Skocz do zawartości

Mój CM HAF 912 :)


Recommended Posts

Witam ;)

Mam spory problem z krótkimi i sztywnymi wiązkami kabli zasilających. Myślałem o przedłużkach kabli PCI, CPU i GPU. Szukam czystych bez oplotów, abym mógł później opleść je według uznania (mowa o kolorach).

Jednak na razie chce jakoś ukryć te cieńkie wiązki przewodów od Power'u, Reset'u, LEDów i tego malutkiego speakera ;)

http://img803.imageshack.us/img803/8358/dsc00906iv.jpg

 

http://img827.imageshack.us/img827/7171/dsc00917ks.jpg

 

Co sądzicie ;) Nie jestem dobry w te klocki, zależy mi tylko aby mieć w budzie porządek i żeby jakoś to ładnie wyglądało. Z założenia komputer miał mieć dużo światełek (czerwonych), dużo czerwonych elementów i czarne ścianki budy. Ale niestety na Asus Maximus III Formula mnie nie było stać więc kolorystykę piekielnej czerwieni (i czerni) diabli wzięło :)

Edytowane przez sgtsmigiel
Link to post
Share on other sites

Dzięki za link :D.

Ja u Ciebie nie widzę większych problemów / w miarę wszystko ogarnięte/

Zastanów się na jaki kolor chcesz zrobić oploty , kup przedłużki o odpowiedniej długości ,

i opleć wszystko włącznie z kablami sata na które będziesz potrzebował oplotu o średnicy 8 mm na pozostałe 4 mm.

trochę lipa z napędem dvd ,strasznie " du*a " mu wystaje %-)

Ja wywaliłem całkiem napęd i tak sporadycznie go używałem a jeśli go potrzebuję to

w 5 sekund podpinam :D

Niestety zazwyczaj trzeba wybierać wygląd albo funkcjonalność

ale nie zawsze.

Coś za coś,czasem trzeba iść na kompromis :D

Link to post
Share on other sites

To akurat nie jest DVD, tylko kieszeń do dysku ;) Ostatnio często przenoszę dysk a tak jest po prostu szybciej :D Właśnie jak Wam się wydaje, oploty czarno-czerwone czy tak żeby pasowały do płyty czarno niebieskie ;)

Link to post
Share on other sites

Będzie pasowało do płyty i grafiki :) I nie powinno się gryźć z czerwonym światłem od wentyli ;) Tylko teraz jak poupychać te kabelki od wentyli. Jak widać, kable od FANa tylnego, przedniego i tego od chłodzenia na CPU poprostu wiszą. Mam lutownice, cynę i kombinerki więc może... :D

 

http://www.sleeveking.pl/pl/p/Przedluzka-ciemnoczerwona-8pin-CPU/33

Chociaż te też fajnie wyglądają :) Jak według was będzie lepiej :D

 

Nie chciałem specjalnie zakładać nowego tematu ;) Jakie chłodzenie mi polecacie. Zależy mi głównie na niskim poziomie głośności. I może jakimś wyglądzie ;)

Mam kilka na oku ;)

http://pclab.pl/art38203-15.html

http://pclab.pl/art38203-69.html(tani, dobry ale niestety trochę nie pasuje ;p )

Link to post
Share on other sites

Tylko teraz jak poupychać te kabelki od wentyli. Jak widać, kable od FANa tylnego, przedniego i tego od chłodzenia na CPU poprostu wiszą

Kup kontroler obrotów i wszystkie kable od wentyli wywal za tackę / tak jak u mnie / możesz je dodatkowo pooplatać i będą prawie nie widoczne :D

Ten czerwony z czarnym też jest ładny / ale to indywidualne odczucia estetyczne / no a poza tym

gdybyś chciał wentyle pod kolor to czerwone łatwiej znaleźć niż niebieskie,jest większy wybór i więcej odcieni.

A z niebieskimi jest problem.

 

@

gdybyś robił na niebiesko to chłodzenie by pasowało i do oplotów i do mobo :D

 

http://pclab.pl/art38203-69.html

Link to post
Share on other sites

A właśnie mi się strasznie ten Zalmanik spodobał, ale niestety gdy kupię do niego wentyl to trochę przekroczę budżet na cooler.

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=93414

Jak wygląda wydajność tego sprzętu ?? ;)

 

PS:)

Poczytałem trochę ;) I jednak naprawdę napaliłem się na tego Zalmana. Gdyż nie jestem wielkim fanem OC więc nie będe podkręcał mojego i5 760 do 4.5, ale 4.0 albo 4.2 chciałbym osiągnąć na tym chłodzeniu. Tylko jakie wentyle polecacie do niego. I gdzie szukać mocowania, bo widzę że chyba będzie problem z mocowaniem.

Pozdrawiam ;d

Edytowane przez sgtsmigiel
Link to post
Share on other sites

W zestawie jest jeden cichy i dosyć wydajny wentyl, jeśli wstawisz tam coś pokroju Enermaxa TBSilence to temperatury wzrosną, wiem, bo sprawdzałem. Warto też pamiętać, że tylko jeden wentylator na niego można zamocować, bo 'grzbiet' coolera jest wyprofilowany. W pudełku są również rzeczy do montażu na AM2/3, 1156/1366/775 : )

/edit:

Nie zauważyłem posta jacekgothic, już odpowiadam.

Mianowicie chłodzę nim Phenoma II 955 BE podkręconego z 3,2 na 3,8.

Jako, że na 3,8 nie działa cool&quiet, w idle temperatury wahają się przy 37 stopniach,

w stresie, przy wentylatorze (który jest pod 3 pin) ustawionym w BIOSie na 'silent' bez

dodatkowych wentyli ok 58C, z trzema wentylatorami outtake (Enermaxy UCEV12, 12V) 52C.

Warto pamiętać, że na AMD można tego Zalmana zamontować tylko wentylatorem w dół.

Temperatury są po testach w prime95 oraz OCCT, w grach zazwyczaj się tak nie grzeje.

/edit2: Oczywiście mowa tutaj o Zalmanie CNPS10x Quiet, Flex natomiast jest niższy i pytałem t.luka, według niego Flex może okazać się mniej wydajny niż Quiet.

Edytowane przez Galaxy
Link to post
Share on other sites

Na pewno może być mniej wydajny od Quiet'a? Nie znam się ale podejrzewam że te kilka finów trochę gęściej rozłożonych lepiej oddaje tempy niż quiet.

 

 

Rodzinę CNPS10X można podsumować następująco:

-Flex (138,99zł): sam radiator bez wentylatora i kontrolera obrotów; kolorystyka srebrno-czarna, w odróżnieniu od Quiet'a posiada plastikowy top //niższy od pozostałych o 1cm

-Quiet (179,00zł): radiator + wentylator, do tego kontrola obrotów; kolorystyka srebrno-niebieska

-Extreme (239,00zł): radiator + wentylator, zaawansowany kontroler obrotów; niklowany na czarno, wiatrak podświetlany na niebiesko, czarny top (z miejscem na zainstalowanie pilota)

 

 

Wszystkie radiatory mają podobną budowę z taką samą ilością i ułożeniem heatpipów. Różnią się jedynie rozstawieniem finów (2mm odstępu w Flex'ie i Extreme, 2,5mm w Quiet), ich ilością (56 w extreme, 53 w flex'ie, 43 w quiet'ie) i wycięciem we Flex'ie na drugi wentylator.

Link to post
Share on other sites

Hm, mi się też tak wydawało, jednak t.luk stwierdził inaczej, ja mu wierzę bo prowadzi portal o chłodzeniu komputerów i powinien się na tym znać, aczkolwiek więcej finów + miejsce na wentylator do konfiguracji push-pull zazwyczaj lepiej odprowadza ciepło, chociaż i głośniej (gęściej, większa restrykcja przepływu powietrza, większy szum?)

Link to post
Share on other sites

Własnie dlatego chce tylko jeden wentyl. Ma być cicho ;) Ja osobiście się tylko zastanawiam czy to że jest więcej finów to plus czy minus. Bo czasami te kilka więcej daje większy opór powietrzu i może lepiej mieć te 3-4 mniej a większy przepływ zrobi swoje.

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Na pewno może być mniej wydajny od Quiet'a? Nie znam się ale podejrzewam że te kilka finów trochę gęściej rozłożonych lepiej oddaje tempy niż quiet.

Jest jeszcze CNPS10x Performa tylko, ze ma głośny wentylator w zestawie. Co do CNPS10X Quiet to nie testowałem go ale skoro ma słabszy wentylator niż Performa (1500 RPM vs 2000 RPM) to i sam cooler CPU będzie słabszy...

 

aczkolwiek więcej finów + miejsce na wentylator do konfiguracji push-pull zazwyczaj lepiej odprowadza ciepło, chociaż i głośniej (gęściej, większa restrykcja przepływu powietrza, większy szum?)

Więcej finów oznacza przede wszystkim większą powierzchnie oddawania ciepła. Według mnie niespecjalnie ma to ścisły związek z szumem gdyż to zależy raczej od profilu żeberek.
Link to post
Share on other sites

napisz do darmacza z PCLab.pl on robi przedłuzki na zamówienie do wyboru do koloru. Kilka kolorów nawet na jednej wiazce

Niedługo zgłoszę się do darmacza. Zależy mi bardzo na 2 kolorach w jedej wiązce. I nie mogą być też za długie, 15cm starczy ;)

Link to post
Share on other sites

Dlatego chciałem sam zrobić ;) Za wszystkie bajery piny, wtyki, kable i oploty itp. Ale niestety nie mam zarabiarki a nie ma od kogo pożyczyć ;( Kupiłem kilka pinów w sklepie i zarobiłem kilka kabli za pomocą kombinerek %-) Nawet dobrze wychodzi. Jak się usztywni pin to małym zestawem kombinerek można zdziałać cuda. %-) Nie będzie to tak piękne jak te kable zarobione przy użyciu zarabiarki ale kto to widzi jak to w pinie schowane %-) I dobrze się trzyma :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...