Skocz do zawartości

Przewiewna obudowa do 400zł


Recommended Posts

A ja mam dylemat... Za 2 tygodnie kupuję budę i nie wiem czy wziąć ARCa czy Regnuma. Gdyby były w tej samej cenie, to nie miałbym wątpliwości, jednakże między nimi jest prawie 50zł różnicy :(

Weź to co Ci się bardziej podoba :)

 

Osobiście teraz wziąłbym regnuma ze względu na jego właśnie wygląd :) A w momencie kupowania obudowy niestety jego jeszcze nie było i wybór padł na cm 690 ii advance ze względu na wygląd obudowy. W każdym bądź razie jak obudowa spełnia podstawowe wymogi czyli filtry/dobra wentylacja to jest godna uwagi.

Link to post
Share on other sites

Czy wziąłbym jeszcze raz 500R? Tak, bo to niesamowicie solidna i stabilna buda, ogrom w niej miejsca i bardzo łatwy montaż. Czy tego kurzu jest dużo? Minął miesiąc. Jest drobny... ciężko stwierdzić. Najbardziej zakurzone mam dno obudowy, i zasilacz na górze. Na płycie głównej prawie nic nie ma, na grafie też, na coolerze CPU też niczego nie zauważyłem poza lekko zakurzaną obudową wentylatora, który mam na nim zamontoway - to przez chropowaty plastik, z jakiego jest wykonany. Szczerze - nie wiem, czy da się osiągnąć idealną, sterylną czystość w jakiejkolwiek budzie, nie sprawdzałem, po prostu nie wiem, czy istnieje obudowa, która w ogóle kurzu nie przepuszcza. Co do mojej budy - 5 minut ze stężonym powietrzem i wszystko będzie jak w dniu montażu. No ale jeśli regnum mimo swojej tandetności może zapewnić czystość w środku, to jednak chyba kupiłbym jego, a za pieniądze zaoszczędzone na samym koszcie obudowy oraz spray'ów ze stężonym powietrzem kupiłbym jakieś ciche wentyle, coś co chodzi na niskich obrotach i nie wydaje nawet najmniejszego szumu. W 500R mam wentyle skręcone cały czas a najniższą prędkość za pomocą suwaka do kontroli prędkości na froncie obudowy, a wentylator na Zalmanie CNPSX 11 EXTREME jest podłączony przez załączony z nim reduktor obrotów i w MSI Control Center ustawiony na 50% = 1300 RPM - najniższa wartość, jaką za pomocą tych narzędzi zdołałem osiągnąć. Komp jest prawie niesłyszalny, a i5 2500K 4.2 GHz w maksymalnym stresie, po 2 godzinach stresowania w OCCT nie przekracza 55 stopni. Grafa nie przekracza 63 stopni (NGTX 570 Twin Frozr III, nie podkręcana).

Link to post
Share on other sites

Myślę, że nie ma sensu przepłacać i lepiej wziąć porządną Arc, niż drogą 500R, lub kiepsko wykonaną (chuda blacha) Regnum.

dokładnie. ACR to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Ma wszystko co potrzeba, ew.można zakupić +1,2 wiatraczki i heja ..lodóweczka ;).

Link to post
Share on other sites

@Dazuo - grafa staje się głośna powyżej 60% obrotów. Taką wartość osiąga tylko w kombustorze, i to po długim stresowaniu. W wymagających grach typu zmodowany graficznie Crysis 2 wentylatory nie przekraczają 52%. Mam je ustawione na auto i naprawdę rzadko kiedy słychać tę kartę (nie, nie gram na słuchawkach, chyba, że w League of Legends i na team speaku :P).

Link to post
Share on other sites

No dobra, ale kolega powiedział, że jest zadowolony, więc już sam nie wiem. A ty na jakiej podstawie tak sądzisz?

 

A co powiesz o autorskim chłodzeniu od Sapphire w modelu HD 7870? (ten z dwoma wentylatorami, wersja bez OC) Będzie w miarę ciche, chłodne i nada się do OC?

 

A co powiesz Eklerku o chłodzeniu zastosowanym w GB? (windforce III) Nadaje się do OC? Podobno jest coche ->3 wentylatory, ale czy chłodne?

 

Myślałem jeszcze o Asusie z DirectCU II, ale Asus osttatnio jest 'ciut' gorszy...

 

Jeszcze tylko takie małe pytanko - czy firma PALIT będzie produkować chłodzenie JetStream na innych modelach niż GTX 680?

Link to post
Share on other sites

Ja bym się chciał jeszcze wtrącić z pytanie odnośnie obudowy gdyż sam za jakiś tydzień może dwa będę brał nową obudowę myślałem nad arc midi i regnumem i już się zdecydowałem na regnuma ze względu na to że jest trochę wyższa(jakieś 10 cm), a ja mam sli w obudowie i kable od front panelu czyli usb itd w obecnej obudowie której na wysokość jest podobna do arc midi potrafią się ocierać o wiatrak od dolnej karty, musiałem przez to zrezygnować z jednej pary usb. Czytając teraz jak chwalicie arc midi, a jedziecie po regnumie zastanawiam się jednak czy nie zmienić mojej decyzji ale boje się ze znów będą te kable ocierać :/

Link to post
Share on other sites

Windforce jest bardzo chłodne.

 

Składałem kumplowi kompa, jako gpu wybrałem GTX 560 Ti Hawk. Po kilkunastu minutach grania w GTA 4 coś zaczęło wyć. Przestraszyłem się i wyłączyłem kompa... Potem okazało się, że to właśnie to super chłodzenie, które miało być wydajne i ciche...

Teraz obroty są ustawione na sztywno na 45%, ale temp już nie są takie fajne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...