Skocz do zawartości

Monitor do 500zł do gier ?


Recommended Posts

Witam, planuje zmienić swój stary monitor (Samsung SyncMaster 901n) na coś większego i lepszego, moje "wymagania" :

 

- do 500zł

- full hd

- więcej niż 20 cali

- złącza cyfrowe

- w miarę ładny wygląd (lecz nie jest to priorytet)

 

 

istnieje takie coś w ogole ?

Link to post
Share on other sites

@up

 

Tak, polecaj dalej monitory bez wejść cyfrowych. W chwili obecnej kupno nowego monitora jedynie z wejściem analogowym to bezsens totalny.

 

Edit: to właśnie jest "marketingowy shit" i tego unikamy ;)

Edytowane przez Feomathar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego co widze to nie ma full hd i nie jest do 500zł

a na cholerę ci FullHD

 

a o co chodzi z "marketingowym szitem" ??

jak kolega wyżej plus ogólna jakość praktycznie wszystkich tanich monitorów, pożyje to to 2-3 lata i będzie na śmietnik

Link to post
Share on other sites

@up Tak, polecaj dalej monitory bez wejść cyfrowych. W chwili obecnej kupno nowego monitora jedynie z wejściem analogowym to bezsens totalny. Edit: to właśnie jest "marketingowy shit" i tego unikamy ;)

Wszytko fajnie ale 500zł to nie jest kwota w której można przebierać monitory trzeba pójść na kompromis w tym wypadku rozmiar 24 cale
Link to post
Share on other sites

A po co mi na więcej ? mój syncmaster 901n tez marketingowy syf, mial po 2 latach isc w kubel, a mam go 7 rok bez ZADNEGO problemu... wiec wg mnie to wybrac dobra firme i dobry model, uzywać go odpowiednio a starczy na lata...

 

 

Edytowane przez geforc
Link to post
Share on other sites

A po co mi na więcej ? mój syncmaster 901n tez marketingowy syf, mial po 2 latach isc w kubel, a mam go 7 rok bez ZADNEGO problemu.

7 lat temu robiono inaczej monitory to raz, a dwa za ile wówczas kupiłeś swojego samsunga? bo wątpię, że za 5 stówek

 

wiec wg mnie to wybrac dobra firme i dobry model, uzywać go odpowiednio a starczy na lata...

tylko, że na rynku mamy obecnie tylko dwie dobre firmy produkujące montiory: NEC i Eizo, względnie Dell, ale u nich to zależy od modelu i serii, bo potrafią tak samo zawalić, jak wydać fajny sprzęt

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Z tego co widze to nie ma full hd

jest to mozliwe... bym cośnapisał ale szkoda prądu na walkę z wiatrakami... Piszesz, ze max do 500PLN a na NEC AS221WM (550 PLN) narzekasz, że ponad budżet a potem podajesz linki do monitorów za 500-550 PLN... zapomniałem... o nie jest FullHD... teraz wszystko musi być FullHD :) Co za czasy... Musze rodzicom powiedzieć aby do środków ochrony roślin dopisali (mają sklep), że zwalczają stonkę w FullHD to się kokosy zarobi :)

 

Jak masz już kupić jakiegoś boba to chociaż niech DVI ma.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

A Samsung, LG, Phillips, Asus ?

Philips należy do LG i tak samo jak reszta to jeden chłam, czasem zrobią coś lepiej ale tylko czasem, to tak jak z samochodami, nie ma żadnych technicznych przeciwwskazań, by zbudować samochód, który tylko się tankuje i zmienia olej co 50k KM i tak przez 25lat bezawaryjnie, tylko wydział marketingu powie: chwileczkę, a gdzie w tym zysk? zróbmy samochód, który trzeba będzie wymienić dokładnie za 5lat czyli po upływie okresu gwarancyjnego, bo wszystko się w nim zepsuje, wiadomo da się takim autem jeździć ale to już nie to samo - tzw skarbonka - tak samo jest z monitorami tylko one mają najczęściej gwarancję na rok ;)

teraz jasne?

Link to post
Share on other sites

Trochę mi tu snobizmem jedzie ;]

 

krolik beny, mowisz o walce z wiatrakami a sam masz 16 gb ramu, które nie są potrzebne ;] bo ogranicza je słabiutki procek i grafika, walka z wiatrakami bo ludzie mysla ze im wiecej ramu tym komputer lepszy ;] bez komentarza...

Edytowane przez geforc
Link to post
Share on other sites

Kolega na początku tematu prosi o pomoc w wyborze monitora, a teraz pluje jadem. Bez komentarza.

 

Swój monitor - niedostępny już chyba 23 calowy LG FHD (W2361V-PF) kupiłem przeszło 2 lata temu i nie narzekam do tej pory. Jakość wykonania (spasowanie elementów) w moim egzemplarzu lekko kuleje, "błyszcząca" podstawka i ramka już nie jest zbyt błyszcząca, ale poza tym nic monitorowi nie mogę zarzucić. Generalnie, nie ma moim zdaniem co urządzać nagonki na producentów innych niż wiodący, zwłaszcza w tym przedziale cenowym.

 

Oczywiście, 1920x1200 byłoby lepsze niż wszechobecne FHD, ale w momencie zakupu musiałbym dopłacić niewspółmiernie więcej do zysku powierzchni roboczej. Taki trend nam zagościł wśród producentów i sami tego nie zmienimy.

 

Nie ogarniam w tej chwili za bardzo rynku monitorów, więc nie będę podawał konkretnych modeli, ale to co pozostało z momentu mojego zakupu - warto dopłacić do złącz cyfrowych (DVI, HDMI, DP). Jakiś czas temu zrobiłem sobie porównanie, i jakość obrazu cierpi na przestarzałym VGA.

 

Koledze geforc polecam wybrać coś spośród 23 cali FHD (to moim zdaniem optymalna wielkość plamki, chyba że masz ogromne/miniaturowe biurko) z DVI i HDMI. Co z tego że monitor będzie na pół ściany, skoro kabel analogowy spieprzy cały efekt ;)

 

I jeszcze jedno - ludzie chcą Ci pomóc, więc skoro nie dziękujesz, to przynajmniej zachowaj osobiste wycieczki dla siebie.

Edytowane przez Feomathar
Link to post
Share on other sites

Inaczej - 16:10 jest lepsze niż 16:9. Ale nowego monitora 1920x1200 na pewno nie kupisz w tym przedziale cenowym, teraz niestety (i o to chodziło koledze krolik_beny) moda na "filmowe" 16:9 wyparła w dużej mierze wygodniejsze proporcje 16:10.

Dlatego też szczególnie, jeśli nie masz szybkiego "geforca" (;)) zastanowiłbym się nad podanym przez drachenfelesa 22" NEC 1680x1050. Na pewno będzie wygodniejszy niż 21,5" FHD plus mniej obciążysz kartę grając w natywnej rozdzielczości. Jeśli koniecznie chcesz mieć FHD, to 23", o ile znajdziesz coś sensownego w tej cenie.

Edytowane przez Feomathar
Link to post
Share on other sites

Musisz sam zdecydować.

 

Jeśli oglądasz sporo filmów w wysokiej rozdzielczości, to rozważ większy monitor FHD. Przy obecnej karcie będziesz musiał się liczyć z tym, że w nowszych gierkach będziesz musiał zejść z detali/rozdzielczości. A granie na LCDku przy rozdziałce mniejszej niż nominalna nie jest zbyt... estetycznie satysfakcjonujące, wielu to przeszkadza.

 

Jeśli sporo grasz, a nie przewidujesz wymiany karty w niedalekiej przyszłości, to rozważyłbym jednak 22 cale z mniejszą rozdzielczością.

 

Jeśli chodzi zaś chodzi o tego NECa, to wyczytałem, że nie dodają do niego kabla DVI, więc gdybyś go zamawiał, upewnij się jeszcze u sprzedawcy i ewentualnie kup osobno.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Inaczej - 16:10 jest lepsze niż 16:9. Ale nowego monitora 1920x1200 na pewno nie kupisz w tym przedziale cenowym, teraz niestety (i o to chodziło koledze krolik_beny) moda na "filmowe" 16:9 wyparła w dużej mierze wygodniejsze proporcje 16:10. Dlatego też szczególnie, jeśli nie masz szybkiego "geforca" (;)) zastanowiłbym się nad podanym przez drachenfelesa 22" NEC 1680x1050. Na pewno będzie wygodniejszy niż 21,5" FHD plus mniej obciążysz kartę grając w natywnej rozdzielczości. Jeśli koniecznie chcesz mieć FHD, to 23", o ile znajdziesz coś sensownego w tej cenie.

Dokładnie to miałem na myśli. Tylko to by trzeba pisać w co drugim lub co trzecim temacie dotyczącym monitorów, co już robiłem parę razy i już nie mam do tego siły. Może raz napiszę i będę po prostu wklejał. 1680x1050 wyjdzie lepiej tym bardziej, że karta nie najnowsza (GF 9800GTX+). Do tego plamka na 22" przy 1680x1050 jest ok. Jak 1920x1080 to 23"-24".
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...