Skocz do zawartości

mobo i PSU do zestawu pod 2500K


Recommended Posts

Witam. W ciągu najbliższych tygodni będę składał zestaw pod i5 2500K. A oto me dylematy:

1. Mobo. Byłem zdecydowany na Asrock P67Pro3, ale pomyślałem o czymś na Z68 w porównywalnej cenie. Po prostu chciałbym móc wykorzystać zintegrowana grafikę w razie np. awarii zewnetrznej grafy. Niestety wybór jest niewielki w cenie ok. 400 zł. Własciwie jest tylko Asus P8Z68-V LX. Chciałbym jednak móc podkręcić proca do max 4,5 GHz. Pytanie czy ten Asus ze swoja sekcją zasilania wydoli i się nie roztopi? CPU będzie chłodzony przez Thermaltake Contac 29 BP w obudowie Fractal Design Core 3000. Macie jakieś doswiadczenia z tym Asusem w oc? Na polskich portalach niewiele znalazłem o oc na tej płycie. Sugestie zakupu wypasionych płyt na Z68 odpadają - mam 400 zł.

 

2. Zasiłka. Obecnie mam Silver Power SP-SS500. Póki co nie narzekam, ale... Zasadniczą częśc zestawu możecie wyczaić z pierwszej części posta. Co do karty graficznej to jeszcze nie wybrałem skoro AMD i Nvidia wypuszczają nowe modele. Na pewno grafa nie będzie potworem za 2000, coś z mainstreamu do 800 zł (dobrze, że żona tego nie czyta :)) Krótka mówiąc, czy ta zasiłka ma jeszcze szanse z zestawem na podkręconym 2500K, z zewnętrzną grafiką, dwoma dyskami na sata, Xonarem DS i spawarką dvd na pokładzie.

 

Sorki za przydługi post, ale chciałem byc precyzyjny. Dzięki z góry za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Bierz płytę ASRock Z68 Pro3 masz takie same OC jak na P67 za drobnymi updatami + grafa ,znajdziesz poniżej 400 zł.Grafę bierz 6870 badź dołóż trochę i 7870.

 

Zasiłka da radę.

Edytowane przez Utati
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Kiedyś na pure.pc robili test tego Asrocka i wypadł cieniutko. Słabo się kręcił, za to mocno rozgrzewał. Inna sprawa, że testowali go z i7 2600K. Może pod i5 2500K wypadłby lepiej. Wniosek chyba taki, że jak chce się mieć coś dobrego na Z68 trzeba wydać od 500 zł wzwyż

Link to post
Share on other sites

Ethreivis

 

Moją obecną kartę oddam z resztą starych podzespołów. Priorytetem dla mnie jest osiągnięcie stabilnego 4,5 GHz na procku. Jeśli mogę do tego mieć możliwość odpalenia (w razie czego) zintegrowanej grafiki to dlaczego nie? Stąd moje pytania o tańsze płyty na Z68 (niestety 400 zł to max jaki mam na mobo). Jeśli nie zapewniają one bezpiecznego oc na oczekiwanym przeze mnie poziomie (bo są tańsze=wykastrowane) to je odpuszczam i biorę coś sprawdzonego na P67.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...