Skocz do zawartości

Przewiewna obudowa do 400zł


Recommended Posts

Witam wszystkich :)

 

Wczoraj, około godziny 17 odebrałem obudowę Fractal Design Arc Midi Tower. Zakupiłem ją w Morele.net za 331zł (całe 77 groszy upustu :P ). Po przetransportowaniu jej na mieszkanie przystąpiłem do dzieła.

 

Fotki z unboxingu każdy z was znajdzie na necie więc zignorowałem ten rytuał. Gdy pierwszy raz zobaczyłem Arc'a byłem zdziwiony. Niemniej zdziwiona była zapewne obudowa gdyż ujrzała mnie również pierwszy raz. Jednak moje zdziwienie wynikało z tego, że front Fractala Design Arc Midi jest w rzeczywistości dużo ciemniejszy niż na poglądowych fotkach na necie.

Tutaj zdjęcie poglądowe wraz z porównaniem wielkościowym do mojej starej obudowy.

 

http://s1.tinyimg.pl/files/6/zi5gib7h14oor9/front.jpg

http://s1.tinyimg.pl/files/0/jsu21ngb4vuml9/porownanie%20arc.jpg

Obudowa naprawdę solidnie wykonana. Gruba, sztywna blacha + spora szerokość sprawia, że w porównaniu z moją starą obudową sprawia wrażenie małego czołgu. Jednak w trakcie "miotania" obudową i oglądania jej z każdej strony zauważyłem, że brakuje jej jednej gumowej nóżki, która zwyczajnie się odkleiła. Jednak do samych nóżek nie ma się co przyczepiać, są spore i skutecznie uniemożliwiają przesuwanie się obudowy. Chwilę potem w podobny sposób odkleiły się 2 gumowe podkładki pod zasilacz. Tak więc w moim przypadku Fractal Design ma spore problemy z klejem.

 

Następnie wziąłem się za przekładanie "flaków" do nowej obudowy. A więc do Fractala powędrowało:

 

CPU - Intel C2D 6750*

MoBo - Asus P5K*

RAM - 2x2GB DDR2 800mhz + 2x1GB DDR2 800mhz*

PSU - Corsair TX 850W v2

GPU - XFX 6950 1GB DualHeatPipe

HDD - Samsung 400GB + Samsung 1TB

 

* najprawdopodobniej w czerwcu wymieniam platformę na i5 2500k + ASRock Z68 Extreme3 GEN3 / ASRock Z77 Extreme4 + 8GB ramu

 

Podczas montażu podzespołów spodobało mi się jak Fractal Design definiuje "beznarzędziowy montaż dysków". Otóż ich montaż w kieszeniach jest faktycznie beznarzędziowy, ale montaż dysku w sankach już nie. Wymaga on wkręcenia 4 śrubek w gumowe podkładki.

 

Po zamontowaniu wszystkiego prezentuję się to tak:

http://s1.tinyimg.pl/files/7/bblam33co2mmlg/srodek.jpg

 

Uważam, że nie jest źle :) Choć z pewnością syfiasta taśma, płyta główna i brak oplotów na niektórych kablach psuje ogólny efekt. Ale na wszystko przyjdzie czas. Dziś mam zamiar wyciągnąć nieużywanie sanki, o których wczoraj zapomniałem, zdemontować mocowania do górnego koszyka na dyski oraz spróbować wykonać kamuflaż DVD wykorzystując fabryczną zaślepkę 5,25".

 

Jak widzicie przeniosłem fabrycznie zamontowany wentylator Fractala z topu na front a w jego miejsce powędrował mój stary wentylator 120mm. Zamontowałem również fabrycznie dołączony kontroler obrotów, do którego podłączyłem 3 wentyle Fractala. Po skręceniu ich obrotów do ok 60-70% jest naprawdę cicho. Z całego zestawu najwyraźniej wybija się oczywiście boxowy cooler intela, który w najbliższym czasie mam zamiar wymienić zapewne na Thermalright HR-02 Macho.

 

Co do temperatur to jest dobrze :)Na CPU temp spadła o ok 10 stopni(!!!), na dyskach po ok 7, na GPU o ok 5.

 

Tak, więc podsumowując jestem zadowolony z nowej obudowy, chociaż przyznam, że nie rzuciła mnie ona na kolana. Wynika to zapewne z wysokich oczekiwań, które wyrobiłem sobie czytając i słuchając o ARC'u. Poza tym nie mam dobrego odniesienia do Fractala gdyż moją starą obudowę ciężko nazwać odniesieniem :D Niemniej jednak Fractal Design Arc Midi Tower spełnił wszystkie moje oczekiwania i powinien służyć godnie.

 

Fractal Design Arc Midi:

 

+ ciche wentylatory

+ bardzo dobra wentylacja

+ jakość blachy

+ dobra aranżacja okablowania

+ zabezpieczona filtrami

+ wykonanie

+ design

 

- ciemniejsza niż na zdjęciach poglądowych (wygląda mniej stylowo)

- odpadające gumowe nóżki i podkładki

 

Werdykt końcowy: Gorąco polecam, nie powinniście być rozczarowani ;)

 

P.S. Jak macie jakieś pytania to śmiało :)

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Więc tak:

Ile mijesca od mobo do blachy z lewej strony (na cooler CPU)

Jak długa może byż maksymalnie karta graficzna bez wyjętych koszyków na HDD.

Czy fabryczne wentylatory są bardzo głośne przy 100% obrotów?

Czy filtry po dłuższym używaniu spełniają swoje zadanie?

Link to post
Share on other sites

@ Dazuo

Na cooler cpu - 180mm

Grafika z koszykami/bez koszyka - 305mm/450mm

Wentylatory na 100% obrotów - nie jest to wycie, jest to poprostu zauważalny i słyszalny szum, mnie na dłuższą mete 100% obrotów by denerwowało, natomiast te 60-70% jest jak najbardziej OK !

Czy filtry po dłuższym używaniu spełniają swoje zadanie? - cieżko mi stwierdzić, po 2 dniach użytkowania, do tej pory się nie zapchały a w środku kurzu nie ma :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...