Skocz do zawartości

KEPLER Nvidia GeForce GTX 680: 28 nm


Recommended Posts

Wiesz, że ten Palit i Gainward to jedno i to samo ?

Prawie to samo. ;)

 

Ten GTX680 - spoko, ale to referent Lepiej czekać...

Jedyny referent godny uwagi, bo nie ma plomb jest bardzo dokładnie wykonany, a obsługa u EVGA podobno miodzio.

 

//Edit:

Ostatnio pojawia się dużo informacji o Keplerze, tym razem GTX 670 Ti i GTX 670.

 

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

W związku z tym ze kupuje Gtx 680 mam pytanie. O co chodzi dokładnie z Turboboost? Wyczytalem ,że w zależności od temperatury będą skakać wartości zegarów. Czyli co jeśli karta np będzie miała wysoką temp to nagle zegary sie zmniejszą i bedzie wolniej chodzic gra? Dziwne bo wg mnie przeciez nie powinny sie zmieniac nieważne w jakiej temperaturze. I co gry będą wtedy wolniej chodzić? bez sensu. Pisze dlatego bo w Gtxach niższych seriach niewazna jaka temp byla , to szybkosc była taka sama.

Link to post
Share on other sites

Pisze dlatego bo w Gtxach niższych seriach niewazna jaka temp byla , to szybkosc była taka sama.

Nie prawda. GTX'y 465 470 480 560-448 570 580 mają zabezpieczenie przed przegżaniem, które obniża zegary gdy karta zbyt się grzeje, albo TDP osiąga chore wartości. Stąd spadki wydajności na gorących 480'tkach.

Link to post
Share on other sites

Nie prawda. GTX'y 465 470 480 560-448 570 580 mają zabezpieczenie przed przegżaniem, które obniża zegary gdy karta zbyt się grzeje, albo TDP osiąga chore wartości. Stąd spadki wydajności na gorących 480'tkach.

Jeśli już to dopiero w serii GTX 500 zastosowano zabezpieczenia które to miały chronić GPU przed przegrzaniem między innymi w takich programach jak Furmark ;) Był to pewnego rodzaju chwyt bo jak wiadomo seria 500 otrzymała nowy system chłodzenia Vapor Chamber dzięki któremu referencyjne konstrukcje były nieco chłodniejsze od poprzedniej serii 400 jednak i ten system chłodzenia na niewiele by się zdał gdyby nie wspomniane zabezpieczenie które po prostu obniżało taktowania karty przy zbyt wysokiej temperaturze :P Wracając do GTX 480 to nawet w temperaturze powyżej 90 stopni karta i tak działała poprawnie,a już na pewno nie obniżała swojej wydajności ponieważ nie posiadała tego typu ograniczników widocznych na zdjęciach poniżej :]

 

 

GTX 570 PCB

 

http://obrazki24.pl/images/gtx570pcbz.jpg

 

 

GTX 480 PCB

 

http://obrazki24.pl/images/gtx480dod.jpg

Link to post
Share on other sites

Już się nie moge doczekać jak odbiore po świętach Evge:) Gtx 680:) . Wielkie podziękowania koledze Sn1PeR tutaj, który nim kupiłem w ARest wersje Gigabyte Gtx 680 za 2200zl ,pokazał link w morele.net za 2100zl i to jeszcze od Evga:). Przez co zmieniłem zakup. Napewno bym żałował biorąc drożej o 100zł i to od Gigabyte jak teraz mam zamówioną od Evga:). Dla mnie to najlepsza marka.

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

Już się nie moge doczekać jak odbiore po świętach Evge:) Gtx 680:) . Wielkie podziękowania koledze Sn1PeR tutaj, który nim kupiłem w ARest wersje Gigabyte Gtx 680 za 2200zl ,pokazał link w morele.net za 2100zl i to jeszcze od Evga:). Przez co zmieniłem zakup. Napewno bym żałował biorąc drożej o 100zł i to od Gigabyte jak teraz mam zamówioną od Evga:). Dla mnie to najlepsza marka.

cieszysz sie o 100zł jak byś mało wyj...ał za gtx680 ale gratuluje mocnej karty ;)

Link to post
Share on other sites

GTX 4XX tez miał zabezpieczenia termiczne i tak samo miała seria 58xx ( a AMD nie jestem pewny ) a co do GTX to tak bo pamiętam nawet na TechPower up o tym pisali, a w GTX 5XX to już jest raczej normalne ze jest :)

Link to post
Share on other sites

Biedak się odezwał. :>

wolę być u ciebie biedakiem niż kupować coś bez głowy tylko dla tego że nowe i pare fps więcej to teraz sam sobie odpowiedz za czym przemawia taka wymiana z logicznego punktu widzenia skoro na 580ce zagrasz w każdą grę,tylko poważny argument po za sraniem kasą ?

 

-już ci odp. to nic innego jak wyrzucenie pieniędzy w błoto bo jaki sens w tej wymianie ? nie wiem.Co innego gdy ktoś przesiada się z naprawdę słabej karty to rozumię.Wiesz nie każdy wie kiedy dokonać odpowiedni zakup i za ile a w tej sytuacji daje jeszcze złodziejom zarobić przy tej chorej cenie.To ja wolę wydać na coś sensowniejszego pieniądz niż tak bezsensowna wymiana a stać by mnie było dla twojej wiadomości.

Edytowane przez mistrz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1,5gb było za mało ? miałeś problem jakiś przecież ja też mam 580 i nic z tych rzeczy.Jakie różnice zauważysz ? tak jak pisałem w smarkach największe w grach kilkanaście fps większy w którym mniejszy fps na 580 nie dyskfalifikuje tej karty do komfortowej gry.Więc dwa koła za kartę 680 hmm... a ile dołożyłeś z ciekawości zapytam ?

 

Nie obraz sie ja nie wnikam czy masz na tyle siańska czy też nie tylko chcę wiedzieć co tak naprawdę ciągnie nie których za kupnem gtx680 (bez zastanowienia się) np: z gtx570/580.

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

no wymieniłem bo zauwazalne różnice będą, z testów, no i 2 gb pamieci

Bardzo dobrze zrobiłeś, skoro cenisz sobie bezkompromisową wydajność. Zasadnicza kwestia to ile klatek/s jest dla kogo płynne. Dla mnie minimum 60 klatek z v-sync daje uczucie płynności, gdzie mogę się dynamicznie rozglądać i efektu nie psuje niski FPS. Dlatego dopiero na GTX680 mogę swobodnie i w pełni usatysfakcjonowany pograć w tak stare gry jak GTA IV (z modami już niekoniecznie bo nawet GTX680 może brakować VRAM, nie mówiąc już o 580) i Crysis na full detalach. Dlatego jeśli ktoś ma kaprys grać we wszystko na full hd i z maksymalnymi ustawieniami (no może Wiedźmin II z uber nie da rady) to dopiero GTX680 na to pozwala i dlatego warto dołożyć te kilka stówek do GTX680 jeśli kupujemy nową kartę. Składając zestaw na GTX680 możemy sobie pozwolić również na zasilacz mniejszej mocy, więc zawsze trochę taniej.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

uuu Wiedźmin 2 z uberpróbkowaniem nie działa ci ? ho ho ja mam 60 FPS na HD 7970 ;p uu to widzę że NV kiszkę odwaliła

taaa, 60 klatek funboyu,

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/MSI_R7970_Lightning/wies1920uus.png

 

680 i tak jest o 20-25 % wydajnejsza niż 7970. Przeglądnij testy, otwórz oczka..otwórz umysł i prosze cie nie bądź ograniczony tylko do jednej marki ;)

 

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...