Skocz do zawartości

KEPLER Nvidia GeForce GTX 680: 28 nm


Recommended Posts

uuu Wiedźmin 2 z uberpróbkowaniem nie działa ci ? ho ho ja mam 60 FPS na HD 7970 ;p uu to widzę że NV kiszkę odwaliła

Na 1920x1080 z włączonym ubersamplingiem masz 60 FPS ? Nie wierzę, testowałem 7970 i miał spadki poniżej 20FPS w tym trybie.

Link to post
Share on other sites

Na 1920x1080 z włączonym ubersamplingiem masz 60 FPS ? Nie wierzę, testowałem 7970 i miał spadki poniżej 20FPS w tym trybie.

pitoli głupoty ;) Czesia funboya nie znasz ? Spina sie z ta ati. Spokojnie 680 bądź cp bądź jest lepsza od 7970.

 

YAacko Ty czasem nie masz 7870 ?

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Bardzo dobrze zrobiłeś, skoro cenisz sobie bezkompromisową wydajność. Zasadnicza kwestia to ile klatek/s jest dla kogo płynne. Dla mnie minimum 60 klatek z v-sync daje uczucie płynności, gdzie mogę się dynamicznie rozglądać i efektu nie psuje niski FPS. Dlatego dopiero na GTX680 mogę swobodnie i w pełni usatysfakcjonowany pograć w tak stare gry jak GTA IV (z modami już niekoniecznie bo nawet GTX60 może brakować VRAM, nie mówiąc już o 580) i Crysis na full detalach. Dlatego jeśli ktoś ma kaprys grać we wszystko na full hd i z maksymalnymi ustawieniami (no może nie da rady) to dopiero GTX680 na to pozwala i dlatego warto dołożyć te kilka stówek do GTX680 jeśli kupujemy nową kartę. Składając zestaw na GTX680 możemy sobie pozwolić również na zasilacz mniejszej mocy, więc zawsze trochę taniej.

Nie ma czegoś takiego że dla jednego jest jest płynnie przy 30fps a dla drugiego 50fps zastanów się trochę co piszesz,jest jedna granica min.fps-a.

 

No i sam widzisz że z modami do gtaIV gtx680 klęka co poruszyłem kiedyś ten temat gdy by tu było odwrotnie to może i była by w tej kwestii opłacalna,to samo tyczy sie modów na crysis i mięknie.

 

Nie pisz o Wiedźmin II z uber bo gra bez wygląda olśniewająco i na 580 mam 60-70 klatek a najniższy 45,nie widzę sensu tego właczać i się przyglądać.

 

Z tym zasilaczem mniejszej mocy dowaliłeś tak jak by to byłą różnica rzędu 100W :D

 

 

Teraz podsumować wszystko wychodzi na to że taki gość jak ty i tobie podobnym wydaje kilka stów więcej dla :

w jednej grz będzie to ubersampling wł. w drugiej grze będzie miał w settings ustawione zamiast high na ultra a reszta gier bez zmian prócz większego fpsa :D :D :D no jest szał :P

Link to post
Share on other sites

pitoli głupoty ;) Czesia funboya nie znasz ? Spina sie z ta ati. Spokojnie 680 bądź cp bądź jest lepsza od 7970. YAacko Ty czasem nie masz 7870 ?

Aktualnie tak, ale to mi nie przeszkadza w obiektywnej ocenie i uznaniu GTX680 jako najlepszej obecnie topowej jednordzeniowej karty. Forum jest od tego aby nie chwalić tego co się ma tylko to co wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla tego kto pyta. Radeon 7870, szczególnie w wersji OC od Gigabyte jest również bardzo dobrą kartą w swoim przedziale cenowym.

 

Nie ma czegoś takiego że dla jednego jest jest płynnie przy 30fps a dla drugiego 50fps zastanów się trochę co piszesz,jest jedna granica min.fps-a.

To jest Twoje zdanie, z którym się nie zgadzam i podtrzymuję to co napisałem. Znam ludzi, którym wystarcza 30 klatek i znam takich (do których sam się zaliczam) gdzie minimum to okolice 60 klatek. To, że Ty nie widzisz różnicy to nie znaczy, że nie widzą jej inni.

 

No i sam widzisz że z modami do gtaIV gtx680 klęka co poruszyłem kiedyś ten temat gdy by tu było odwrotnie to może i była by w tej kwestii opłacalna,to samo tyczy sie modów na crysis i mięknie. Nie pisz o Wiedźmin II z uber bo gra bez wygląda olśniewająco i na 580 mam 60-70 klatek a najniższy 45,nie widzę sensu tego właczać i się przyglądać.

 

Dlatego wspomniałem o tych modach i ubersamplingu, aby nikt nie zarzucił, iż twierdzę, że we wszystko pogramy na MAX.

 

Z tym zasilaczem mniejszej mocy dowaliłeś tak jak by to byłą różnica rzędu 100W :D

Jak by nie spojrzeć różnica jest i to zawsze jakiś atut.

 

Teraz podsumować wszystko wychodzi na to że taki gość jak ty i tobie podobnym wydaje kilka stów więcej dla : w jednej grz będzie to ubersampling wł. w drugiej grze będzie miał w settings ustawione zamiast high na ultra a reszta gier bez zmian prócz większego fpsa :D :D :D no jest szał :P

Dlatego napisałem, że GTX680 jest dla osób które cenią wydajność bez kompromisów.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Aktualnie tak, ale to mi nie przeszkadza w obiektywnej ocenie i uznaniu GTX680 jako najlepszej obecnie topowej jednordzeniowej karty. Forum jest od tego aby nie chwalić tego co się ma tylko to co wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla tego kto pyta. Radeon 7870, szczególnie w wersji OC od Gigabyte jest również bardzo dobrą kartą w swoim przedziale cenowym.

no i bardzo dobre podejście

 

spytałem o 7870, bo chciałem sprawdzić czy Ty jesteś Yackiem z forum pclab. Coś tam właśnie pisałeś,że masz sklep i proponujesz klientom 7870. Bardzo dobrze. Karta od ati to najlepszy stosunek cena/wydajnosc. Ja sam stoje przed kupnem karty czy to bedzie ati czy nvidia to mi to rybka. Może 7950/7970/680...zobaczymy...Jak piszesz. 680 jest najwydaj. jednordzeniową gpu na rynku.

 

To jest Twoje zdanie, z którym się nie zgadzam i podtrzymuję to co napisałem. Znam ludzi, którym wystarcza 30 klatek i znam takich (do których sam się zaliczam) gdzie minimum to okolice 60 klatek. To, że ty nie widzisz różnicy to nie znaczy, że nie widzą jej inni.

 

 

Dokładnie

 

http://boallen.com/fps-compare.html

Edytowane przez serafin1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Aktualnie tak, ale to mi nie przeszkadza w obiektywnej ocenie i uznaniu GTX680 jako najlepszej obecnie topowej jednordzeniowej karty. Forum jest od tego aby nie chwalić tego co się ma tylko to co wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla tego kto pyta. Radeon 7870, szczególnie w wersji OC od Gigabyte jest również bardzo dobrą kartą w swoim przedziale cenowym. To jest Twoje zdanie, z którym się nie zgadzam i podtrzymuję to co napisałem. Znam ludzi, którym wystarcza 30 klatek i znam takich (do których sam się zaliczam) gdzie minimum to okolice 60 klatek. To, że Ty nie widzisz różnicy to nie znaczy, że nie widzą jej inni. Dlatego wspomniałem o tych modach i ubersamplingu, aby nikt nie zarzucił, iż twierdzę, że we wszystko pogramy na MAX. Jak by nie spojrzeć różnica jest i to zawsze jakiś atut. Dlatego napisałem, że GTX680 jest dla osób które cenią wydajność bez kompromisów.

wyjdzie karta o 2klatki lepsza w grach od gtx680 też będzie nowym królem wydajności no nie,tu pytanie brzmi czym się kierujesz robiąc przesiadkę z gtx570/580 na gtx680 ? bo jak wydajnością i tylko tym to tak jak napisał Efendii łącze drugiego gtx580 i leci w dół gtx680 proste jak budowa cepa a z tą prądożernością dwóch kart - albo rybki albo akwarium.

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

wyjdzie karta o 2klatki lepsza w grach od gtx680 też będzie nowym królem wydajności no nie,tu pytanie brzmi czym się kierujesz robiąc przesiadkę z gtx570/580 na gtx680 ? bo jak wydajnością i tylko tym to tak jak napisał Efendii łącze drugiego gtx580 i leci w dół gtx680 proste jak budowa cepa a z tą prądożernością dwóch kart - albo rybki albo akwarium.

mistrz

 

jeślio to ja miałbym 580, to bym nie kupował 680, pomio, że

 

Podsumowanie wyników w rozdzielczości 1920x1200:

 

GeForce GTX680 jest średnio 27,30% wydajniejszy od GeForce'a GTX580,

 

http://warmbit.blogspot.com/2012/03/analiza-wynikow-geforce-gtx680-w-14.html

 

Lepiej poczekac i kupić 780/880

Link to post
Share on other sites

To jest Twoje zdanie, z którym się nie zgadzam i podtrzymuję to co napisałem. Znam ludzi, którym wystarcza 30 klatek i znam takich (do których sam się zaliczam) gdzie minimum to okolice 60 klatek. To, że Ty nie widzisz różnicy to nie znaczy, że nie widzą jej inni.

Absolutnie jesteś w błędzie i śmiem twierdzić że prędzęj ci się tak wydaje niż dostrzegasz różnice.

 

Jest gra przykładowo: wiesiek i do komfortowej gry potrzebne jest minimum 38 klatek jeśli ja na gtx580 mam 45fps a ty będziesz miał na gtx680 60fps to zobaczysz różnicę ??????? chłopie nie ciś mi tu takich bajek i innym inaczej powiem jesteś chorym człowiekiem uczulonym na tle renderowanych klatek w grze i sam wmawiasz sobie próg płynności w każdej grze,taka prawda.

 

mistrz jeślio to ja miałbym 580, to bym nie kupował 680, pomio, że Podsumowanie wyników w rozdzielczości 1920x1200: GeForce GTX680 jest średnio 27,30% wydajniejszy od GeForce'a GTX580, http://warmbit.blogspot.com/2012/03/analiza-wynikow-geforce-gtx680-w-14.html Lepiej poczekac i kupić 780/880

Dokładnie dla właścicieli tych kart nie ma żadnego sensownego argumentu przemawiającego za wymianą na gtx680 do tego dawać zarabiać złodziejom i tak mało osób kupuje topowe karty,bieda z nedzą w kraju nie ma roboty zarobić nie dadzą a ceny wyj...ać potrafią.

Link to post
Share on other sites

Absolutnie jesteś w błędzie i śmiem twierdzić że prędzęj ci się tak wydaje niż dostrzegasz różnice. Jest gra przykładowo: wiesiek i do komfortowej gry potrzebne jest minimum 38 klatek jeśli ja na gtx580 mam 45fps a ty będziesz miał na gtx680 60fps to zobaczysz różnicę ??????? chłopie nie ciś mi tu takich bajek i innym inaczej powiem jesteś chorym człowiekiem uczulonym na tle renderowanych klatek w grze i sam wmawiasz sobie próg płynności w każdej grze,taka prawda.

racje też masz, Yacko troche poniosło

 

od siebie dodam do YACKO:

 

Ustaw capa na 40fps w nowym afterburnerze - myszki nie ruszaj tylko idz w bok używając klawy. Widzisz te równe mikroskoki? Ustaw teraz 60fps i zrób to samo - mikroskoków brak, idealna płynność. Teraz ustaw 30fps - widzisz mikroskoki? Wydają Ci się płynniejsze niż te przy 40fps? Na koniec ustaw jakąś "nierówną" wartość np 37fps - widzisz że te mikroskoki są nieregularne? Tak więc albo 30 albo 60fps - cała reszta zwyczajnie rwie. (wszystko to przy 60hz). To że jeden jest na to czuły a drugi nie to już inna sprawa (ja jestem mega czuły i chciałbym tak jak wielu tego nie dostrzegać). Najlepsi są ci, którzy na telewizorach/monitorach 60hz (99% rynku)widzą więcej niż 60fps...jest to mega bzdura która zwyczajnie zaprzecza prawom fizyki - tv/mon 60hz nie wyświetla więcej niż 60fps. To że fraps pokazuje np 160fps nic nie zmienia - gra nadal chodzi w 60fps. Dlatego jak dla mnie jedyny powód wyłączenia vsynca w grach to mniejszy input lag a nie jak twierdzą "nadprzyrodzeni" bo "im fps ogranicza". Dlatego różnicy między 40 a 60 klatkMI TO NAWET NIE ZAUWAŻY PREDATOR

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

wyjdzie karta o 2klatki lepsza w grach od gtx680 też będzie nowym królem wydajności no nie,tu pytanie brzmi czym się kierujesz robiąc przesiadkę z gtx570/580 na gtx680 ? bo jak wydajnością i tylko tym to tak jak napisał Efendii łącze drugiego gtx580 i leci w dół gtx680 proste jak budowa cepa a z tą prądożernością dwóch kart - albo rybki albo akwarium.

Gdybym miał GTX580 to długo bym się zastanawiał nad przejściem na GTX680, ale decydującym argumentem byłaby wydajność i ilość VRAM. Niestety nawet 2xGTX 580 w SLI to tylko 1,5GB (chyba, że połączymy wersje 3GB) i możliwość występowania mikroprzycięć (chociaż jeden z moich klientów twierdzi, że po włączeniu v-sync problem praktycznie nie istnieje). Największa wada tak wspomniałeś - duży pobór prądu wymuszający mocny zasilacz oraz dodałbym jeszcze dodatkowe wydzielanie ciepła wewnątrz obudowy i większy hałas.

 

Absolutnie jesteś w błędzie i śmiem twierdzić że prędzęj ci się tak wydaje niż dostrzegasz różnice. Jest gra przykładowo: wiesiek i do komfortowej gry potrzebne jest minimum 38 klatek jeśli ja na gtx580 mam 45fps a ty będziesz miał na gtx680 60fps to zobaczysz różnicę ??????? chłopie nie ciś mi tu takich bajek i innym inaczej powiem jesteś chorym człowiekiem uczulonym na tle renderowanych klatek w grze i sam wmawiasz sobie próg płynności w każdej grze,taka prawda.

Skoro napisałem, że widzę różnicę, to ją widzę - 60F FPS w włączonym v-sync to dla mnie minimum komfortu. Ja Tobie nie ubliżam, więc miarkuj słowa.

 

 

Dlatego różnicy między 40 a 60 klatkMI TO NAWET NIE ZAUWAŻY PREDATOR

Czyli jestem lepszy niż Predator, że dla mnie musi być minimum 60FPS, gdyż ja róznice widzę:) Różnica jest dla mnie widoczna chociażby na animacjach, do których link wkleiłeś. Również w Crysis, gdzie sterownik się zresetował i minimalny fps spadł do okolic 40 fps zauważyłem różnicę przy szybkim rozglądaniu się.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Gdybym miał GTX580 to długo bym się zastanawiał nad przejściem na GTX680, ale decydującym argumentem byłaby wydajność i ilość VRAM. Niestety nawet 2xGTX 580 w SLI to tylko 1,5GB (chyba, że połączymy wersje 3GB) i możliwość występowania mikroprzycięć (chociaż jeden z moich klientów twierdzi, że po włączeniu v-sync problem praktycznie nie istnieje). Największa wada tak wspomniałeś - duży pobór prądu wymuszający mocny zasilacz oraz dodałbym jeszcze dodatkowe wydzielanie ciepła wewnątrz obudowy i większy hałas. Skoro napisałem, że widzę różnicę, to ją widzę - 60F FPS w włączonym v-sync to dla mnie minimum komfortu. Ja Tobie nie ubliżam, więc miarkuj słowa. serafin1: dlatego pisałem, że dla mnie musi być minimum 60FPS, choć są tacy, którzy nie widzą różnicy. Różnica jest widoczna na linku, który wkleiłeś.

Nie ubliżam ci tylko pisze że jesteś na tym punkcie uczulony dla tego tak twierdzisz.

 

Ilość RAM jest wystarczająca w tych kartach a większa ilość w nowych kartach wcale nie przekłada się na przyszłość bo prędzej wyjdą nowsze konstrukcje zanim ty tą pamięc wykorzystasz,po pierwsze rozwój gier chamują konsole po drugie żeby czerpać z tego zysk musiałbyś na dzień dzisiejszy grać w gry typu Samaritan.Odnośnie micro przycięć to bujda o ile występują w dwóch tytułach tak reszta działa bardzo dobrze.A na temat pradożerności temp . i hałasie nie rozmawiajmy jak jest ważna wydajność reszta schodzi na dalszy plan co w przypadku mojego brata który miał karty w sli 2xgtx480 z założonym accelero takze nie uświadczyłem żadnych problemów prócz poboru prądu ale to było nie istotne w stosunku do wydajności.

 

dlatego pisałem, że dla mnie musi być minimum 60FPS, choć są tacy, którzy nie widzą różnicy. Różnica jest widoczna na animacjach, do których link wkleiłeś.

kup sobie 2x gtx680 i wcale ci nie zazdroszcze ;)

Link to post
Share on other sites

Nie ubliżam ci tylko pisze że jesteś na tym punkcie uczulony dla tego tak twierdzisz.

Przeczytaj co napisałeś - zarzucasz mi, że jestem chory. Nie będę takich rzeczy tolerował na publicznym forum

 

Ilość RAM jest wystarczająca w tych kartach...

Sam sobie zaprzeczasz - bylismy zgodni w kwestii modów do GTA IV czy Crysisa. Poza tym postęp cały czas trwa i lepiej mieć karte z zapasem a te kilka stówek więcej dla kogoś kto zarabia normalne pieniądze nie powinno byc problemem.

 

Odnośnie micro przycięć to bujda o ile występują w dwóch tytułach tak reszta działa bardzo dobrze.

Zgadzam się, ale jednak się zdarzają i różnie to bywa z optymalizacją niektórych tytułów jak niektórzy twierdzą.

 

A na temat pradożerności temp . i hałasie nie rozmawiajmy jak jest ważna wydajność reszta schodzi na dalszy plan co w przypadku mojego brata który miał karty w sli 2xgtx480 z założonym accelero takze nie uświadczyłem żadnych problemów prócz poboru prądu ale to było nie istotne w stosunku do wydajności.

No cóż, nie kazdy tak uważa są to również wazne kwestie.

 

kup sobie 2x gtx680 i wcale ci nie zazdroszcze ;)

Na pewno nie kupię, więc nie ma obawy :) Nie jestem zwolennikiem SLI/CF i chyba już się to nie zmieni.

Link to post
Share on other sites

taaa, 60 klatek funboyu, http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/MSI_R7970_Lightning/wies1920uus.png 680 i tak jest o 20-25 % wydajnejsza niż 7970. Przeglądnij testy, otwórz oczka..otwórz umysł i prosze cie nie bądź ograniczony tylko do jednej marki ;)

współczuję tobie twej naiwności :D

tak mam w FullHD 60 FPS wszystko na ultra i uberpróbkowanie kto tu się spina

piszę jak jest

a ty oczywiście Nv lepsza

NV nie wyprzedzi AMD a to każdy wie

Link to post
Share on other sites

To chociażby te różnice mnie przekonują:

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_Battlefield_3%2C_Crysis%2C_Crysis_2-4465/strona/17028.html

 

 

zobaczcie BF3 i Crysis, w CRYSIS różnica prawie 10 fps lepiej od 580gtx

 

 

a tak poza tematem: <buahaha>

 

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=87822 ale cena lOL!

Edytowane przez sevku22
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

CzesioBF2, miałem styczność z 7970 i Wiedźminem i to na najnowszych sterownikach 12.3 wraz z procesorem I5 2500K i niestety były spadki poniżej 20 fps, więc nie da się wierzyć w to co piszesz. Sprawdź dokładnie czy masz ubersampling włączony.

Keplera GTX680 w żadnym razie fail'em nazwać nie można - jest tańszy i wydajniejszy niż 7970.

Link to post
Share on other sites

ale przeciez ja na gtx 580 z UBEREM mialem 60 fps, ale dopiero po najnowszym patchu!!! Dlaczego w tych wykresach jest tak mało po 20 fps na każdej prawie karcie?!Oo

Więc może tu jest pies pogrzebany i diabeł tkwi w szczegółach ? Ja testowałem na pudełkowej wersji bez poprawek. Redaktorzy na portalach pewnie podobnie. Być może CzesioBF2 z tym patchem ma faktycznie tyle FPS jak pisze i wypadałoby przeprosić. Będę u kolegi to sprawdzę jak to wygląda z najnowszym patchem, ale kojarzę, że była jakaś poprawa uber ale tylko dla kart NV.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

No po prostu trzeba patcha najnowszego. Bez patcha gierka miała 20-30 fps po wgraniu patcha jak ulał, 60 fps wzwyż, aż mi szczęka opadła,że tyle potrafi zrobić patch. Jeśli te wykresy są bez patcha to w ogóle bezsens dla mnie. Bo patch właśnie był do poprawy tej złej wydajności z uberem on. Aha poza tym jeszcze używałem również innego craka ( chyba,że to wina craka była,hehe ) . No ale sądze,że to patch pomógł ( na 99.9 % )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...