Skocz do zawartości

Recommended Posts

Złożyłem sobie nowy zestaw i mam kilka pytań:

 

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 400W PSU 80Plus

 

procesor: AMD Athlon II 4x 640 3.0GHz

 

Grafika: Radeon HD 4850 1GB 256bit DDR5

 

Płyta główna: Asrock N68-S3 UCC /BULK Socket AM3

 

Ram: GoodRam DDR3 4096MB pc1333 cl9

 

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410

 

 

1: Czy płyta główna uciągnie procesor i resztę podzespołów?

2: Czy zasilacz będzie stabilnie utrzymywał zestaw?

Link to post
Share on other sites

Ten zasilacz jest firmowy i moim zdaniem jeden z najlepszych na rynku. 400 spokojnie da radę lecz radzę zainwestować w ten sam model tylko 500 ponieważ przyda ci się przy zmianie karty HD4850 nie jest nowe polecam HD6850 który już nie jest drogi lub już sporo droższy i maksymalny (jak dla mnie) model HD7870. Płyta da radę lecz jej nie polecam ! procesor lepszy by był Phenom II X4 960T BE gdzie można odblokować 6 rdzeni ale na pewno nie z tą płytą. Polecam MSI 790FXGD70(jedyny minus brak USB 3.0 lecz jest core unlocker więc z PII 960T była by machina) A oto moim zdaniem coś idealnego ale zależy od twojej gotówki MSI 890FXA-GD70. :)

Link to post
Share on other sites

Podaj kwotę jaką możesz przeznaczyć na zestaw, masz może dysk, napęd DVD ?

mam dysk (ata) i dvd, a fundusz wynosi 1200pln

 

Ten zasilacz jest firmowy i moim zdaniem jeden z najlepszych na rynku. 400 spokojnie da radę lecz radzę zainwestować w ten sam model tylko 500 ponieważ przyda ci się przy zmianie karty HD4850 nie jest nowe polecam HD6850 który już nie jest drogi lub już sporo droższy i maksymalny (jak dla mnie) model HD7870. Płyta da radę lecz jej nie polecam ! procesor lepszy by był Phenom II X4 960T BE gdzie można odblokować 6 rdzeni ale na pewno nie z tą płytą. Polecam MSI 790FXGD70(jedyny minus brak USB 3.0 lecz jest core unlocker więc z PII 960T była by machina) A oto moim zdaniem coś idealnego ale zależy od twojej gotówki MSI 890FXA-GD70. :)

a dlaczego plyty nie polecasz? jakieś konkretne mankamenty?
Link to post
Share on other sites

Ten zasilacz jest firmowy i moim zdaniem jeden z najlepszych na rynku. 400 spokojnie da radę lecz radzę zainwestować w ten sam model tylko 500 ponieważ przyda ci się przy zmianie karty HD4850 nie jest nowe polecam HD6850 który już nie jest drogi lub już sporo droższy i maksymalny (jak dla mnie) model HD7870. Płyta da radę lecz jej nie polecam ! procesor lepszy by był Phenom II X4 960T BE gdzie można odblokować 6 rdzeni ale na pewno nie z tą płytą. Polecam MSI 790FXGD70(jedyny minus brak USB 3.0 lecz jest core unlocker więc z PII 960T była by machina) A oto moim zdaniem coś idealnego ale zależy od twojej gotówki MSI 890FXA-GD70. :)

sporo drozej wyjdzie...

proponuje: http://www.arest.pl/konfiguracja-586540 z tego wzgledu, ze masz dysk na IDE to w tym budzecie ciezko cos wymyslic.

obudowe oczywiscie mozesz dac silentiumPC

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Fakt kasy mało :/

 

http://img13.imageshack.us/img13/1918/zestawel.png

Wyszło więcej, ale kupując w innym sklepie np. morele.net , agito.pl poszukać tych części taniej może się zmieścisz w 1200 zł.

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak złoże taki zestaw, z tym że myślę nad pewnymi zmianami, wziąć tego ocz ale 500w i nie wiem który procesor do tego kompletu dobrać, bo usłyszałem też o AMD Phenom II X4 Quad Core 965 Black Edition i nie wiem czy brać go czy tego athlona II x4 640. Ogranicza mnie nieco płyta z fde Gigabyte GA-780T-D3L Rev. 3.1 i poprostu nie wiem czy nie będzie miała problemów z phenomem

 

Jeszcze jedno: Mój gość od informatyki powiedział mi że zmiana obudowy nie ma sensu, bo coolery na obudowie będą tylko huczały i zabyt wiele nie dadzą. Do tej pory funkcjonowałem ze zdjęty panelem bocznym, gdyż miałem słabe chłodzenie na procesor i zamknięty się nieco grzał, czy opcja z otwartą obudową przeszlaby i w tym zestawie? ;>

Link to post
Share on other sites

wez tego x3... jest wysoko taktowany, tani i dla Ciebie starczy. jego w miare podkrecisz na tej plycie, bo sekcja zasilania jeszcze jakos wydoi- przy phenomie by sie ugotowala.

athlon x4 moze byc w grach nawet wolniejszy od tego x3, bo gry nie korzystaja raczej z 4 rdzeni a ten jest poprostu nizej taktowany.

Link to post
Share on other sites

wez tego x3... jest wysoko taktowany, tani i dla Ciebie starczy. jego w miare podkrecisz na tej plycie, bo sekcja zasilania jeszcze jakos wydoi- przy phenomie by sie ugotowala. athlon x4 moze byc w grach nawet wolniejszy od tego x3, bo gry nie korzystaja raczej z 4 rdzeni a ten jest poprostu nizej taktowany.

ok, byłbyś w stanie odpowiedzieć na moje zapytanie odnośnie tej obudowy?
Link to post
Share on other sites

dobra obudowa to podstawa, a wentylatory jak sa dobrej jakosci to ich nie slychac. byc moze mu halasowaly jakies tandetne 80mm wentylatory w najtanszej obudowie.

w dobrej budzie masz niskie temperatury, wibracje sa dobrze tlumione, jest cicho i masz sporo miejsca na wygodna rozbudowe i grzebanie.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...