Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców - ósma edycja


Recommended Posts

@19arek93

No to może ja wystartuję ;):P

W końcu pół roku minęło, a jestem w TOP-10 w ponad połowie kategorii :/

 

No i też bym chciał zmianę na AM3, drugą kartę do CF, dyski do RAIDu, no i zmianę tej mojej :rotfl::?: płyty MSI :?:

Link to post
Share on other sites

No to jak wszyscy to wszyscy,zgłaszam swoja kandydaturę do udziału w USB8(Ulepszamy sprzęt Benchmarkowcom).

 

A o to pare zdjęć

 

(robione telefonem więc proszę o wyrozumiałość)

 

http://img53.imageshack.us/img53/8384/image06d9770.th.jpg

(główna bomba zegarowa zasilająca zestaw xD)

 

http://img80.imageshack.us/img80/4867/image06d9771.th.jpg

 

http://img71.imageshack.us/img71/4724/image20fa240.th.jpg

 

http://img25.imageshack.us/img25/2466/image20fa241.th.jpg

 

1.Konfiguracja

 

Procesor:Pentium IV HT 3,2Ghz

 

Płyta główna:Gigabyte GA-8I945PLGE-RH

 

Ram:2x1GB Kingstone 800Mhz(i tutaj jest cyrk bo płyta obsługuje maksymalnie kości pamięci o taktowaniach 533Mhz)

 

Karta Graficzna:Asus EN8600GT 512mb DDR2 Magic(Kastrat 8600 ;))

 

Dysk Twardy: Samsung 120GB 8mb cache(nie pamiętam dokładnej nazwy modelu dysku)

Napęd:Jakiś Samsung WriteMaster

 

Zasilacz:(tutaj główny gość programu,jest nie przewidywalny,agresywny i nie lubi jak sięgo obciąża),uwaga uwaga oto Tracer 4life 400W-prawdziwa bomba zegarowa która ledwo trzyma się przez trzy lata ale się trzyma xD

 

2.Historia Sprzętu

 

Sprzęt został zakupiony niecałe trzy lata temu w Warszawskim sklepie komputerowym.Przy nowych grach dostaje zadyszki przy najniższych ustawieniach graficznych i rozdzielczości.Jedynie w czym sobie radzi jeszcze to w miarę nie wymagające gry z przed dwóch lat,słuchania muzyki i przeglądania stron.Pewnie czytaliście niedawno mój temat gdzie chciałem kupić sprzęt za 6tyś zł,jednak ze względu na problemy finansowe musiałem pożyczyć rodzicom całe pieniądze a jak sądzę nie prędko dostane tę pieniądze(czyt:za rok lub półtora)

 

3.Co chciałbym dołożyć/zmienić

 

Praktycznie cały sprzęt nie jest już najwyższych lotów i przydałaby mu się gruntowna wymiana

 

Co bym zmienił(w kolejności)

 

a.Zasilacz: to podstawa gdybym wsadził tu potwora na przykładzie phenoma lub Core 2 Quada+nawet Radeona HD4850 cały nowiutki sprzęt poszedł by do nieba)

 

b.Płyta główna: cóż jest to już przeżytek(ma dwa banki na pamięć ram,brak obsługi dla rodziny Core 2 Duo,strasznie grzejący się chipset)

 

c.Procesor: co tu dużo mówić stary jedno rdzeniowy strasznie grzejący się(wielka wada PIV)

wolny kawałek krzemu,topowy czterordzeniowy procesor dałby potężnego kopa temu już nie młodemu zestawowi.

 

d.Pamięć ram:albo dołożyłbym dodatkowe dwie kości po 1GB albo wrzucił na nową platformę pamięci DDR3

 

e.Karta graficzna:wybrałem ją na samym końcu ze względu na to że teraz można tanio wychaczyć coś pokroju 260GTX lub 250GTS więc nie byłby to problem(pieniądze z sprzedanych starych części) gdybym wygrał tą edycje.

 

4.Dlaczego miałbym wygrać?

 

Swoją działalność na forum benchmarka zacząłem w grudniu poprzedniego roku.Przez ten czas może nie uzbierałem za dużo punktów(tylko 5 xD)ale zawsze staram się pomagać,nie krytykować i nie oceniać innych ze względu na poglądy jakie wypisują na tej stronie tylko próbuje kogoś nakierować .Zdaje sobie sprawę że są ludzie na forum którzy więcej zrobili dla tej strony więcej niż ja,ale jeśli komuś spodobał się mój długi monolog(:P),to proszę na mnie głosować.

 

Życzę szczęścia i powodzenia wszystkim :P

Link to post
Share on other sites

Kolejna edycja "USB" ruszyła, dlatego pragnę zgłosić po raz pierwszy :P swoją osobę, jako kandydata.

Jaki sprzęt posiadam? hmm na to odpowie ta mini-recenzja:

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Wyprawka_na_studia%2C_czyli_jak_wydac_400zl_na_PC_do_akademika...-2308.html

Dlaczego właśnie ja? Jestem studentem informatyki i przydałaby mi się lepsza maszyna, ale czy takową otrzymam zobaczymy :P

Jeśli nie podoba wam się moja recka to... zagłosujcie na mnie- poprawię się :D . Ale jeśli wam się podoba to też zagłosujcie ;)

 

Pozdrowienia dla całego portalu i ludzi wokół niego zrzeszonych :P

Link to post
Share on other sites

Zglaszam swoj Serwer, a mianowicie:

 

E6600

Asus P5B Deluxe/Wifi-AP

2x 1GB OCZ 800 mhz

Asus EAH3450

2x HD103UJ RAID0 + 4x HD103UJ RAID5

Corsair 620 Watt

CM690

Przydalby mi sie upgrade ze wzgledu na wzmozona chec postawienia serwera streamingowego, jak wiadomo bez mocnego procesora sie nie obejdzie, a ostatnimi czasy o pieniazki ciezko. Mysle ze chociazby czesc osob chcialaby zobaczyc modernizacje komputera ktory nie ma sluzyc do gier ;)

 

 

Fotka:

http://img31.imageshack.us/img31/9287/image114j.th.jpg

 

Dlaczego warto mnie wybrac?

Juz od poczatku powstania nowego stylu benchmarka w ktorym mozna sie zarejestrowac rozwijam serwis. (Wczesniej rowniez aktywnie dzialalem, jednak nowe mozliwosci serwisu dodaly mi motywacji) Glownie aktywny jestem w dziale Poradnik, gdzie mozna mnie zobaczyc w Top 1 ilosci rozwiazanych problemow, z ponad tysiacem odpowiedzi w tym dziale. Niebawem zabieram sie do napisania jakiejs recenzji, i byc moze paru newsow zwiazanych z grami badz sprzetem.

 

Prosze uprzejmie o wsparcie! :P

 

Wybierz GreQonE!

Link to post
Share on other sites

@Hookie

zechciej rozwinąć swoją tezę odnośnie tu cytat:

 

grupa trzymająca władzę, jest prywata i kolesiostwo

pozdrawiam

Rozwinę: żart. ;)

 

Jeśli mam dodać przemyślenie: jest grupa trzymająca władzę. G.R.U.P.E. :P A "prywata i kolesiostwo" to tak politycznie z tym się wiąże więc żartobliwie dodałem :P

Link to post
Share on other sites

A ja zgłaszam swoją kandydaturę i stwierdzam, że całość pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży części, które zostaną wymienione (starych) przeznaczę na dowolnie na forum wskazaną instytucję charytatywną. O. Bo taki mam kaprys.

 

Mój komputer: http://www.benchmark.pl/uzytkownik/Hookie-2149.html

 

Dlaczego ja?

 

Nie wiem. Bo nie inni? Bo chce zrobić coś dobrego na co i tak w obecnej syt finansowej nie mogę sobie pozwolić. Bo zaczynam rozwijać swoją aktywność na Benchmarku i na pewno się odpłacę ciekawymi mini-reckami? To zapewne mało, ale nie zawadzi się zgłosić. Kiedy mogę staram się pomóc, staram się zachować kulturę. No fajny ze mnie chłopak jest.

 

Pozdrawiam

 

 

@up: złość piękności szkodzi a dobrze wiesz, że i tak wygra osoba wytypowana przez G.R.U.P.E.

Link to post
Share on other sites

To ja zglaszam tez swoja kandydature.

 

Sprzet, jaki posiadam to nieco juz leciwy Athlon X2 3800+ z czterema fajnymi kostkami 512MB kazda, z mega-glosno-buczaca karta GeForce 8800GS, ktorej nikt (N-I-K-T) jeszcze nie widzial, dyskiem o maniakalno-depresyjnej wielkosci 80GiB.. a moze 40 GiB - sprawdze, jak sie do niego dosiade, bo teraz lepiej mi pracowac na innym :P oraz zasilaczem 350W ciagnacym ledwo ledwo.

Karty grafiki ma w sobie ten urok, ze jest to konstrukcja Palita z wiatraczkiem od ... MSI ;) Na zdjeciu nikt by nie rozpoznal marki ;-) Buczy jak suszarka i praktycznie nie da sie pracowac przy zdrowych zmyslach.

Jedyny plus to plyta ze zintegrowana grafika, choc szczerze mowiac nie mam pojecia, na co moglaby sie ona teraz przydac.

 

Gdybym wygral, przygotuje recenzje komponentow, jakiej jeszcze swiat nie widzial: podkrecanie, zdjecia, dla maniakow zdjecia nocne w koszulce i bez ;-) oczywiscie komputera, swiatelka od dolu, opinie domownikow i podatnosc na niemowleta :P

 

Wazny komunikat Panstwowej Komisji Centralnej
W dniu dzisiejszym liste przyjec do 8 edycji Ulepszamy Sprzet Benchmarkowcow uznajemy za zamknieta. Wszelkie ponizsze glosy liczyc sie nie beda. Wygra i tak upatrzona uprzednio osoba. A tak w ogole - dlaczego jeszcze nie spicie ???

Aaaa... moj komputer posiada jeszcze jedna niezbita ceche, ktorej brakuje wciaz wiekszosci uzytkownikow komputerow w Polsce. Moze na benchmark.pl jest akurat inaczej.. ale...niemniej... ze sie tak wyraze.. tedy i owedy.... plusk minusk..... sprawa jest tego typu...... ze moj Windows XP jest....... LEGALNY :P

 

Za oddane glosy Bog zaplac. W dzieciach/kuponach Tesco/wiecznej ekstazie - wlasciwe zaznacz.

 

Aaaa... nie naleze do zadnej GRUPE, kliki i innych kolek wzajemnej adoracji :D

 

TU GLOSUJESZ - GLOSU NIE ZMARNUJESZ !

Link to post
Share on other sites

@up: złość piękności szkodzi a dobrze wiesz, że i tak wygra osoba wytypowana przez G.R.U.P.E.

redakcja wybiera zwycięzce a raczej nikt z redakcji w G.R.U.P.E. nie jest (no chyba że się coś zmieniło od wakacji ;) ) wiec po co w ogóle takie bzdury piszecie i zajmujecie cenne Mb na serwerze benchmark.pl

 

ciesze się że już ruszyła edycja - bo strasznie cicho było bez tego

zobaczę wszystkie prezentacje i oddam głos :P

 

i jeszcze raz brawa dla redakcji za zmianę regulaminu USB :P

Link to post
Share on other sites

ja mam np. takie pytanie - jakie są kryteria wyboru osoby przez redakcję z tego TOP10 użytkowników z największą liczbą głosów.

Bardzo proste. Szukamy użytkownika który udziela się łamach portalu, a dodatkowo jego sprzęt będzie wymaga rozbudowy. Wewnątrz redakcji także będzie głosowanie ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...