Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców - ósma edycja


Recommended Posts

Wg zaleceń autora tematu w USB jest większa swoboda wypowiedzi ;) ale oczywiście w pewnych granicach.

 

Ciekawe w ktorej wypowiedzi to wyczytales... poza tym to chyba temat do prezentowanie swoich kandydatur i pozniejszych rozwazan na temat sprzetu

( zbednych ) dla osoby ktora wygra.. a nie pisanie o " grupe maryny "

 

I zieloni teraz nie daja za off topy nic bo ich nie widza czy dlatego ze sami je robia czy dlatego ze ich znajomi je robia ? ( interpunkcja poszla sie jeb... )

Link to post
Share on other sites

Myślałem, że odpalisz coś ze starego sprzętu, choćby kostke RAMu (przyda sie do starego kompa ;))... :)

Jeżeli zostanę szczęśliwym zwycięzcą to chętnie rozdam potrzebującym moje stare organy do przeszczepu. Twój blaszak będzie pierwszy na liście biorców:)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zostanę szczęśliwym zwycięzcą to chętnie rozdam potrzebującym moje stare organy do przeszczepu. Twój blaszak będzie pierwszy na liście biorców:)

No to raczej masz mój głos ;) No chyba że torture coś lepszego zaoferuje :)
Link to post
Share on other sites

ahh to przepraszam że się dokleiłem do wypowiedzi o grupe....

a co do tego komu się należy to chyba wiadome, ja nie startuje bo:

-uważam że jeszcze nie zasłużyłem ;)

-jestem w trakcie zmiany platformy (nie każdy ma taką możliwość)

-tylko i wyłącznie Intel i zieloni (AMD kopa)

Link to post
Share on other sites

Chciałbym się tylko przypomnieć, lecz na wstępie zaznaczam iż mój głos oddaję na "dawid_dj" bo odwalil kawal dobrej roboty przy prezentacji, a oto mój zestaw:

CPU: AMD Duron 1600Mhz - czy ktoś pamięta jeszcze jego czasy? :)

karta graficzna: nVidia GeForce 6 Galaxy 6800XT (zalman) @ 16/6

dyski twarde: Seagate Barracuda IV 80GB 7200rpm

płyta główna: Abit NF7 (nForce 2)

pamięć RAM: TwinMOS CL 2.5 DDR 400 512 MB - kiedyś to wystarczyło 8-)

pudło: Tracer z "pseudo katodami"

elektrownia: Chieftec 420-302 DF - obsłużył by ze 3 takie zestawy ;)

monitor: Samsung 933SN

napędy: LG DVD-RW/Ram/+RW, LiteOn CD-RW

 

Czemu uważam że to ja powinienem mieć "ulepszony sprzęt"?

Ponieważ mam 41 punktów link, a chciałbym mieć więcej, a wygrana mogłaby mi to umożliwić

Ponieważ byłby miły prezent ślubny od Was (niedawno się ożeniłem ;) )

Ponieważ jeszcze studiuję i nie stać mnie na nową maszynkę

Ponieważ ten sprzęt już dawno powinien być zmodernizowany

Ponieważ ... (tu wasze przemyślenia po obejrzeniu konfiguracji)

Link to post
Share on other sites

Ja oddałem głos na osobę która najwięcej spośród zgłoszonych zrobiła dla portalu i forum. Nie obchodzą mnie jakieś super-hiper prezentacje choćby ktoś robił ją przez miesiąc.

To tyle z mojej strony.

Link to post
Share on other sites

Ja także zgłaszam kandydaturę do USB.

 

Kilka słów o sobie i moim PC

Jestem uczniem 2 klasy technikum (profil informatyk oczywiście ;) ) i komputer to moje podstawowe stanowisko pracy: programowanie, trochę grafiki, internet itd. Czasami lubię pograć w nowsze gry, jednak mój sprzęt na to nie pozwala (lub ogranicza liczbę efektów i grę w wyższych rozdzielczościach, a mam monitor 22"). Jestem także zapalonym overclockerem ;) , jednak nie mam odpowiedniego sprzętu, by "szkolić tą umiejętność". Modernizacja komputera ciągle jest przeze mnie planowana i co chwilę przesuwana z powodów finansowych :oops: . Niektóre podzespoły (takie jak np zasilacz) nie pozwalają mi na testowanie np. lepszych kart graficznych (jeżeli takową dałoby radę załatwić do testów od benchmarka :) ). Jestem aktywnym użytkownikiem benchmarka: piszę mini-recenzje, komentarze i pomagam jak mogę w poradniku. Może nie jest tego tyle, co u innych, dłużej związanych z benchmrakiem użytkowników, jednak zarejestrowałem się stosunkowo niedawno.

 

http://img134.imageshack.us/img134/5526/p1120303l.th.jpg

 

Specyfikacja sprzętowa

- Płyta główna: Foxconn A690GM2MA

- Procesor: AMD A64 X2 5000+ Black Edition

- Chłodzenie CPU: Pentagram Freezone HP-120AlCu Karakorum

- Pamięci: Elixir 2x2GB PC6400 CL5

- Karta graficzna: Gigabyte GF 7600GT SilentPipe-II

- Obudowa i zasilacz: Logic Q11, Logic 350W

- Reszta: wentylator CoolerMaster 120mm do obudowy i 2x92mm do karty graficznej

Jak widać najsłabszymi punktami są zasilacz i karta graficzna, która czasy swojej świetności ma daleko za sobą. Płyta główna pozwala na OC jednak niewygórowane. Całość nadrabia chłodzenie firmy Pentagram, które bardzo dobrze spełnia swoją rolę.

 

http://img515.imageshack.us/img515/8152/zdjcie1045.th.jpg

 

Kilka wyników z testów (po OC)

- PCMark05: 6382

- 3DMark06: 4334

- SuperPI1M: 27.187s

- wPrime32m: 23.14s

- CPU-Z: 3536Mhz

 

Dziękuję za uwagę i proszę o głosy ;)

Link to post
Share on other sites

Całość nadrabia chłodzenie firmy Pentagram

Ale to jest "nic nie warty złom" :) , to cud że jeszcze Ci się proc cie ugotował a Ty nie ogłuchłeś ;);)

 

BTW, na zdjęciu wypadła Ci wtyczka ATX 20/24-pin ;)

 

No i masz nietypowe chłodzenie karty graficznej :D

Link to post
Share on other sites

Torture, jak nie Ty to kto? Bo poki co to głosów bedziesz mial kilka razy więcej niż cała reszta ;)

Zgłaszać się zgłaszać. Ilość głosów w pierwszej turze nie będzie miało znaczenia Ważne, żeby się załapać do TOP10

I to jedynie sprawiło, że mimo Twojej kandydatury zgłosiłem sie ;) Głosami bym w zyciu nie wygrał, a tak to nie wiadomo jak będzie sie kierowała redakcja i kogo wybierze :) Może w koncu odpale jakąś gre nowszą od CSa na full detalach :lol: Choć w GTA 4 miałem 10 FPS w mieście na najniższych detalach :lol:
Link to post
Share on other sites

Całość nadrabia chłodzenie firmy Pentagram

Ale to jest "nic nie warty złom" :lol: , to cud że jeszcze Ci się proc cie ugotował a Ty nie ogłuchłeś ;):lol:

 

BTW, na zdjęciu wypadła Ci wtyczka ATX 20/24-pin :)

 

No i masz nietypowe chłodzenie karty graficznej :P

Cisza dla mnie nie jest priorytetem, a temperatury są umiarkowane :> . Na Karaka nie narzekam :P .

Nie wypadła tylko to jest coś w stylu przejściówki, bo jeszcze od tego idzie zasilanie do przedniego panelu LCD ;)

Chłodzenie nietypowe co prawda :oops: , ale daje rade. Nic innego nie mogłem wymyślić, a nie chcę mieć temp rzędu 80*C, wolę już te 40-55*C co mam teraz.

Link to post
Share on other sites

post po postem,... zieloni do dziela :lol:... usb to super konkurs ( co by mi tu off topem, offtopiarze nie rzucili :lol: )

Sory za to dublowanie, ale coś mi się źle kliknęło :oops: Błędy się zdarzają...

 

19arek93 - Co do OC na moim zasilaczu to ostatnio dołożyłem mu jeden wentylator i jeszcze się trzyma. Szczerze mówiąc jestem zdziwiony tym, że jeszcze się się nie spalił (ok 1,5 roku na tym sprzęcie i wcześniej rok na innym).

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...