Skocz do zawartości

Recommended Posts

W wolnej chwili zrobię i podeślę zdjęcie jak teraz to wygląda po naprawie :) Mianowicie... chciałem zainstalować windę po złożeniu kompa. Próbuję otworzyć napęd i nic... i klikam i klikam i nic. Naglę słyszę jakieś syczenie i jebud patrzę a tu dym i komp się wyłączył. Potem gdy próbowałem to zaskakiwał na 5 sekund i się wyłączał i tak w kółko co 5-10 sekund. Co się okazało że na zdjęciu (gdzie zaznaczyłem w żółtym kwadracie są dwie kości i ta od tej dolnej coś ujarało - przepaliło ścieżkę która idzie jak "czerwona kreska") no i co wyczyściło się spalony laminat, po czym trzeba było wylutować ten kondensator w połowie zaznaczony kwadratem :) Po czym przy nim gdzie była ścieżka upalona przylutowałem kawałek drucika po czym wlutowałem kundziora. Następnie malutki kabelek naciąłem z dwóch stron aby były przewody, jedną końcówkę przylutowałem do tego drucika wychodzącego ze strony kondensatora a drugi koniec w miejsce drugie. Co najlepsze dolną kość też wylutowałem oczyściłem wszystko i wlutowałem. Płyta działa, hula i skacze :D Nieprawdopodobne :) :cool: I tak jak mówiłem w wolnej chwili wrzucę zdjęcie które obecnie prezentuje naprawioną płytę. A teraz zdjęcie do opisu usterki.

 

http://www.fotoszok.pl/out.php/t951934_msi.jpg

 

Mam nadzieję że się komuś przyda takie coś :)

 

Usterka miała miejsce ~ 00:30 w nocy :P o 4:00 Windows był postawiony :) I nie wiadomo co było przyczyną usterki. :hmm: Wiem tylko że napęd już nie działa. :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...