Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Najwyższy czas na upgrade PC w związku z tym proszę was o radę.

Budżet wynosi 2k. PC ma służyć generalnie do wszystkiego. Gry, filmy hd, przeglądarka, sporadyczne rippowanie itp. Zależy mi na wielozadaniowości gdyż w przeglądarce miewam otwartych z 30+ kart, często podczas grania minimalizuje grę by coś tam zrobić, gadam na skype, a i w tle działa wiele rzeczy

 

Do kupienia jest : Płyta główna ( z przyciskiem ON ), procesor i ram. Mam nadzieję, że zasilacz jest ok : Logic-600ATX 600W

Czy zintegrowany układ graficzny w prockach intela poradzi sobie z filmami HD ? Karty graficznej używałbym tylko do gier. Na YT oglądałem kilka filmików z grami typu gta 4, bf3 z prockiem intela i2500k który zawsze był podkręcony do 4ghz+. Czy to znaczy, że bez podkręcania te procki nie są aż tak wydajne ?

 

Może lepiej będzie poczekać na premierę procków Trinity oraz Ivy i dopiero wtedy dokonać wyboru. Nie ukrywam ,że zależy mi na w miarę energooszczędnej konfiguracji.

Edytowane przez Aeonek
Link to post
Share on other sites

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=52478&s=58719&s=56821&s=58389&s=67081&s=59983

 

i3 do gier wystarczy w pełni, jak będziesz chciał coś mocniejszego w przyszłości to kupisz ivybridge

 

 

pozatym na i5 można złożyć, ale z bardzo słabą grafiką także lepiej i3

Edytowane przez Dariushini0
Link to post
Share on other sites

http://www.arest.pl/konfiguracja-585686 z chlodzeniem lepszym, aby sie pobawic w OC. bez oc ten proc tez jest bardzo wydajny, ale skoro bez problemu chodzi na 4,5GHz albo i wiecej, to czemu nie korzystac

hahahahahaahahaa , a gdzie obudowa? na podłodze podzespoły postawi?

nie no leże :D :D :D

 

Zestaw od wuja. Nic więcej w temacie.

haha kolejny znawca, ten zestaw nawet grafiki nie ma

na integrze będzie grał? :D

 

nie no, rozbawiliście mnie do łez

Edytowane przez Dariushini0
Link to post
Share on other sites

hahahahahaahahaa , a gdzie obudowa? na podłodze podzespoły postawi? nie no leże :D :D :D haha kolejny znawca, ten zestaw nawet grafiki nie ma na integrze będzie grał? :D nie no, rozbawiliście mnie do łez

Może niezbyt dokładnie się wyraziłem. Napisałem, że płyta główna powinna mieć przycisk ON ponieważ nie zamierzam trzymać części w obudowie. Co do grafiki to tak jak pisałem karta graficzna jest drugoplanowa i nie zamierzam jej kupować na chwilę obecną.

 

Nikt z was nie opowie się za prockami Ivy ? Może lepszym wyjściem byłaby inwestycja w stajnie AMD Buldek lub Trinity

Procesor AMD X8 FX-8120 za 669zł

Link to post
Share on other sites

Witam Najwyższy czas na upgrade PC w związku z tym proszę was o radę. Budżet wynosi 2k. PC ma służyć generalnie do wszystkiego. Gry, filmy hd, przeglądarka, sporadyczne rippowanie itp.

przeczytałem tylko 1 post.

i tak wolał bym kupic i3, do gier narazie starczy a ogromnej różnicy pomiędzy i3 a i5 w grach nie ma

buldożer to całkowity niewypał, w grach wypada słabiej jak phenom II

Link to post
Share on other sites

przeczytałem tylko 1 post. i tak wolał bym kupic i3, do gier narazie starczy a ogromnej różnicy pomiędzy i3 a i5 w grach nie ma buldożer to całkowity niewypał, w grach wypada słabiej jak phenom II

Buahahahahahaha "rozbawiłeś mnie do łez" genialny znawco ahahahahahahahahaha. Byś chociaż swój zestaw zaproponował łahahaha.

Ale spaliłeś muahahahahaha

"nie no leże"

łahahahaha

Link to post
Share on other sites

Buahahahahahaha "rozbawiłeś mnie do łez" genialny znawco ahahahahahahahahaha. Byś chociaż swój zestaw zaproponował łahahaha. Ale spaliłeś muahahahahaha "nie no leże" łahahahaha

hahahahahaahaha , zaproponowałem swój zestaw

hahahaha ,ślepak

-.-

Edytowane przez Dariushini0
Link to post
Share on other sites

haha kolejny znawca, ten zestaw nawet grafiki nie ma na integrze będzie grał? nie no, rozbawiliście mnie do łez

A przeczytało ciele pierwszy post? Grafika jest dla kolegi sprawą drugorzędną, wymieni w przyszłości. Chce solidną, wielozadaniową platformę. To co zaproponował wujashek jest na tą chwilę idealne. Jak pojawią się Ivy to będą PRAWDOPODOBNIE troszkę wydajniejsze, a niższy proces pozwoli na lepsze OC i niższy pobór prądu (ale to już tylko wróżbita Maciej). Na pewno będą też jednak droższe. Jeśli chcesz kupić komp teraz- kup co polecił wujashek.

 

Edit:

@OP Jakby co to przycisk ON sobie dokupisz osobny. Po co szukać na siłę płyty z takim. Zresztą AsRock chyba go ma, nie?

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

ten asrock ma ten przycisk. zwracalem na to uwage.

obudowy i innych zabawek nie ma, bo AUTOR TEGO NIE CHCIAL, chlopczyku :P

Do kupienia jest : Płyta główna ( z przyciskiem ON ), procesor i ram. Mam nadzieję, że zasilacz jest ok : Logic-600ATX 600W

ta plyta obsluzy ivy, jezeli tylko asrock da odpowiedni bios.

 

co do bulldozera, to przy wysokiej rozdzielczosci i mocnej karcie graficznej roznicy w grach nie uswiadczysz.

jest i5 bo:

w przyszlosci mozna dac tam ivy,

mniejszy pobor pradu po OC

i niby wieksza ogolna wydajnosc.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Właśnie zakupiłem zestaw od wujasha. Wybrałem tylko ram innej firmy i wziąłem zasilacz 700W.

Jest jednak problem z chłodzeniem. Jest niemiłosiernie głośne. Podczas uruchomienia PC chodzi na pełnych obrotach i pozostaje na nich do puki nie zmniejszę obrotów do minimalnego poziomu w AsrockTU, a i w tym przypadku jest dosyć głośny.

Jest jakiś sposób by go "uciszyć" ?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze wczoraj doczytałem w instrukcji do czego służy przejściówka quiet. Faktycznie dzięki niej jest ciszej, zobaczę jeszcze te opcje w biosie.

Zasilacz firmy OCZ ( ten co poleciliście, ale 700W ). Jeszcze raz dzięki za polecenie podzespołów

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...