Skocz do zawartości

Problem nowy zestaw brak odpowiedzi monitora (czarny ekran) GTX 460 V2 GV-N460C-1GI


Recommended Posts

Otrzymałem przedwczoraj nowe części komputerowe. Złożyłem owe cześci w jedną całość uruchamiam i okazuje się, że jest czarny ekran i monitor nie reaguje na złącza minihdmi jak na przejściówkę d-sub.

 

Zasilanie dodatkowe podpiąłem nawet w przeróżnych kobinacjach i nic. Oczywiście wentylatory działa i cały zestaw pracuje ale włąsnie jest ten jedne mankament brak obrazu.

 

Zasilacz Zasilacz SeaSonic S12II-520

Płyta główna ASRock 970 Extreme3

Chciałbym się dowiedzieć czy zakupiłem odpowiedni zasilacz i co ewentualnie przed oddaniem na gwarancję mogę popróbować zrobić, Oczywiścię poproszę o informacje jak oddać na gwarancję producenta bo tylko takową otrzymałem.

Edytowane przez SOsna1991pl
Link to post
Share on other sites

Otrzymałem przedwczoraj nowe części komputerowe. Złożyłem owe cześci w jedną całość uruchamiam i okazuje się, że jest czarny ekran i monitor nie reaguje na złącza minihdmi jak na przejściówkę d-sub. Zasilanie dodatkowe podpiąłem nawet w przeróżnych kobinacjach i nic. Oczywiście wentylatory działa i cały zestaw pracuje ale włąsnie jest ten jedne mankament brak obrazu. Zasilacz Zasilacz SeaSonic S12II-520 Płyta główna ASRock 970 Extreme3 Chciałbym się dowiedzieć czy zakupiłem odpowiedni zasilacz i co ewentualnie przed oddaniem na gwarancję mogę popróbować zrobić, Oczywiścię poproszę o informacje jak oddać na gwarancję producenta bo tylko takową otrzymałem.

1. Podłącz głośnik do płyty głównej, po ilości pisków które usłyszysz można zlokalizować w którym komponencie jest problem.

2. Zasilacz jest dobrej jakości.

3. Jak to tylko gwarancję producenta? Będzie z tym problem.

Link to post
Share on other sites

Ja wiem że powinien byc dzwięk z głoniczka ale tu właśnie jest problem bo jest podłączony ten głośniczek ale własnie niema dzwięku normalnie sie uruchamia komputer jakby prawidłowo działał ale monitor za chiny nie reaguje.

 

paręnaście razy odpalałem ten sprzęt z różnie podłaczoną tą kartą w jednym slocie drugim i najwyżej co usłyszałem to krótki jeden dzwięk ale jeden krótki to na 100% nie chodzi o błąd karty. Moze jest płyta główna jakoś uszkodzona bo stara karta graficzna np czasami załapie a czasami nie niewiem od czego to zależy tzw jak po podłączeniu starej karty 9600GSO 768mb odczeka chwile do uruchomienia to poprostu ją łapie monitor ale niestety tylko stary a nowy niewiem czemu nechce się uruchomić tez dziwna sprawa.

 

Stary monitor flatron 775FT crt nowy monitor (1rok już go mam) BenqE2220HD

 

Niewiem czy mogę na starym sprzecie sprawdzić karte graficzną z zasilaczem 460 W pentagramu Bo wtedy by sie chyba wszystko wyjasniło ale i tak było by to dziwne bo ogólnie płyta główna działa gdyż wszystkie elementy zestawu się uruchamiają.

 

Zapytanie też dałem w starym temacie gdzie sie pytałem o cześci może to być wina pamięci?? Pamięć Kingston HyperX 2x2GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/4GX)

 

1. Podłącz głośnik do płyty głównej, po ilości pisków które usłyszysz można zlokalizować w którym komponencie jest problem. 2. Zasilacz jest dobrej jakości. 3. Jak to tylko gwarancję producenta? Będzie z tym problem.

Gwarancja producenta tylko jest w przypadku tej grafiki niestety. Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 460 1024MB (GV-N460OC-1GI)
Link to post
Share on other sites

paręnaście razy odpalałem ten sprzęt z różnie podłaczoną tą kartą w jednym slocie drugim i najwyżej co usłyszałem to krótki jeden dzwięk ale jeden krótki to na 100% nie chodzi o błąd karty

Czyli komp ci odpala nie masz tylko obrazu z karty.

 

stara karta graficzna np czasami załapie a czasami nie niewiem od czego to zależy tzw jak po podłączeniu starej karty 9600GSO 768mb odczeka chwile do uruchomienia to poprostu ją łapie monitor ale niestety tylko stary a nowy niewiem czemu nechce się uruchomić tez dziwna sprawa.

Czyli to samo miałeś ze starą kartą.

Przyczyna leży po stronie:

a) kabli

b)przejściówki

c) monitora

 

Jest jedno proste rozwiązanie, kup kabel DVI. :D Monitor Benq jak i karta mają takie złącza.

Link to post
Share on other sites

Czyli komp ci odpala nie masz tylko obrazu z karty. Czyli to samo miałeś ze starą kartą. Przyczyna leży po stronie: a) kabli b)przejściówki c) monitora Jest jedno proste rozwiązanie, kup kabel DVI. :D Monitor Benq jak i karta mają takie złącza.

Tak komp mi odpala i tylko niemam obrazu ale gdy odpaliło się z 2 razy na starej grafice 9600gso.Tak tylko ciekawy jestem dlaczego nie działa na nowej grafice połaczenie przewodem MINIHDMI>>HDMI

 

BROWAR PLL zaraz to posprawdzam i dam znać

 

1.) Bardzo dziwne zachowanie sprzetu mianowicie pierwsze uruchomienie nic zero reakcji. Więc pomyślałem za krótko czekałem. Drugie uruchomienie pisk 3 krótkie (na moje) + jakiś dzwięk inny dobra nie dosłyszałem. Dobra więc jeszcze raz odpala i bez zadnego dzwięku i tak jeszcze z 3 razy bez odzewu buzzera.

 

2.) bez pamięci długi pisk piiiiiipp przerwa piiiiiiip itd.

 

3.) 3 długie piski jak przy ramie potem lekka dłuższa przerwa minimalnie i potem znowu długie piski jak przy ramie

 

Płyta główna walnięta??

 

Jeszcze raz spróbowałem bez karty z pamieciami i to samo takie dzwięki sprzętu nie brzęczyka jakby się pc załadował (odpalił cały)

Link to post
Share on other sites

Tak tylko ciekawy jestem dlaczego nie działa na nowej grafice połaczenie przewodem MINIHDMI>>HDMI

Oczywiście przełączałeś ręcznie źródło na monitorze?

 

Możesz też spróbować odłączyć wszystkie kable sygnałowe od monitora i zostawić tylko HDMI.

Jeżeli powyższe nie pomoże pozostaje kontakt z Benq lub sprawdzenie na innym kablu/przejściówce.

Link to post
Share on other sites

haha facet dzwonił do mnie przed sekundą ze sklepu morele net, iż pomylili sie z płytą główną heh jutro dostane inną może wtedy sprzet zadziała heh nawet tego nie zauważyłem

 

oczywiście ze przełączyłem zaprzeproszeniem na pewno spotykacie się z osobami bardzo nie ogarniętymi ale tak wszystkie hdmi nawet posprawdzałem i nic

 

Ale monitor ze starym kompem przez hdmi i dvi działa odpala się obraz i tez na starym crt ale ten nowy sprzet się ne odpala więc wina jest po stronie sprzętu

Link to post
Share on other sites

1.) Bardzo dziwne zachowanie sprzetu mianowicie pierwsze uruchomienie nic zero reakcji. Więc pomyślałem za krótko czekałem. Drugie uruchomienie pisk 3 krótkie (na moje) + jakiś dzwięk inny dobra nie dosłyszałem. Dobra więc jeszcze raz odpala i bez zadnego dzwięku i tak jeszcze z 3 razy bez odzewu buzzera. 2.) bez pamięci długi pisk piiiiiipp przerwa piiiiiiip itd. 3.) 3 długie piski jak przy ramie potem lekka dłuższa przerwa minimalnie i potem znowu długie piski jak przy ramie

Płyta sprawna.

1)sygnalizuje brak grafiki

2)sygnalizuje brak pamięci

3)sygnalizuje brak pamięci, bo są liczone przed grafiką

 

Ale monitor ze starym kompem przez hdmi i dvi działa odpala się obraz i tez na starym crt ale ten nowy sprzet się ne odpala więc wina jest po stronie sprzętu

Jeżeli sprzęt z nową kartą nie odpala tylko na HDMI (na DVI działa),

to jednoznacznie wskazuje na uszkodzony kabel, wyjście lub przejściówkę.

Link to post
Share on other sites

E

Płyta sprawna. 1)sygnalizuje brak grafiki 2)sygnalizuje brak pamięci 3)sygnalizuje brak pamięci, bo są liczone przed grafiką Jeżeli sprzęt z nową kartą nie odpala tylko na HDMI (na DVI działa), to jednoznacznie wskazuje na uszkodzony kabel, wyjście lub przejściówkę.

EHH na DVi i hdmi Działa tylko i cały czas stary sprzet.

Nowy nawet na tej działającej przejsciówce Dsub DVI nieuruchamia się obraz wiec to chyba wina karty

 

Jeśli mogę uruchomić tą kartę na zasilaczu 460W pentagramu to jestem w stanie sprawdzić na starej płycie głównej czy działa ta karta tylko napiszcie czy 460W powinno straczyć bo ogólnie pisze na opakowaniu iż potrzeba 450, a w komentarzach na morele przecztałem że komuś ruszyło na 460W

 

Dobra włożyłem karte gafiki do starego kompa i działa niewiem z jakiej paki niechce sie uruchomić na nowym sprzecie jutro dostane prawidłowa płyte główną i wtedy zobacze czy będzie ten sam problem

Link to post
Share on other sites

z tą sprawną płytą to bym tak bardzo się nie zgodził, skoro raz sygnalizuję jej brak a 2 raz w ogóle nie, wg. mnie coś nie tak jest z sekcją zasilania PCI-ex albo z chipsetem.

 

Najlepiej było by żebyś podłączył nową grafikę do innego kompa wtedy była by 100% pewność ale ja stawiam na płyte.

Link to post
Share on other sites

Browar w ostatnim zdaniu napisałem że podpiąłem karte grafiki do starego komputera i działa jak ta lala. Śmieszne jest to, że już wybierałem się do serwisu komputerowego a tu telefon ze sklepu gdzie kupiłem sprzet i jutro przyślą prawidłową płytę główną asrock 970extreme 3, a otrzymałem 990 model wyższy (nie zauważyłem) .Jutro przesyłką kurierską przybędzie i wtedy dam znać czy problem się powtarza.

 

EDIT: KUrde nie wiem co o tym sądzć ale przysłali mi inną płyte główną asrock 970 extreme 3 i jest to samo zero reakcji monitora ktos ma jakis pomysł???

Link to post
Share on other sites

Tak a może to jest wina procesora, bo jakoś wertuje juz chyba z 30 różnych tematów i pisali, że mógł sie zjarać procek. Chyba w nowym sprzęcie w takim szybkim tępie to nie możliwe zresztą byłby jakiś dzwięk z biosu co nie??

 

EDIT: EHH chciałem was powiadomic że problem rozwiązany ponieważ docisnąłem pamięci i zmieniłem jeszcze raz sloty.Koomputer się uruchomił ale problem powrócił. Mianowicie chciałem zgrać na pendrive najnowsze stery nvidii więc wyciągnąłem przewód z przejściówką z nowej karty i wsadziłem do starej monitor ruszył skopiowałem pliki git ale potem jak znowu przełożyłem przewód pach D*** znowu niema obrazu restart kompa zero odzewu monitora czym to może byc spowodowane??

 

Mam pytanie czy ta karta graficzna gryzie się z ASROCK 970 extreme 3??

 

Ktoś ma jakis pomysł co jeszcze można zrobić bo kupiłem nawet nowy przeód hdmi i nic a wcześniej (10.00-11.00) działał

 

EDIT: Nie wiem jakim cudem ale znalazłem luzem w obudowie zworkę (nie od cmos) od czego ona może być??

Edytowane przez SOsna1991pl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...