Skocz do zawartości

Tak na szybko czy GF GTX 570 czy Radeon 7850 co lepsze ?????


Tak na szybko czy GF GTX 570 czy Radeon 7850 co lepsze ?????   

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co wybrać opinię są bardzo podzielone



Recommended Posts

Nie wiem czemu ten Ave20 nie zostal jescze zbanowany, jego wypowiedzi sa pozbawione jakiejkolwiek kultury osobistej, no chyba ze tu sie chamstwo dopuszcza do glosu? pozdrawiam ;) a co do ankiety to ida leb w leb jak widac :)

Zareportuj mnie więc koniecznie ! Szkoda tylko, że od czasu moich wypowiedzi, ankieta ze stanu 12 / 23 na rzecz HD7 przemieniła się na 37 / 39, a na moim koncie pojawiło się 13+ - nie, nie "chwalę" się, a jedynie uwidaczniam pewne fakty. A więc przypadek czy może sensowna argumentacja zamiast zwykłego: "Proste, bierz HD7850" ?. A brak kultury wynikał tylko i wyłącznie z faktu, iż co niektórzy pieprzą głupoty a na jedyne poparcie swoich tez mają 2000 wypowiedzi na forum, z których 70% to flame, spam lub kompletne idiotyzmy. Ilość wypowiedzi na forum rzadko kiedy świadczy od faktycznym wkładzie na forum...

 

Jak więc widzisz brak kultury w moich wypowiedziach nie wynika z faktycznego braku kultury, a z frustracji spowodowanej kompletnymi debilizmami, które często można zaobserwować na tym forum.

HD7850 - karta znacznie słabsza od GTX570. Pobiera mniej prądu ? No tak, ale w skali roku koszta faktycznej dopłaty za rachunki za prąd wynikające z posiadania GTX570, to niecałe 14 zł - faktycznie, MAJĄTEK !. A niereferencyjny GTX570 ma znacznie niższe temp od referencyjnego. Do tego dochodzi stosunek cena wydajność - ceny GTX570 spadły, karta ma wyższą wydajność od HD7850 przy (powiedzmy) zbliżonej cenie. Nie trzeba mieć 5'ki z matematyki by wyciągnąć proste wnioski. Załączyłem kilka linków do testów. TO JEST obiektywne podejście, a nie: "bierzcie HD7850 - jest nowa, super się podkręca !". Moja 6 letnia siostrzenica byłaby w stanie sklecić bardziej obiektywną wypowiedź i poprzeć ją argumentami.

Większość osób zwyczajnie albo jest fanboy'ami i polecają jedną firmę (AMD / nV) jak zacięta płyta, albo ślinią się jak dziecko na "nowości", do których trzeba doliczyć podatek od nowości, jednocześnie kompletnie pomijając współczynnik cena / wydajność lub kompletnie nie zdając sobie sprawy z jego istnienia.

 

A na koniec, faktycznie - koniecznie mnie zareportuj, bo sam nie wiem czy chcę brać udział w tego typu...yhym..."konwersacjach". Jeśli jednak to zrobisz, pamiętaj, by zareportować także siebie - wracanie do wątku sprzed kilku stron i odświeżanie dawno wymarłej konwersacji, to nie jest powód do dumy. Fajnie, że do tego wróciłeś :D Jedyne co wniosłeś do tematu to: "Idą łeb w łeb". Super. Zastanawiałeś się nad zostaniem komentatorem sportowym ? Myślę, że znacznie lepiej nadawałbyś się do tego niż do rozmów o sprzęcie komputerowym. Daj znać, jak zaczniesz komentować Wielką Pardubicka.

 

Miłego dnia %-)

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ave20 wniosłem do wątku to, że można dyskutować na poziomie, kulturalnie i bez epitetów tylko że do tego potrzeba właśnie kultury osobistej, jeżeli takiej ktoś nie posiada to faktycznie pomyśli, że nic nie wniosłem a jednak mam nadzieje, że posiadasz tylko chwilowo o niej zapomniałeś. Nie specjalnie lubię komentować więc taka kariera raczej mnie nie czeka a moja wypowiedź "idą łeb w łeb" dotyczyła tego, że kilka osób wcześniej sugerowało, że wynik ankiety jest już przesądzony a jak widać nie jest :)

 

Btw mniej stresu bo Ci serce stanie ;)

Link to post
Share on other sites

Ave20 wniosłem do wątku to, że można dyskutować na poziomie, kulturalnie i bez epitetów tylko że do tego potrzeba właśnie kultury osobistej, jeżeli takiej ktoś nie posiada to faktycznie pomyśli, że nic nie wniosłem a jednak mam nadzieje, że posiadasz tylko chwilowo o niej zapomniałeś. Nie specjalnie lubię komentować więc taka kariera raczej mnie nie czeka a moja wypowiedź "idą łeb w łeb" dotyczyła tego, że kilka osób wcześniej sugerowało, że wynik ankiety jest już przesądzony a jak widać nie jest :) Btw mniej stresu bo Ci serce stanie ;)

Jak więc widzisz brak kultury w moich wypowiedziach nie wynika z faktycznego braku kultury, a z frustracji spowodowanej kompletnymi debilizmami, które często można zaobserwować na tym forum.

Ale dzięki, dzięki - będę pamiętał. Na Święta Bożego Narodzenie możesz wysłać mi Doppelherz, będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam i dzięki wielkie za kolejną, jakże interesującą i obfitującą w sensowną argumentację, rozmowę - kolejną zresztą...

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ave20.

Z chęcię przeczytałem cały temat i muszę przyznać, że dawno nie widziałem takiego upartego Fanboya.

Po prostu żal mi takich ludzi, którzy na siłę wpierają innym swoje racje. Zero obiektywizmu z twojej strony. Zielona maź wylewa ci się uszami. W momencie dyskusju na temat GTXów wiwdać, że włącza ci się agresor. ehh przykre.

 

Ja od siebie powiem krótko i na temat.

GTXa 570 nie opłaca się brać z dwóch ważnych powodów.

Po pierwsze. Jest stary!!!! i za miesiąc, dwa wychodzą nowe GTXy. Kupić teraz tą prądożerną kartę to moim zdaniem błąd.

Po drugie to tak jak kolega pisał wcześniej. Radek jest świeższy, nowszy technologicznie. Mniej prądu żre i będzie dłużej wspierany.

 

Jeśli brać GTXa to czekać na 670 a tak to Radzisława i tyle.

Link to post
Share on other sites

@ SprytnyWojtaszek:

Oj, tak - taki ze mnie fanboy, że w innych wątkach polecam Radeony. Faktycznie, zielono mi...

 

@ gtxxor:

Z burakami nie gada - jesteś największym fanem AMD jakiego widziałem, jeszcze się do tego przyznałeś, więc turlaj.

 

@ effendi360:

No straszne...tylko widzisz, gó**o zależy od Ciebie :) BTW: przejrzyjcie wątek i zobaczcie że ta malepeta dała +1 dla każdego debilnego posta gtxxor ^^ Liżą sobie du*y publicznie i jeszcze się tego nie wstydzą. Żal. Taki sam poziom wiedzy jak u gtxxor.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A teraz strzał na twój pysk :D Mam dwa 570 %-)

Emmm, no i co w związku z tym malepeto ... ? Bo kompletnie nie załapałem zafajdanego żartu... %-)

 

EDIT: Aaa, to niby świadczy, że nie jesteś fanem nV ? A gdzie ja pisałem, że jesteś fanem nV ? Jak już to właśnie AMD boćfo, tak jak gtxxor - obydwaj liżecie sobie du*y.

 

 

Nara

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Bo jesteś zbyt tępy żeby go załapać :D

Znikniesz stąd niebawem i tak i nie dlatego, że cię zbanują tylko dlatego, że cię użytkownicy zjedzą żywcem i nerwów ci nie starczy na ciągłe wykłócanie się.

Ja osobiście sram z góry na dół na twoje obelgi i bzdury, które wypisujesz.

Jesteś po prostu kolejnym pięciominutowym zadymiarzem, jakich było na tym forum już wielu a teraz dawno ich nie ma.

Link to post
Share on other sites

Bo jesteś zbyt tępy żeby go załapać :D Znikniesz stąd niebawem i tak i nie dlatego, że cię zbanują tylko dlatego, że cię użytkownicy zjedzą żywcem i nerwów ci nie starczy na ciągłe wykłócanie się. Ja osobiście sram z góry na dół na twoje obelgi i bzdury, które wypisujesz. Jesteś po prostu kolejnym pięciominutowym zadymiarzem, jakich było na tym forum już wielu a teraz dawno ich nie ma.

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/01/9901131654ccc5c2f5e17c803850ef83.jpg?1325620512
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Na wstępie proszę użytkowników wrażliwych na tle j. polskiego o zaprzestanie czytania...

 

A teraz panie Ave, serdeczne wy********j. Wpadasz na forum dla ludzi prezentujących jakiś poziom z poradami rodem z kanonu Lightning'a. Tylko że on jest zwykłym awanturnikiem, u ciebie gorsze jest to że wierzysz w to co mówisz. Wolisz wprowadzać innych ludzi w błąd, niż przyznać się że jesteś g*** nie ekspert.

 

Na dodatek gdy ktoś tylko racjonalnie odbija twoje argumenty gnojku wpadasz w furię godną, co najwyżej burdy o "najlepsiejszą du**ę" w twoim gimnazjum. Więc nie przenoś nam tutaj zasad ze swojego środowiska bo tego nie chcemy.

 

Sprawdziłem też PCF, na którym rzekomo byłeś/jesteś moderatorem i tam o tobie nikt nawet nie słyszał.

 

A wklejanie obrazków ściągniętych z "fejsbusia" swoich koleżków z mafii mlecznej możesz sobie darować :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na wstępie proszę użytkowników wrażliwych na tle j. polskiego o zaprzestanie czytania... A teraz panie Ave, serdeczne wy********j. Wpadasz na forum dla ludzi prezentujących jakiś poziom z poradami rodem z kanonu Lightning'a. Tylko że on jest zwykłym awanturnikiem, u ciebie gorsze jest to że wierzysz w to co mówisz. Wolisz wprowadzać innych ludzi w błąd, niż przyznać się że jesteś g*** nie ekspert. Na dodatek gdy ktoś tylko racjonalnie odbija twoje argumenty gnojku wpadasz w furię godną, co najwyżej burdy o "najlepsiejszą du**ę" w twoim gimnazjum. Więc nie przenoś nam tutaj zasad ze swojego środowiska bo tego nie chcemy. Sprawdziłem też PCF, na którym rzekomo byłeś/jesteś moderatorem i tam o tobie nikt nawet nie słyszał. A wklejanie obrazków ściągniętych z "fejsbusia" swoich koleżków z mafii mlecznej możesz sobie darować :)

A możesz nico głośniej ?

http://forum.pcformat.pl/Ave-u

http://images.sodahead.com/polls/002413033/637957935_Joseph_Decreux_U_MAD_BRO_answer_3_xlarge.jpeg

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Dobrze, że nigdy nie założyłem konta na tym forum. Jeżeli faktycznie to Ty, wyślij komuś z tego tematu, kto jest tam, PW. Wtedy wszystko się wyjaśni. Pomijam fakt, że czasami zaprzeczasz sam sobie, wrzucasz idiotyczne obrazki, nie potrafisz przyjąć czyichś argumentów i uszanować innego zdania, jednak poziom Twojej kultury jest zatrważająco niski. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobrze, że nigdy nie założyłem konta na tym forum. Jeżeli faktycznie to Ty, wyślij komuś z tego tematu, kto jest tam, PW. Wtedy wszystko się wyjaśni. Pomijam fakt, że czasami zaprzeczasz sam sobie, wrzucasz idiotyczne obrazki, nie potrafisz przyjąć czyichś argumentów i uszanować innego zdania, jednak poziom Twojej kultury jest zatrważająco niski. :)

Powiedzcie mi, a kogo k^%^@ obchodzi Wasze zdanie na mój temat ? Srsly...

http://www.zyciowe.pl/cache/e0ca466dc18a788046bf4ad446e080d1.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ludzi którzy będą czytać Twoje marne wypociny na forum. Jeszcze komuś wbijesz do głowy swoje chore racje, postawę i odbiegające od rzeczywistości wymysły. Ogólna głupota (GTX 570 po OC dogania 580 - Twoje słowa, a jest to gó**o prawda, srsly). Poza tym każdą kartę można podkręcać. No i nieufność do opinii użytkowników, faktycznych odbiorców produktów. Przyznaję Gtxxxor'owi rację, redaktorzy dostają selecty i to jest prawda. Rzadko się zdarza, żeby zwykły użytkownik pobił kartę specjalną. Czyli testową. Kup sobie kiedyś taką, skoro jest moderatorem to może dają Ci do testów i pożycz od znajomego, kup sklepową. Wtedy sam to stwierdzisz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo myślenie typu "kup GTX 570 i podkręć - będziesz miał 580" to największa bzdura jaka lata po forach. 570 po OC to nie 580, to 570 po OC. Karcie nie przybędzie jednostek obliczeniowych, ROP'ów, czy pamięci graficznej. Inna kwestia to taka gdy niegdyś 6950 dawał się przerabiać na pełnoprawną 6970...

 

Ale niektórzy tego nie rozumieją...

Link to post
Share on other sites

Bo myślenie typu "kup GTX 570 i podkręć - będziesz miał 580" to największa bzdura jaka lata po forach. 570 po OC to nie 580, to 570 po OC. Karcie nie przybędzie jednostek obliczeniowych, ROP'ów, czy pamięci graficznej. Inna kwestia to taka gdy niegdyś 6950 dawał się przerabiać na pełnoprawną 6970... Ale niektórzy tego nie rozumieją...

Niestety. Coraz częściej spotyka się opinie typu: "nie kupuj 7870 bo 7850 po OC ją dogania" itp. Czasem zdarzały się wyjątki jak z 6950 i kiedyś pamiętam miałem taką partię 5850, które miały tak duże możliwości OC, że rzadko który 5870 po OC dawał im rady. Ale ogólnie cudów nie ma, jedynie można sobie skalkulować opłacalność danej karty w stosunku do jej ceny.

Link to post
Share on other sites

Bo myślenie typu "kup GTX 570 i podkręć - będziesz miał 580" to największa bzdura jaka lata po forach. 570 po OC to nie 580, to 570 po OC. Karcie nie przybędzie jednostek obliczeniowych, ROP'ów, czy pamięci graficznej. Inna kwestia to taka gdy niegdyś 6950 dawał się przerabiać na pełnoprawną 6970... Ale niektórzy tego nie rozumieją...

No to zobacz test. Z matmą też widzę, że masz problemy...

gtx570 jest wydajniejszy od 7850, lecz pobiera więcej prądu i powiedzmy jest trochę cieplejszy. Obydwie karty podkręcają się przyzwoicie. Autor sam zdecyduje co chce a my skończmy ten off-top.

Racja. Nie będę się spierał z fanboy'ami AMD, bo i tak widzą lepiej. Ja w przeciwieństwie do nich nie jestem zwolennikiem żadnej z firm - mi chodzi jedynie o współczynnik cena / wydajność, a to czy będzie to nV czy AMD, to ostatecznie mam w du**e. Dla mnie mogą nazywać się Bolek i Lolek, choć te nazewnictwo zostawię dla naszych 2 boćw :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie ten test. Piszą o podkręceniu 570 na 830, ja "dla zobaczenia jak się kręci" podbiłem sobie taktowanie na 820. Najmniejszego problemu, kombustor, furmark, skyrim - 60 stopni maks. Wiecie, testy testami, ale to naprawdę ZAWSZE zalezy od karty...

Link to post
Share on other sites

Ja czekam na te słabsze keplery i chyba kupie GTX 660 lub 7850 jeśli drastycznie stanieje(w co wątpie). Na teraz jednak bym wziął z tych dwóch HD7850 bo po podkręceniu myślę że będzie doganiać 7870( a ta leje 570 na pysk, wydajność trochę +- 580)), jest nowsza, mniej prądu pobiera itp.

 

No dobra, może z tym podkręcaniem 7850 się zagalopowałem %-)

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...