Skocz do zawartości

Nie wiem co podkręcać ? [pomocy]


Recommended Posts

Witam. Posiadam następujący sprzęt:

 

Karta; ATI Radeon Sapphire 4850 Vapor-X 1GB

Proc: Phenom II x3 720 BE 2,8@3,0Ghz

Mobo: GIGABYTE MA770T-UD3P

Zasilacz: OCZ StealthXSTREAM 500W

DIMM: OCZ 2x2gb Platinum DDR3 1333Mhz

Dysk: Samsung Spinpoint 500 gb

 

Czy w tym zestawie drzemie duży potencjał ? Co można podkręcić ( w planach zakup Pentagram Karakorum) ?

Link to post
Share on other sites

przy dobrym chłodzeniu proca powinieneś wykręcić powyżej 3.5 GHz myślę

o Pentagram Karakorum się nie wypowiem, bo powiedziałbym że jest to chłodzenie niezłe, a z głośnością można sobie poradzić poprzez zmianę wentyla

ale nie powiem tego w obawie przed debatą z pewnym userem...

zasilacz powinien wszystko uciągnąć, pamięci też trochę się podbiją

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Najpierw podkręć wyżej procesor (do 3.5 jak wyżej kolega zeratul radzi), a potem grafikę. Chłodzenie na procka kup nowe, a na grafice już masz niezłe.

 

No to nie podlega dyskusji - Karakorum jest głośne. Dlatego sam jego nie kupiłem, a już w pewnym momencie wystarczyło kliknąć i byłoby moje :co: Chłodzeniem jest niezłe ze względu na swoje gabaryty. Sąsiad kręci E8400 na nim do 4.5GHz, więc tragiczne nie jest. On się nie liczy z hałasem, chociaż przyznaje sam, że Karak jest najgłośniejszy z całego zestawu. Trzeba przemyśleć ten zakup, bo nowych jest mało już, a jak są to drogie. Z wymianą wentylatora dochodzi kolejne parę złotych i zbliżasz się cenowo do Freezera Xtreme czy nawet tańszego Scythe i masz ciszę.

Link to post
Share on other sites

Karakorum nie jest głośne :!: Na 5V jest ciche (nie mówię, że bezgłośne, to nie jest SlipStream na 5V :)), a zapewnia wystarczający przepływ powietrza.

 

Możesz poszukać okazji na allegro, ja kupiłem Karakorum za 70 dych z przesyłką. Nie ma sensu brać jakiś droższych coolerów, bo przecież nie będziesz robił mega O/C. Dokupisz do tego pastę termoprzewodzącą (np. MX-2 za 20zł) i będziesz mógł podkręcić swojego Phenoma II X3 :D

 

No i polecam lekturę:

http://pclab.pl/art38203.html

 

PS Dzisiaj lopez2 nie wpadnie, bo ma urlop :co:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...