Skocz do zawartości

Przeróbka Systemu - jak ?


Recommended Posts

Na świecie jest wiele przeróbek systemu xp na przykład : XP SPEED PRO 2 , DARK Version 2 itp czy wie może ktoś jak przerobić taki system pod swoje potrzeby np : żeby po zainstalowaniu były już zainstalowane dane programy wiem że XP SPEED PRO 2 był tworzony nlite ale tam takiej funkcji nie ma .

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem te wszystkie przetówbki to, jeden wielki shit. Najlepiej zrób sobie po prostu świeżą instalke + sterowniki i najważniejszy soft, a później zrób backup partycji systemowej w EaseUS Backup. Taki backup można odtworzyć dowolnej partycji i dysku. Dużo szybsze i wygodniejsze rozwiązanie. W razie problemu przywracasz backup i w 15 min masz nowiutki system gotowy do pracy. Osobno możesz zrobić backup folderów uzytkownika.

Link to post
Share on other sites

Już dawno się tym nie bawiłem ale podstawa to nLite + CabPack + notatnik ;)

 

Samo spakowanie softu to dopiero połowa sukcesu, trzeba jeszcze poinformować OS gdzie to jest i co ma z tym zrobić, poszperaj w google.

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

Już dawno się tym nie bawiłem ale podstawa to nLite + CabPack + notatnik ;) Samo spakowanie softu to dopiero połowa sukcesu, trzeba jeszcze poinformować OS gdzie to jest i co ma z tym zrobić, poszperaj w google.

A co na przykład z ustawieniami programu podczas instalacji ? W necie wyszperałem takie coś : http://www.msfn.org/board/topic/63596-how-to-create-your-own-add-ons-zcworld-video/ oraz : http://www.msfn.org/board/topic/73008-add-on-maker-for-nlite-124-update-06172006/

Edytowane przez Balkon32
Link to post
Share on other sites

No cóż, bardzo chętnie bym pomógł ale takie zabawy zostawiłem kilka lat temu. Z resztą interesowało mnie zupełnie co innego, mianowicie rozdzielenie katalogów Windows i Documents and Setings na dwie osobne partycje. Zajmowałem się też odchudzaniem i integracją łatek a pakowanie to tylko tak dodatkowo. Niestety nie mam tyle czasu żeby wracać do tematu, pozostaje mi tylko życzyć Ci powodzenia i cierpliwości w szukaniu informacji.

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

Tak zwana cicha instalacja to nic innego jak bezobsługowa, wszysto robi się samo a co za tym idzie szybciej. Możesz miedzy innymi wpisać key i ustawić wstępnie jak wystartuje OS, to znaczy z jakimi prametrami. Ogólnie fajna sprawa zwłaszcza jak często się robi format OS'a.

 

edzia :

 

Gdybyś miał ochotę rozdzielać wspomniane katalogi na oddzielne partycje to pamiętaj że druga np. D musi być gotowa przed instalacą OS'a. Innymi słowy musi mieć przydzieloną literkę / być sformatowaną.

 

<pozdro>

Edytowane przez emdziej
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...