Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie,

 

W niedługim czasie na pewno będę wymieniał płytę główną i pamięć ram. Rozchodzi się o dołożenie ramu (obecnie mam 4GB) i sata3 w płycie głównej.

 

Obliczyłem to sobie tak:

kolor czerwony - to co wydam

kolor zielony - to co dostanę za sprzedaż

 

1)

dokupienie 4GB DDR2 - ok 200-250

 

koszt 200-250

 

2)

sprzedaż obecnej płyty - 150-170

sprzedaż obecnego ramu 2x2GB DDR2 - 180-200

zakup nowej płyty - 350

zakup nowego ramu 2x4GB DDR3 - 180

 

koszt 180+350-150-180=200

 

Wynika z tego że bardziej opłaca się sprzedać obecne i kupić nowe.

 

Ten zabieg wykonam na pewno, bo chcę więcej ramu i mam w planach zakup dysku SSD pod Sata 3 dlatego nie chcę żeby działał tylko na Sata 2.

 

Teraz sedno sprawy. Czy przy wymianie platformy warto trzymać się dalej AMD (mam phenoma x6 1075t @3,9GHz) czy zmienić na intela i zakupić i5 2500k? Jeśli zdecydowałbym się na wymianę to tylko na tego procka więc PROSZĘ nie proponować innych. Nie wiem ile mój obecny może być wart ale podejrzewam że trzeba by dołożyć może jeszcze z 250-300zł. Wydajnościowo wiele bym nie zyskał ale przy OC zapewne już tak. Mam dobre chłodziwo i dobrze wentylowaną obudowę więc o to nie muszę się już martwić. Pytanie tylko czy zapinki od mugena 2 pasują do 1155? Zestaw służy głównie do gier. Bardzo dużo gram w "World of tanks" który wykorzystuje tylko 1 rdzeń przez co pomimo sporego OC na niektórych mapach mam użycie grafiki na poziomie 45-50% a 1 rdzeń na maxa i przez to spadki do 25fps. U kolegi na 2500k bez OC i przy mocniejszej karcie ten problem nie występuje.

 

Jak myślicie, warto zmieniać?

Edytowane przez mariot86
Link to post
Share on other sites

witam , wymiany na i5 sensu wielkiegooo nie widzę , ale oc na pewno da kopa (wiem z autopsji) tak mugen 2 pasuje na 1155 wyśmienicie ; ) co do wota to ta gra jest tragicznie zoptymalizowana , więc spadki będą ale mniejsze

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiem że wielkiego sensu nie ma ale skoro już będę zmieniał płytę to może warto? OC na pewno będzie więc różnica będzie zauważalna. Do jakich temperatur dochodzi Ci ten 2500k na mugenie przy takim taktowaniu? W tej chwili na phenomku @3,9GHz w OCCT po 30 minutach mam jakieś 47-48*C. Kolejne pytanie, czy przy OC na intelu jak procek jest nieobciążony to zmniejsza taktowania czy cały czas śmiga na 4,4? Obecnie na podkręconym AMDku cały czas mam włączone C&Q dzieki czemu w idle mam niski pobór energii a gdy potrzeba to jest zapas mocy.

Link to post
Share on other sites

znaczy się dzisiaj przy 4,5 GHz przy napięciu 1,35 temperatury w stresie (linX) to około 52-56*C , tak podczas mniejszego użytkowania taktowanie i napięcie spada (do 1,6 GHz) ale jeśli już posiadasz 6cio jajowca z taktowaniem prawie 4 GHz to wymiana na i5 warta ? cóż...ciężko powiedzieć bardziej na i7 2600K bo będziesz miał 8 wątków a 4 rdzenie + dobre OC , no ale cena też większa więc trudno mi doradzić . ale jeszcze jedno słowo do temperatur , zauważyłem bardzo duża wahania bo temperatury nie utrzymują się tylko skaczą od 45 do 55 i znowu w dół i w górę to taki niuans ; ]

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Posiadając już 6 rdzeniowego phenoma nie ma sensu na razie pakować się w inny procesor. Co do płyty głównej to inna sprawa. Tylko też warto byłoby zaopatrzyć się w naprawdę dobre mobo jeśli widzisz ciśnienie na jej zmianę. Dla Ciebie najlepszą informacją byłaby nowa lepsza rewizja buldożerów. Wtedy korzyść z wymiany płyty mogłaby być podwójna. Ale czy taka sytuacja nastąpi ? Przypuszczam, że nie choć wolałbym nie wróżyć z fusów. Zatem jeśli masz możliwość sprzedania starej płyty i ramu to można rzeczywiście pomyśleć nad wymianą tych gratów a procesor jak na razie zostaw :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ok, decyzja podjęta. Zostaję przy phenomie. Teraz kolejne pytanie:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_380&products_id=41328

 

czy

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_380&products_id=46305

 

Warto dopłacać do droższego modelu? Crossfire już kiedyś miałem i raczej ponownie robić nie będę.

Link to post
Share on other sites

cóż to zależy czy to problem dla Ciebie te 50 zł to dużo czy też nie ; ) cóż różnica niewielka , aczkolwiek różnią się chipsetem niestety co do AMD nie jestem obeznany czym się różnią te chipsety więc tu nic nie powiem , dźwiękówka ta sama , funkcje też

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...