Skocz do zawartości

Wybór zasilacza


Recommended Posts

W zwiazku z tym, iż mój obecny zasilacz szlag trafił i poszedł na gwarancję być może otrzymam nowy/naprawiony bądź też zwrot pieniędzy. W przypadku zwrotu pieniędzy, troche czasu mineło, ceny się zmieniły itp itd. Zatem doradzcie jakiej mocy oraz marki zasilacz wybrać wtedy do takiego zestawu:

 

Procek: I5 2500k

Główna: najprawdopodobniej ASRock Z68 Extreme3 GEN3

Grafa: Radeon 6950 XFX Dual Heatpipe 1GB

Ram: 2 x 4GB DDR3 1600mhz

Dysk: Samsung 1TB + Samsung 320 GB

Obudowa: Zalman Z9 Plus / Regnum L50

Link to post
Share on other sites

Najlepiej wez 600watowy bo jak bys zmieniał na mocniejsza grafike by ci zasilacza nie zabrakło mocy .A po pewnym czasie moc jego słabnie uzytkowania.

Chciałbym tylko zauważyć, że obecnie trend idzie w kierunku ograniczenia mocy pobieranej przez kartę grafiki więc nie wiem na jakiej podstawie do komputera single gpu ktokolwiek miałby kupować zasilacz 600W?
Link to post
Share on other sites

Co sądzicie o takiej zasiłce ? http://www.morele.ne...mxsp-eu-209576/

Polecony wyżej seasonic z serii x i xfx są lepsze zwłaszcza ten pierwszy.

 

Czyli moc na oscylować wokół 600W.

600W to za dużo, 550W odpowiednio a 500W wystarczająco w przypadku dobrych zasilaczy. procek tdp 95W + karta 210W dużo jeszcze zostanie na OC, inne podzespoły.

 

A co w przypadku gdybym chciał zrobić za jakiś czas SLI, to wtedy jaka moc ? Pytam czysto teoretycznie.

Seasonic x-660W będzie OK, zresztą 650W inny dobry model zasilacza również. Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Zgodzę się z kolegami, że super wyborem byłby Seasonic, bo to klasa sama w sobie (mam X-760 i jest bezbłędny). Skoro masz ograniczony budżet, a jednak chciałbyś kiedyś planować CFX (nie SLI, bo to się tyczy nvidi!), to weź tego XFX Core 650W, mocy powinno mu starczyć, a w tej cenie ciężko o coś znacznie lepszego. Tutaj masz artykuł o tym ile by taki PC z dwiema kartami HD 6950 pobierał energii: http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-6950-crossfirex-review/14 :)

Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie co jest nie tak w zasilaczach OCZ ?

nic nie jest nie tak, po prostu Seasonic ma lepsze, jak chcesz OCZ to weź sobie ZT 550

 

520W, czy to nie mało w przypadku CF ?

zależy od graf, ale zasadniczo tak, pytanie czy na pewno będzie CF? bo jak nie to nie warto rozpędzać się z przerośniętym PSU

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...