Skocz do zawartości

7870 którą kupić


Recommended Posts

Tylko co to za problem zmienić programowo napięcie?

Ja ogólnie nie lubię bawić się napięciami grafiki. Kiedyś prawie kartę spaliłem, a podniosłem napięcie minimalnie. Najpierw poczekam na recenzje ile można max. bezpiecznie podnieść napięcie tej karty.
Link to post
Share on other sites

Sopel na jakiej podstawie sądzisz, że ściemniam? Przecież nie napisałem, że grałem na niej w Crysisa czy Metro. Być może masz rację, i karta nie daje rady przy tych grach po OC. To, że możesz sobie podkręcić na 1200, 1450 to nie znaczy, że na standardowym chłodzeniu od Sapphire. Na moich ustawieniach gram w BF3 nawet 3 godziny na ULTRA i karta cicha jak barszcz. Raz mi wskoczyło na 67 stopni i to też chwilowo. Może masz kiepską cyrkulację powietrza w obudowie albo nie wiem, ale nie wmawiaj mi, że ściemniam bo mówię czystą prawdę i swoje odczucia.

 

Poza tym sam założyłeś temat z problemem z tą kartą. Mogę ci powiedzieć, że nie doznałem żadnych objaw z tych co ty podałeś. Nie miałem i nie mam żadnych migotań ekranu itp. Weź też pod uwagę, że mój komputer jest nowy i wszystko jeszcze świeże.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez SprytnyWojtaszek
Link to post
Share on other sites

Sopel na jakiej podstawie sądzisz, że ściemniam? Przecież nie napisałem, że grałem na niej w Crysisa czy Metro. Być może masz rację, i karta nie daje rady przy tych grach po OC. To, że możesz sobie podkręcić na 1200, 1450 to nie znaczy, że na standardowym chłodzeniu od Sapphire. Na moich ustawieniach gram w BF3 nawet 3 godziny na ULTRA i karta cicha jak barszcz. Raz mi wskoczyło na 67 stopni i to też chwilowo. Może masz kiepską cyrkulację powietrza w obudowie albo nie wiem, ale nie wmawiaj mi, że ściemniam bo mówię czystą prawdę i swoje odczucia. Poza tym sam założyłeś temat z problemem z tą kartą. Mogę ci powiedzieć, że nie doznałem żadnych objaw z tych co ty podałeś. Nie miałem i nie mam żadnych migotań ekranu itp. Weź też pod uwagę, że mój komputer jest nowy i wszystko jeszcze świeże. Pozdrawiam,

Włącz METRO albo CRYSIS ;).

Temperatury też mam super. Nie przekracza 68 stopni.

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Dobrze dla Ciebie mogę specjalnie zrobić test. Sprecyzuj mi jednak dokładne ustawienia.

Jakie ma być OC karty. Dokładnie podaj na ile podkręcić i powiedz jakie mają być ustawienia w Crysisie. No i czy chodzi ci o jedynkę czy dwójkę. Po jakim czasie miałyby wystąpić te zwiechy?

 

Daj mi czas aż grę załatwię i zdam ci raport.

Link to post
Share on other sites

Dobrze dla Ciebie mogę specjalnie zrobić test. Sprecyzuj mi jednak dokładne ustawienia. Jakie ma być OC karty. Dokładnie podaj na ile podkręcić i powiedz jakie mają być ustawienia w Crysisie. No i czy chodzi ci o jedynkę czy dwójkę. Po jakim czasie miałyby wystąpić te zwiechy? Daj mi czas aż grę załatwię i zdam ci raport.

Crysis 1...

Nie zmieniaj napięć. Wszystko na BARDZO WYSOKIE i 1920x1080.

Ustaw 1150/1300

Pograj ok. 10-15 minut.

Dzięki z góry za info.

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Gigabyte 7870 OC ma 1,218V standardowo - ile ma Sapphire nie wiem, nie miałem styczności z tą kartą. Mój Gigabyte pracuje na tym napięciu bez problemowo 1200/1420, być może więcej nie miałem czasu się bawić. Maksymalne stabilne takty to 1280/1500 przy napięciu 1,29V.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...