Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Wiem, że troszkę się rozpisałem, ale dla jasności opisałem wszystkie szczegóły mojego problemu... ;)

Na początku dodam, że pamięc so KOMPATYBILNE z płytą ;)

 

Posiadam płytę główna Asus P8p67 Deluxe rev. B i podejrzewam, że EFI szwankuje... Mianowicie chodzi o to, że w momencie, gdy chcę załadować default'owe ustawienia (f5) to komputer się restartuje okło 2-3 razy i po wejściu do biosu mam wszystkie ustawienia fabryczne, lecz jedynie mój procesor I5 2500K zamiast chodzić na 3.3Ghz (Turbo boost 3.7GHz) to chodzi na 4.3GHz.... Nierozumiem więc, dlaczego nie chcę załadować fabrycznych ustawień a dodam to, że wcześniej było normalnie... Owszem mam go podkręconego na 4.5GHz, ale jak chce zrobić upgrade EFI/biosu to powinno się załadować ustawienia fabryczne by bios/EFI się zapisał na czysto... tak bynajmiej słyszałem a dzięki temu nie mogę tego wykonać... Więc zrobiłem dzisiaj upgrade EFI z wszystkimi ustawieniami fabrycznymi poza taktowaniem domyślnym i oczywiście musiał się dwa razy zrestartować i wczytał znowu z tym samym taktowaniem 4.3 Ghz... To, że się restartuje lub wiesza rozumiem to w taki sposób, gdyż napięcie pozostawia na auto i jest za pewne za niskie, ale pytanie czemu tak robi? Wcześniej tego nie miałem, czyli od zakupu... to juz moja trzecia płyta od Asusa i taki sam problem na każdych(2x bios a teraz na EFI) z nich miałem i mam po jakimś czasie użytkowania... Na forach Asusa ludzie tego błędu nie mają to co może być winą tego błędu, że trzeci raz to mam? Myślałem, czy to wina zasilacza mojego 5-letniego Tagan U33-700W, ale też to się nie trzyma zbytnio tej samej drogi, gdyż napięcie utrzymuje dobrze jak jestem np. na pulpicie czy gram, tym bardziej, że co ma zasilacz w sumie do zmiany taktowania... Jak załaduje "Save'a" z boisu z moimi ustawieniami to znowu po restarcie mam te 4.3 GHz na procku a reszta ustawień się załadowała... Po drugim już podejściu wczytania już np. poprawi na 4.5GHz... Powiem, szczerzę mam mętlik w głowie niesamowity i nie mam pojęcia od czego w sumie ten szczegół się zrobił trzeci raz z rzędu, eh !

 

P.S Przepraszam za jakiekolwiek błędy w pisaniu jak takowe się zdaża, ale jest późna godzina i próbuje ustalić ten problem już od 4h... :o

Oczywiście pozdrawiam, Mateusz.

Edytowane przez Grecki18
Link to post
Share on other sites

Faktycznie masz rację co do tego problemu... Zastanawia mnie tylko jedno... jak mogłem trzeci raz z rzędu zapomnieć o tych przełącznikach... Musiałem, chyba źle zroumieć ich funkcjonalność lub ktoś źle mi doradził, eh...

Dziękuje Ci bardzo za pomoc :)

 

P.S Wystarczyło jedno zdanie by odpowiedzieć na moją rozpiskę, heh :D

 

Temat uważam za zamknięty.

 

Pozdrawiam, Mateusz.

Edytowane przez Grecki18
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...