Skocz do zawartości

Recommended Posts

Za np. 450 zł masz od amd 4 rdzeniowego tak samo wydajnego w grach jak od intela 2 rdzeniowego z 4 wątkami. Oczywiście przy programach typu cad/cam, czy szyfrowaniem przegrywa z amd ale skoro tobie potrzebny do gier to weź i3 2120 koło 450 zł chyba kosztuje.

Link to post
Share on other sites

Ja się dorzucę, bo zastanawiam się nad zmianą platformy a temat mi leży.

Używam kompa do blender'a i programów korzystających z raczej wydajnego pojedynczego rdzenia.

W interesującym przedziale cenowym są:

s1156-i3 550

s1155-Pentium G620

AM3+ Fx-4100

AM3-Phenom 960t (raczej nie jestem skłonny)

Link to post
Share on other sites

Sam jest drogi i sam masz zero przyszłości. Uważaj bo odrazu maju autor będzie nowy procesor wymieniał....

no bo 0 przyszłość -.-

niekoniecznie w maju ale pod koniec 2012 mógłby zmienić na ivy bridge

a później w 2013 na kolejnego intel haswell

 

wiec pchanie sie w amd to 0 pomyślunku o czym kolwiek ,taki z ciebie znawca że ręce opadają

Link to post
Share on other sites

Otóż żebyście byli świadomi. Haswell ma być na LGA 1150 więc nie ma to żadnego znaczenia jeśli chodzi o wybór platformy. Jednak nie chodzi mi o gry! Gry odrzućmy na bo i zajmijmy się suchymi obliczeniami, bo to tu będzie u mnie pracował procesor. Obecnie mam zestaw wypisany w sygnaturce i ewentualnie 760gm-p23 na AM3+. Aczkolwiek jestem skłonny zakupić i3/i5 ale tak bym się wyrobił pieniężnie :)

Link to post
Share on other sites

...no i nie chce wymieniać proca co rok

 

 

To ja nie rozumiem, chcesz wydać 500 zł i mieć procesor na lata, jakby tak się dało to życie byłoby piękne.

Jak koledzy wyżej pisali intel jest wydajniejszy w grach, ale nie oznacza to, że na AMD grać się nie da. Różnica jest parę parenaście klatek i to też zależy od produkcji. Poczytaj trochę i wszystko Ci się wyjaśni.

Edytowane przez Zwolas
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Autor tematu ładnie prosił, żebyście pozakładali swoje tematy.

 

koledzy przepraszam ale pozakładajcie swoje tematy. mówie tak bo naprawde trudno mi się zoriętować w tym temacie:) czyli dla gracza co najlepsze? no i nie chce wymieniać proca co rok

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...