Skocz do zawartości

Problem z Asrock 970 extreme3


Recommended Posts

WItam, kupiłem w/w płytę, podłączam wszystko jak trzeba itd. i nic, zero reakcji po naciśnięciu przycisku power. Próbowałem czyścić cmos i nic to nie pomogło, płyta zupełnie nie reaguje. Wcześniej posiadałem płyte gigabyte ga-m61pme-s2 i nie było żadnych problemów. Wiecie co to może być ?? Może po prostu płyta która do mnie trafiła jest zepsuta ??

Link to post
Share on other sites

Zasilacz Cooler Master Real Power Pro 550W (RS-550-ACAA-A1) ma on 432w na lini 12v, zresztą podłączyłem zasilacz pod inny konfig i wszystko działa. To jest nie możliwe, że coś źle podłączyłem lub nie podłączyłem, bo sprawdzałem to kilka razy i nic nie znalazłem. Jeszcze dzisiaj coś pokombinuje, ale raczej wychodzi na to, że Asrock się nie popisał i dostałem nie działającą płytę główną, którą trzeba będzie odesłać na gware.

Link to post
Share on other sites

Jezeli płyta nie chce się uruchomić to może źle podłączyłeś panel przedni do odpowiednich pinów na płycie głównej. Wiem ze to banalne ale czasem najłatwiejsze i najgłupsze rozwiązanie jest dobre:) czy na płycie świeci się dioda informująca o podłączeniu zasilania do płyty?

Link to post
Share on other sites

Podaj pełną specyfikację podzespołów. Ja pare tygodni temu kupiłem ASRock 970 Extreme 3 i wszystko śmiga, a sam montowałem. Montaż jest banalny...

 

Zapewne, źle podłączyłeś przewody typu: HD Led, Power, Reset sprawdz czy czerwony idzie do plusa. Jaką masz obudowę?

Edytowane przez -AssassiN-
Link to post
Share on other sites

No właśnie i tu się zdziwicie, bo jak się okazało obudowa powoduje gdzieś przebicie i dlatego nic się nie dzieje. Komputer złożyłem na tzw. "pająka" i wszystko chodzi. Wniosek z tego taki, że będzie trzeba zaizolować nóżki łączące płyte z obudową. Ową obudową jest Silentiumpc Brutus 410.

 

Jednak chyba problemem jest zasilacz, ponieważ jeżeli tylko go przykręce do obudowy automatycznie nie da się włączyć komputera. Tylko dziwi mnie to, że przy innej płycie głównej działa normalnie, jest przykręcony i wszystko działa. Jak myślicie czym jest to spowodowane ??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...