Skocz do zawartości

Monitor poniżej 500 zł


Recommended Posts

Mam na oku 2 monitory

http://allegro.pl/okazja-monitor-22-acer-v223hqvb-i2219517382.html

http://allegro.pl/monitor-benq-21-5-led-g2225hd-gratis-i2211720210.html

 

Który z nich jest lepszy? Ciężko znaleźć opinie w internecie na ich temat więc postanowiłem napisać tutaj.

Naturalnie jeśli znacie lepszy za tę cenę to podajcie linka albo chociaż model :) Pozdrawiam

EDIT. Ale fail. Zapomniałem dodać ze chodzi mi o panoramę 21,5 lub 22 cale.

Edytowane przez subzero1993
Link to post
Share on other sites

Ogólnie, pewnie dużo ludzi Ci to napisze, ale nie ma znaczenia co kupisz w tak niskiej cenie, żaden z nich nie będzie się wybijał ponad drugi. Więc tak długo jak będziesz po prostu wybierał w porządnych firmach np. Samsung, LG, Benq, Acer, Dell itd. to będzie dobrze, omijaj tylko takie twory noname lub firmy np. Medion, BUSH, wharfedale itd.

Edytowane przez C r 0 w
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Proponuje dołożyć 300 zł i kupić coś na ips, e-ips, lub va z firm iiyama lub benq nie TN,

a co do dobrych firm, które tam padły, to ja bym wymienił trzy eizo, iiyama i nec, z czego eizo moim zdaniem jest najlepszą, a na nec-a trzeba uważać, bo niektóre ekrany ma bardzo dobre, a niektóre przeciętne

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź Panowie. Żeby nie spamować drugim tematem. Jak bym chciał odpalić grę w niższej rozdzielczości niż FULL HD to jakość obrazu będzie dobra czy jednak utraci mocno na jakości ? Mam aktualnie GTS 250 a on wszystkich najnowszych tytułów na tak dużej rozdzielczości nie uciągnie.

Link to post
Share on other sites

Dobrze wypsażony monitor, znanej firmy o teoretycznie dobrych parametrach i w niskiej cenie. Tylko brać i używać.

W rzeczywistości wychodzi nierównomierne podświetlenie, które bardzo widać w czerni. Producent nie dołącza ani grama sterownikó nie móiac już o profilu monitora. Wszystko to trzeba samemu tworzyć przy pomocy dostępnych programów w sieci, lub sprzętowo, co jest drogie.

Menu udostępnia tryb sRGB, ale równocześnie blokuje możliwość zmiany kontrasu, jasności, temperatury w K, czy nasycenia.

 

Prawie wszystkie te wady są możliwe do zniwelowania przez producenta. Choć monitor ma już wiele miesięcy, jak widać mu się nie chce, choć to topowy model tej serii.

Link to post
Share on other sites

Jak bym chciał odpalić grę w niższej rozdzielczości niż FULL HD to jakość obrazu będzie dobra czy jednak utraci mocno na jakości ?

No może być nieco rozmazane i niewyraźne, różnie bywa zależy, ale LCD w głównie najlepiej pracują w rozdzielczości Natywnej. Możesz sobie kupić 21.5" niektóre rodzielczośc 1366x768 Edytowane przez C r 0 w
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...