Skocz do zawartości

Czy warto wydawać kasę na dodatkowy "ram" ?


Recommended Posts

Witam, mój komputer to :

 

Amd Phenom 9650

ASUS M3N-HT Deluxe/Mempipe

Gainward 9800GTX+

Zasilacz Xilence 600w (niestety)

 

no i pamięć, obecnie mam w jednej kości takie coś :Mój link

 

a w drugiej kości jakiegoś Corsaira 1gb ddr 800mhz

 

Jak się domyślacie, komputer działą w 800mhz w ungaged mode.

 

Moje pytanie brzmi, czy warto wydawać 150zł na dodatkowe 2gb, te kingstona ? czy poprawa wydajności kompa w codziennym uzytkowaniu będzie widoczna i warta tych 150zł ? czy dać sobie spokój i działać tak jak jest... ?

Link to post
Share on other sites

Jak masz windows 7 x64 to coś tam zauważysz, mniej będzie mulić swapa, ale z ekonomicznego punktu widzenie nie opłaca się wydawać pieniędzy na drogie DDR2, w przypadku twoich już leciwych podzespołów...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

9800 GTX+ = GTS 250, a ta karta potrafi zagiąć nowszego GTS 450 (w niektórych przypadkach), więc w kwestii GPU to nie taki archaizm znowu jakby się wydawało... procesor to rzeczywiście największa kaszana AMD (nawet nowy FX ustępuje mu w tej kwestii, oczywiście przekładając na realia czasów premiery) ale w BF3 4 fizyczne "jajca" robią swoje.

 

Zasilacz bez szału, ale chińczyk (zresztą 90% to chińczyki, ale ten wcale najgorszy nie jest)... Moim jednak zdaniem ODKŁADAJ NA NOWY PC :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

gtxxor. Dlaczego sprzedajesz tag świetny cooler? Przecież toż to jeden z najlepszych jednowieżowców na świecie...

 

 

Co do tematu to nie opłaca się taka zabawa. DDR2 za 150zł masz 2GB. DDR 4 razy tyle bo 8GB. Szkoda pchać drogi ram w platformę bez przyszłości.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

2 GB nie opłaca się, ze względu na to, że XP nie obsłuży tyle pamięci. Lepiej zbierać na wymianę platformy : )

Tak ? a kto ci powiedział że XP nie obsłuży tyle pamięci, jesteś akurat w błędzie bo system nic nie ma do rzeczy, musi po prostu być 64 bitowy.

A wracając do tematu ja bym dokupił drugą kość ramu tyle że nie nową bo się cenowo nie opłaca

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

9800 GTX+ = GTS 250, a ta karta potrafi zagiąć nowszego GTS 450 (w niektórych przypadkach), więc w kwestii GPU to nie taki archaizm znowu jakby się wydawało... procesor to rzeczywiście największa kaszana AMD (nawet nowy FX ustępuje mu w tej kwestii, oczywiście przekładając na realia czasów premiery) ale w BF3 4 fizyczne "jajca" robią swoje. Zasilacz bez szału, ale chińczyk (zresztą 90% to chińczyki, ale ten wcale najgorszy nie jest)... Moim jednak zdaniem ODKŁADAJ NA NOWY PC :)

BF3 korzysta z 3 rdzeni i nie zauważysz różnicy przy 4 co najwyżej przy 2 rdzeniach już wymięka.

Edytowane przez mistrz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozbudowa RAM-u zawsze ma sens. Dla 32bit 4GB to logiczny wybor i maks jednoczesnie, bo niemozliwe jest zaadresowanie wiecej niz 4GB dla 32b aplikacji. Oczywiscie jesli kupowac RAM dla dosc wiekowego kompa to nie nowy tylko cos przechodzonego. Choc wlasnie spojrzalem, nowe Good RAMy chodza po 60 PLN za 1 GB, nie ma nawet nad czym specjanie myslec.

 

Zbieranie na nowa maszyne jak najbardziej, ale zakup jednej lub 2 kosci pamieci za 60-120 PLN chyba Cie nie zbankrutuje?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A przy okazji spytam, przedtem zostawilem komputer wlaczony, poszedlem do toalety na to dłuższe;p wracam, monitor czarny, niby wylaczony, ale lampka sie swieci i komputer dziala, ruszam myszka i w ulamku sekundy wszystko wraca do normy... wygaszacza nie mam ustawionego, oszczedzanie energii wylaczone kompletnie... czyzby zasilacz ?

Link to post
Share on other sites

Trochę inaczej zrozumiałem to co napisałeś :) W każdym bądź razie czy miałeś włączonego wtedy firefoxa? Ostatnio miałem taki problem, że komputer mi przechodził w stan wstrzymania > pomagało właśnie ruszenie myszką myślałem, że to OC albo coś się zrąbało jednak obserwowałem ten błąd gdy miałem uruchomionego firefoxa (podczas/testów gier nigdy) i też to było problemem ponieważ pojawiał się brzydki komunikat "program firefox przestał działać" ale nie zawsze. Jednak przeinstalowałem system i działa wszystko jak należy.

Link to post
Share on other sites

To samo miałem jak zostawiłem nie goły pulpit tylko otwartą stronę internetową na dłuższy czas prze firefoxa i tak samo przechodził mi w hibernacje a miałem wyłączoną :co: je*****e ale prawdziwe to świat komputerów i angażują nas niewinnych ludzi byśmy sie denerwowali i podejrzewali co innego :roll: Nawet informatyk nie pomógł :majty:

Link to post
Share on other sites

Tak ? a kto ci powiedział że XP nie obsłuży tyle pamięci, jesteś akurat w błędzie bo system nic nie ma do rzeczy, musi po prostu być 64 bitowy. A wracając do tematu ja bym dokupił drugą kość ramu tyle że nie nową bo się cenowo nie opłaca

No ja właśnie miałem na myśli XP 32bit, bo 64bit zbytnio popularna nie jest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...