Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców - ósma edycja


Recommended Posts

Yeah :D

 

Wiec i ja się zgłoszę ;)

 

a oto moja perełka: :P:P

- Arctic Cooling Freezer Xtremem - moja recka tutaj - PS. Polecam :P a co będę... :P

- AMD Phenom II 710 2,6 GHz @3725MHz http://benchit.pl/overclocking/procesory/user/397

- HIS Radeon HD 4670 IceQ 512MB DDR3

- Gigabyte GA-MA770T-UD3P

- OCZ DDR3 2x2GB Fatal1ty Edition

- Cooler Master Dominator 690

http://img97.imageshack.us/img97/3272/dsc00271w.jpghttp://img225.imageshack.us/img225/4900/dsc00272u.jpg

 

Używam głównie do gier jak i niekiedy bawię się ciut z photoshopem :rotfl: np. oto ja poniżej

 

http://img225.imageshack.us/img225/1593/wowg.jpg

 

Niedawno zacząłem swoją zabawę w oc i od jakiegoś czasu piszę również newsy i mam już/dopiero 2 recki na swoim koncie - choć chyba pierwszą nie ma się zbytnio co chwalić :rotfl: Swoje przygody z testowaniem sprzętu dopiero zaczynam i na razie ze względu na małe doświadczenie w tym idzie mi troszkę wolno :rotfl: Od czasu do czasu zajrzę też do poradnika, aby napisać parę swoich pomysłów na rozwiązania problemów

PS. MÓWIĘ NIE PRZENIESIENIU DZIAŁU PORADY NA FORUM!!

m.in. dlatego, że forum jest dla mnie zbyt zaspamowane/zabałaganione/zpowszedniałe itp. itd. i dlatego również tu mało zaglądam :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Nazywam się Dawid i postanowiłem wziąć udział w konkursie.

 

Oficjalnie Benchmarkowcem jestem od początku tego tygodnia, natomiast od wiosny regularnie śledzę wydarzenia na naszym portalu.

 

W związku z obowiązującymi zasadami konkursu, należy podać trochę informacji na temat sprzętu jakim się dysponuje i dlaczego to jam mam być tym naj.... dlatego postanowiłem napisać małą recenzję na temat sprzętu jakim dysponuję pt. „Komputer wczoraj a dziś”

 

Wstęp

 

Komputer, fajna rzecz. Obecnie każdy młody chłopiec czy dziewczyna idąc do I-ej komunii świętej marzy o prezentach z tej okazji, a w szczególności o komputerach i konsolach do gier. Taką mamy teraz rzeczywistość. Moim osobistym marzeniem było mieć prawdziwy rower górski, ponieważ posiadałem 8-bitowy komputer w domu w postaci Atari 65XE. Dziecko dorasta, rodzice kupują pierwszego PC-eta w celach edukacyjnych. No i fajnie, ale dzieci zamiast się uczyć to wiadomo co robią po nocach ;). Z takim komputerkiem można śmiało dożyć czasów szkoły średniej. Człowiek zdaje egzamin dojrzałości i rusza dalej w świat. Ja osobiście miałem taką przyjemność, że zaraz po zdaniu matury udałem się na studia i jednocześnie pracowałem jako serwisant w sklepie komputerowym. To był raj: sprzęt co chwile nowy, składanie, rozbieranie, modyfikowanie i tak w kółko. Jako student pracujący mogłem sobie pozwolić na zakup mojego pierwszego komputera. Po kilkunastu miesiącach i drobnych modyfikacjach udało mi się złożyć całkiem solidny sprzęt jak na tamte czasy. Jak się prezentował wtedy a jak się prezentuje teraz?

 

Platforma testowa

 

W celu sporządzenia zestawienia komponentów mojego komputera ,rozebrałem go na pierwsze części by móc zaprezentować moje cacko. (Przy okazji odkurzyłem cały komputerek :P)

 

 

 

Za duży obrazek, max to 750px.

 

System operacyjny: Windows XP SP3 32 bit PL

Sterownik VGA: ATI Catalyst 8.11

Sterownik MB: VIA 4.51

Sterownik Audio: Creative Sound Blaster Audigy series driver 2.18.0011

 

Wykorzystane aplikacje:

CPU-Z ver. 1.52.2

GPU-Z ver. 0.3.5

SiSoft Sandra Lite SP4 2009.9.15.124

7zip ver. 4.65

Ati Tray Tools v1.3.6.1042

Prime 95 22.10.1

3DMark 06 v1.1

 

Pomocnik

 

Za duży obrazek, max to 750px.

 

Konfiguracja podstawowa

 

Poniżej zamieszczam rzuty programu z CPU-Z i GPU-Z, aby zainteresowani mogli sobie przypomnieć jakimi danymi technicznymi charakteryzuje się procesor i karta graficzna przy standardowych ustawieniach. Pamięć RAM jest taktowana z zegarem 333 MHz @ 2.5V.

 

http://uniajaroszow.futbolowo.pl/uniajaroszow/dane/konfiguracja_podstawowa.jpg

 

Konfiguracja podkręcona

 

Jeżeli chodzi o procesor to udało się ustalić stabilne zegary przy częstotliwości 2070 MHz @ 1.824V. Nie jest to specjalnie zadowalający wynik, ale przy rdzeniu Barton jest zablokowany mnożnik i pole manewru jest ograniczone. Pamięci pracują z częstotliwością 360 MHz przy napięciu 2.65V by zachować współczynnik FSB:DRAM w stosunku 1:1.

Natomiast karta graficzna posiada o wiele większe możliwości pod względem przetaktowania. Dzięki Ati Tray Tool udało się wykręcić zegary 540 MHz dla GPU i 530 MHz dla pamięci (efektywne 1060 MHz). Jedyna wada tego egzemplarza to brak obsługi VIVO. Karty z serii X800 Pro VIVO posiadają magiczne możliwości odblokowania dodatkowych 4 potoków renderujących.

 

http://uniajaroszow.futbolowo.pl/uniajaroszow/dane/konfiguracja_oc.jpg

 

Testy

 

SiSoftware Sandra Lite

 

http://uniajaroszow.futbolowo.pl/uniajaroszow/dane/sisoft_sandra_testy.jpg

 

7Zip

 

http://uniajaroszow.futbolowo.pl/uniajaroszow/dane/7zip_kompresja.jpg

 

3DMark 06

 

http://uniajaroszow.futbolowo.pl/uniajaroszow/dane/3dmark06.jpg

 

Dzięki podkręconym podzespołom komputera w 3DMark 06 udało się podnieść wydajność zestawu o 13,5%.

 

Mój zestaw VS Nagroda główna

 

W bazie rankingów znalazłem podobny zestaw komputerowy do nagrody głównej. Szczęsliwym właścicielem tego zestawu jest Eversman.

 

http://uniajaroszow.futbolowo.pl/uniajaroszow/dane/moje_vs_konkurs.jpg

 

Jak się okazuje, zestaw konkursowy jest ponad dziewięć razy wydajniejszy w tym teście jak moja maszyna.

 

Podsumowanie

 

Dzieci mają zawsze dużo energii i mocy, a z ludzi koło pięćdziesiątki ucieka już energia i życie. Tak jak ludzie, tak i maszyny się starzeją. Komputer, którego obecnie używam, pięć lat temu był bardzo dobrą maszyną lecz teraz jest już po prostu staruszkiem, który myśli o domu starców. Czy przeszczep nowych organów (czytaj nagroda główna) tknie nowe życie w mojego blaszaka? To pytanie pozostawiam wam drodzy Benchmarkowcy... Los mojego blaszaka leży w waszych głosach oddanych na moje zgłoszenie konkursowe.

 

Serdecznie pozdrawiam

Dawid

Link to post
Share on other sites

Nie będę się znacznie rozpisywać bo pewnie i tak większość z was tego nie przeczyta, proszę tylko o :help: pomoc, gdy oddacie swój głos na mnie, ten staruszek będzie mógł odejść na zasłużoną emeryturę:

CPU: AMD Duron 1600Mhz - czy ktoś pamięta jeszcze jego czasy? :P

karta graficzna: nVidia GeForce 6 Galaxy 6800XT (zalman) @ 16/6

dyski twarde: Seagate Barracuda IV 80GB 7200

płyta główna: Abit NF7 (nForce 2)

pamięć RAM: TwinMOS CL 2.5 DDR 400 512 MB - kiedyś to wystarczyło 8-)

pudło: Tracer z "pseudo katodami"

elektrownia: Chieftec 420-302 DF - obsłużył by ze 3 takie zestawy :P

monitor: Samsung 933SN

napędy: LG DVD-RW/Ram/+RW, LiteOn CD-RW

 

Czemu uważam że to ja powinienem mieć "ulepszony sprzęt"?

Ponieważ byłby miły prezent ślubny od Was (niedawno się ożeniłem ;) )

Ponieważ jeszcze studiuję i nie stać mnie na nową maszynkę

Ponieważ ten sprzęt już dawno powinien być zmodernizowany

Ponieważ ... (tu wasze przemyślenia po obejrzeniu konfiguracji)

Link to post
Share on other sites

a on zaprezentował tyle, że trzeba mu cały komputer wymienić na nowy

bo nie można mówić o ulepszeniu istniejącego ;-)

 

nie mniej bardzo ładna prezentacja

gdybyś jeszcze wkładał tyle w serwis, co w wykonanie prezentacji to z pewnością oddałbym sam na Ciebie głos ;)

Masz rację, że bez wymiany zasilacza i dokupienia pamięci się nie obejdzie. Ale łatwiej jest dokupić wymienione podzespoły niż kupować całą platformę.

 

Co do mojej aktywności w ramach społeczności benchmark.pl to stawiam pierwsze kroki. Jak wspomniałem na początku mojej prezentacji, że konto założyłem dopiero na początku tego tygodnia. Na pewno nie raz jeszcze o mnie usłyszycie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

 

Bardzo zachęcam do oddania na mnie głosu.

Link to post
Share on other sites

WITAJCIE!

 

Chciałbym zgłosic swoja kandydature do ósmej już edycji ULEPSZAMY SPRZET BENCHMARKOWCOW.

Na poczatku chciałbym powiedziec, że mam na imię Wojtek :) i mam 16 lat.

W tym roku zacząłem naukę w Liceum Ogólnokształcącym o prodilu matematyczno-fizycznym, wybrałem ten profil gdyż swą przyszłość wiążę z informatyką, a gdy napiszę maturę mam zamiar pójść na Politechnikę wrocławską.

To był mały wstęp. ;)

Teraz przejdę do konkretów. Mój zestaw komputerowy to już pięcioletni PCet ;) Gdy go dostałem nawet wtedy nie był niczym wyjątkowym ;) A więc składa się z następujących podzespołów:

 

Procesor: AMD Sempron 3000+ 1,8Ghz

Płyta główna: AsRock (zbyt wiele nie wiem)

K. Graficzna: GIGABYTE ATI RADEON 9550 128MB

Pamięć RAM: 512MB 333MHz DDR I

Dysk: Hitachi 250GB

 

To chyba wszystko, nie jestem pewien firmy dysku.

Jak sami widzicie mój PCet znalazłby swoje miejsce w Muzeum Narodowym :D

 

Kandyduję ponieważ PCet:

-jest stary i naprawdę ciężko na nim pracować

-"żadne" tytuły gier na nim się nawet nie włączają

-2 pierwsze argumenty chyba starczą tym bardziej że zajmuję się też czasem grafiką komputerową, a praca w edytorach grafiki na takim sprzęcie to "masakra".

 

Proszę o głos i POZDRAWIAM!

Link to post
Share on other sites

Ludzie. USB ma służyć ulepszanie sprzętu ludziom, którzy robią coś dla forum, piszą minirecki, komentują sensownie, piszą newsy, poradniki. Ja sam marzyłem o nowym PC, jednak się sprężyłem i kupiłem sobie. "Marzyłem" o sprzęcie jaki jest w USB rozdawany, chciałem napisać podanie w style "omng patrzcie jakiego mam złoma" (miałem akurat Celerona 1,7ghz, 1gb ddr, x1650, noname zasilacz i buda, 80gb ata z 2003r). Jednak nie napisałem, bo nic nie zaoferowałem forum.

 

Nie możecie oczekiwać, że ktoś da wam sprzęt za 3-4k zł a wy będziecie na nim tylko w crysisa grać. "Nie rabotajesz, nie kuszajesz" jak mawia mój wuj.

Link to post
Share on other sites

moze i masz racje, lecz nie kazdy ma czas zeby siedziec na forum i pisac porady recki czy inne takie, ja studiuje, a w wolnym czasie pracuje, gdy wracam do domu nie mam na nic sily ale lubie sobie benchmarka poczytac (zagladam tu od 3-4lat), zdarzylo mi sie skrobnac cos na stronce, dzieki temu mam koszulke benchmarka i jeszcze troche punktow w zapasie (czesto gdy probowalem napisac jakiegos newsa to albo ktos byl szybszy albo mial status zaawansowany...)

Tak naprade glosowac moze kazdy i na kazdego.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, ale znajdź mi lepsze kryterium niż udzielanie się w serwisie.

Złom na którym tną sie reklamy na głównej i brak kasy na wymianę sprzętu ;):D
to jak załatwię 286 to wygram? :)

oczywiście najsłabszego 6MHz ;)

 

/edit: tylko nie zrobię prezentacji z wykresami żadnymi ;) zresztą redakcja też nie zmierzy nic :D ale wzrost wydajności byłby kosmiczny :D

Link to post
Share on other sites

Przy USB9 można być tak, że jest zakładany temat gdzie zgłaszają się kandydaci do rozbudowy robią prezentację i prezentują siebie i swoje zestawy (mają czas około tygodnia). Potem ten temat jest zamykany z kandydaturami i czyszczony z zbędnych postów i powstaje nowy temat gdy rozpoczyna się faza głosowania z linkiem do kandydatur. W tym temacie sobie można swobodnie dyskutować i w ten sposób będzie podgląd szybki do każdej prezentacji czyli mamy dwa etapy najpierw zbierania kandydatów w odrębnym temacie, a potem powstaje drugi na czas głosowania w którym dyskutuje się o wszystkim co wiąże się z konkursem i kandydatami.

 

Zapraszam do głosowania na siebie i innych kandydatów niż torture (bo redakcja ma wybrać z 10)

viewtopic.php?p=69689#p69689

 

Głosowanie: http://www.benchmark.pl/ankiety/ankieta ... cja-8.html.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, ale znajdź mi lepsze kryterium niż udzielanie się w serwisie.

Złom na którym tną sie reklamy na głównej i brak kasy na wymianę sprzętu ;):)

Tak jak juz bylo mowione wczesniej, ulepszamy a nie wymieniamy ;)

Link to post
Share on other sites

Ale wiecie co? Prawdę mówiąc, to w tej edycji tak naprawdę nie ma większej różnicy między jakimś "złomem", a takim zestawem jak np. mój. Dlaczego? Bo tak czy inaczej idzie wymiana procesora, płyty, grafiki i RAM (DDR3 ma mało kto przecież). Zostają tylko "dodatki", jak dyski, buda, zasilacz. Więc nie dyskryminujcie tak tych wiekowych maszyn ;)

 

PS To kto chce głos?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...