciwko gtx260 ALE BEZ 216 SP, tylko wersja z 192 SP.

wydajność 192 - 715 GFLOPSów.

216 - 805 GFLOPSów.

 

do tego CUDA, PhysX, warto pójść w nVidie.

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać że ten komputer z przeznaczeniem do oglądania filmów i głównie do grania. Gdzieś wyczytałem że procesory Core 2 Duo serii E8XXX są wydajniejsze w grach nisz 4 rdzeniowe. Czy ten zestaw zaproponowany przez TORTURE będzie lepszy do gier? I czy jest jakaś dobra płyta ASUSA pod ten procesor "i5" bo jakoś nie mam zaufania do Gigabyte

Jeszcze w sprawie obudowy żeby kolor był podobny do monitora (tu problem: żona) Biały Monitor mam BenQ M2200HD 22"

Link to post
Share on other sites

Powoli się to zmienia. Poza tym 4-rdzenie nie są gorsze, są tak samo wydajne przy podobnym taktowaniu. Ktoś Ci odradzał, bo cena była wyższa na ogół. Poza tym ta sytuacja się zmienia i coraz więcej gier będzie korzystać z wielowątkowości. Jeżeli zmieścisz się w budżecie, to dlaczego nie wziąć 4 rdzeni. Będzie bardzo wydajnie - uwierz mi :P

 

Płyta Asusa:

http://www.agito.pl/plyty-glowne/asus-p ... 264:455691

 

Białe obudowy jakie znalazłem:

http://www.yooki.pl/index.php?p1456,obu ... -niebieska

http://www.yooki.pl/index.php?p1455,obu ... alo-rozowa

http://www.yooki.pl/index.php?p386,obud ... tion-biala

Niech żona wybierze ładniejszą ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki chłopaki za pomoc. Szczególnie "torture" znalazłem ten procek w dobrej cenie 709zł z wysyłką. Ale zwróciłem uwagę na opis i jest tam takie zdanie "Jest to wersja która posiada QPI Link 4.4GT/s." Co to znaczy i czy są różne wersje tego procka? Jeżeli tak to która najlepsza? może jaką rewizje wybrać?

Link to post
Share on other sites

Czyli wszystko jasne :-)

Ostatnim problemem jest obudowa i ta którą polecił TORTURE czyli Cooler Master Elite 331 jest fajna (choć żona wolałaby całą czarną) gdybym się zdecydował i ją kupił czy nie będzie problemu z chłodzeniem czy muszę montować gdzieś dodatkowy wiatrak (jak tak to gdzie)?

Czy może dołożyć kasę i kupić Antec Gamer Three Hundred ale cena już 246zł plus wysyłka.

Link to post
Share on other sites

Nie udusi się nic. Można dorzucić wentylator 120mm na przedzie i wystarczy, myślę że można pójść żonie na rękę i wybrać coś ładnego :o Core i5 jakoś wybitnie się nie grzeje Grafika wyrzuca cześć gorącego powietrza poza obudowę, więc nie powinno być źle :)

Link to post
Share on other sites

Może ktoś mi podać link gdzie mogę najtaniej kupić te pamięci wskazane przez torture bo często pokazują się ale bez sector5.

Pamięci są dostępne w sklepie agito.pl cena pamięci wynosi 404zł możesz śmiało brać z tego sklepu jeden z tańszych i sprawdzonych :]

 

• Patriot DDR3 2x2048MB Viper II Sector5 1600MHz CL7.0 EP LLK - klik

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zestaw będzie u mnie w domu we wtorek. Zakupiłem to co mi poradziliście oprócz pamięci gdyż nie było ich w tym sklepie co kupowałem zestaw (kupię w ciągu tygodnia w innym chociaż podrożały nieznacznie) i karty graficznej (bo mi namieszał ten Radeon HD 5850) zastanawiam się jeszcze nad tą kartą. 4890vs5850 :-)

 

Zestaw kupiłem za takie pieniądze:

 

 

1 x Płyta główna Asus P7P55D Intel P55 Socket 1566 (P7P55D) = 497,11z?

1 x Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB (HD502HJ) = 163,70z?

1 x Zasilacz do obudowy Corsair CMPSU-650TXEU 650W (CMPSU-650TXEU) = 325,43z?

1 x Obudowa ATX Micro Antec Gamer Three Hundred (0761345-08300-3) = 238,90z?

1 x Procesor Intel i5 750 2.66GHz LGA1156 BOX (BX80605I5750 903877) = 709,90z?

1 x Nagrywarka DVD LG GH22NS40 SATA OEM czarna (GH22NS40RBBB) = 105,00z?

Ram czekam

Grafika ciągle dylemat

 

1........ Nie orientujecie się czy ceny spadną przed świętami? Może kupić w Anglii przez szwagra ale czy warto (problem gwarancja nie wiem czy w polsce uznawana)?

2........ Teraz jeszcze pytanie czy muszę zakupić jakiekolwiek przewody lub inne dodatki (żeby nic mnie nie zaskoczyło) bo nie wiem co tam będzie w opakowaniach

3........ Czy jest już w kraju dostępne jakieś dobre chłodzenie na core i5?

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał 4890, jest w całkiem dobrej cenie, a 5850 jest jeszcze w zaporowej.

 

1) Raczej coś tam spadnie, ale wątpie, żeby jakoś drastycznie. GT300 może się pojawi, ale jak wprowadzą kartę za milion złotych, to te tanie nagle nie stanieją o połowę.

2) Wszystko będzie.

3) Są, Polska nawet :co: Freezer Xtreme i Freezer 7 chyba, Katana i Ninja w najnowszych rewizjach.

Link to post
Share on other sites

Który cooler? Ja mam Freezer Xtreme (Ty musiałbyś kupić rewizję B) i jestem zadowolony. Cichy i wydajny. Scythe są trochę droższe, ale też są w porządku. Core i5 się specjalnie nie grzeje, więc możesz śmiało wziąć taki, który Ci sie podoba. Każdy da sobie radę :co:

Link to post
Share on other sites

Kurcze zdecydoawłem się na zakup tych polecanych pamięci na AGITO lecz napisali że towar niedostępny i nie wiedzą kiedy będzie. Gdzie jeszcze mogę je kupić w tak przystępnej cenie?

 

Patriot DDR3 2x2048MB Viper II Sector5 1600MHz CL7.0 EP LLK

 

ewentualnie jakieś o takich samych parametrach dobrej firmy ale głównie chodzi mi o te bo to do grania.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...