Skocz do zawartości

Który monitor z przedstawionych wybrać?


Recommended Posts

Witam,

 

przymierzam się do częściowej modernizacji sprzętu i najwięcej problemu sprawia mi podjęcie decyzji co do monitora. Wymagań wielkich nie mam, gdyż służył będzie do gier, www, pisania, filmów tak więc TN'ka starczy, zresztą budżet też jest ograniczony - nie chciałbym przekraczać 850 zł a jeśli będzie coś taniej to tylko lepiej.

 

Jeśli chodzi o markę, to jestem zdecydowany na LG, ze względu na 30 dniową gwarancje na pixele.

 

Problem pojawia się przy decyzji co do rozdzielczości matrycy i przekątnej.

 

Nie wiem, czy zdecydować się na 22" 16:10 (1680 x 1050) np. LG W2254TQ-PF czy może w podobnej cenie wziąć 23" Full HD W2361V-PF. 22" Full HD raczej odpada, to chyba za mała przekątna do takiej rozdzielczości. A może wziąć 24" full HD (tylko, że musiałbym nagiąć budżet) LG W2443T-PF?? Pytanie tylko, czy ten 1" więcej od W2343T-PF wart jest 200 zł i czy odczuję różnice w wielkości matrycy?

 

Bardzo proszę o pomoc i z góry dzięki,

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Do FullHD musisz mieć niezłą grafikę - minimalnie hd4870 albo gtx260.

A z tą przekątną to zależy z jakiego monitora się przesiadasz. Jak np. z 17 lub 19 calowego to różnica będzie na początku duża a jak z większej to nawet tego nie zauważysz że masz większy monitor. Ja przesiadłem się z 17 calowego LCD samsunga na 22 calowy też samsunga T220 (gorąco polecam) to na początku mi kopara opadła jaki wielki monitor mam a teraz ppo 1 miesiącu użytkowania już się przyzwyczaiłem do niego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...