Skocz do zawartości

problem z podkreceniem Q6600..prosze o pomoc


Recommended Posts

juz podaje...

plyta - asus p5n-d nforce 750i sli

ram - kingston hyperx 800mhz cl5 2x 2gb

zasilacz - chieftec gps 550 ab-a

a chlodzenie mam standardowe. zamierzam kupic nowe ale chcialem zobaczyc jak najwyzej moge podkrecic na boxowym chlodzeniu ale jak podkrecam wyzej niz 2.6 to komp nawet sie nie chce wlaczyc i restart musze robic i zmniejszyc taktowanie

 

a standart dla tego procesora to 2.4 a wyzej niz 2.6 sie nie da a czemu to nie wiem

Link to post
Share on other sites

w temacie napisalem dobrze a czemu tak wyswietla to nie wiem;p

 

ale ja ustawiam opcje na unlinked i zmnieniam tylko fsb procesora. ustawienia ramu pozostaja bez zmian (800 mhz)

 

a moze ty thebig moglbys tez cos poradzic?? i w ogole mieliscie doczynienia z ta plyta glowna kiedys?? o dokladnie z oc na niej??

Link to post
Share on other sites

O to nie dobrze.

Podbij napięcie na CPU (na początek o 2-4 wartości w BIOSie) i mostku (2 wartości w górę). Tych płyt (chodzi o chipset nForce) to nie powinno się ruszać jeśli nie potrzebuje się SLI.

Rewizje procesora masz G0 czy B3?

Link to post
Share on other sites

tylko wiesz ja tak do kocna nie wiem o czym mowisz xD Moglbys tak dokladniej wyjasnic?? zmienic napiecie w cpu i podnies fsb to wiem jak i w co wejsc ale reszte niebardzo (ten mostek i ta rewizja... gdzie moge ja spr?) moze ta plyta nie nadaje sie do oc bo czytalem na forach ze inni ogolnie na plytach z chipsetami nforce maja problemy z oc

Link to post
Share on other sites

Mostek czyli North Bridge (lub podobnie powinno być w BIOSie) - podbij delikatnie napięcie (2 wartości).

Rewizje sprawdzić w programie CPU-Z (G0 bardzo dobrze się kręciły, często w okolicach 3.5GHz, B3 raczej średnio - dochodziły do 3GHz).

No niestety płyty z nForce do mocnego OC się nie nadają zbytnio ale 200MHz to zbyt mało nawet jak na ten chip.

Link to post
Share on other sites

rewizja jest GO. tylko ja mam ustawione wszystko standardowo na auto w biosie wiec nie wiem jakie sa napiecia i na jakie ustawic zeby bylo o 2 wiecej. a czy to prawda z czym co czytalem??? ze jesli nie podkrece go chociaz na 3 gz nie wykorzystam mocy karty?

 

w biosie mam opcje NB i SB to obydwie zmienic jak cos? czy tylko to NB??

Link to post
Share on other sites

Co do standardowych napięć niestety nie pomogę, pozostaje Ci szukać w google (możesz sprawdzić też czy HWMonitor/Everest go nie pokazują).

SB nie, tylko NB.

Może być to prawdą ale zależy jaką masz kartę.

 

PS. Edytuj swoje posty, masz na to 6 godzin.

Link to post
Share on other sites

Witam, mam taki sam procesor jak Ty również rev G0, żeby go podkręcić do 3GHz wystarczy, że w biosie ustawisz CPU Clock na 333 i DRAM Speed na 333/667 wtedy pamięci będą chodziły synchronicznie, nie musisz zmieniać napięć ani na procku ani na pamięciach.... sam osobiście nie sprawdzałem ale wydaję mi się że box'owe chłodzenie powinno dać rade pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

wydaje mi sie ze to wina plyty... chyba ze ktos zna kogos kto na takiej samej plycie podkrecal wyzej procesor. jesli tak to zapytajcie jak ten ktos to zrobil. ja probowalem na rozne sposoby i nic z tego nie wychodzi

 

EDIT:

 

mam jeszcze jedno pytanie czy jest na tym forum ktos kto ma ta sama plyte lub jakakolwiek z chisetem nforce i probowal na niej oc??? i mial moze tez podobna sytuacje do mnie ale wie jak to rozwiazac to prosze pisac tu na forum.. bo jesli tu naprawde nic nie da sie zroic choc w to nie wieze bo czytalem na roznych forach ze ludzie na tej samej plytce wykrecali po 3.5 ghz z prcesorow. tak wiec prosze o pomoc wszystkich ktorzy wiedza co z tym zrobic bo jesli sie nie uda to bede zmuszony wymienic plyte... z gory dziekuje

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Witaj....ten temat jeszcze żyje ?..jeśli tak to ja mam płytę na nforce (dokładniej na 650 - p6n sli-fi)..i procka jak w temacie...i bez ruszania napieć (tylko zmienić musiałem parametr FSB VTT Voltage - na 12 %) procek pomyka na 3 ghz....więc tym bardziej u Ciebie na lepszej mobo od mojej nie powinno być problemu....u Ciebie odpowiednikiem FSB vtt chyba będzie opcja HT Voltage....

 

ps..teraz spojrzałem w Twój profil i już widzę ze masz innego mobasa..więc odzew trochę nieaktualny już...ale może komuś innemu się przyda.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...