Skocz do zawartości

sterownik ekranu przestał odpowiadać ASUS GTX 560TI TOP


Recommended Posts

Witam

mam pytanie zakupiłem kartę : Asus GTX 560Ti 1024MB (ENGTX560 Ti DCII TOP/2DI/1GD5)

wgrałem sterowniki z strony asusa tj: nv28566_Win7Vista64bit_WHQL

karta smigała od 02.02.2012 do dzis i wywaliło taki błąd

Nazwa zdarzenia problemu: LiveKernelEvent

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3

Identyfikator ustawie

ń regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie

BCCode: 117

BCP1: FFFFFA800B5FA010

BCP2: FFFFF880013F5740

BCP3: 0000000000000000

BCP4: 0000000000000000

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 768_1

sterownik ekranu przestał odpowiadać ciemno i zaraz monitor działa

dodam , ze występuję taki problem ,ze co 20 raz jak monitor zostanie uspiony to ruch myszki go nie budzi muszę właczyć go przyciskiem power na

obudowie monitora i jest ok , ale jak pisze co 20 raz

 

mój komp to :

 

płyta : P8P67 (REV 3.1) bios 2103

proc : i5 2500K

zasilacz : OCZ MODXSTREAM 700W

pamiec : CORSAIR VENGEANCE 8GB (2x4GB) 1866MHz CL9 profil XMP 1.5V

chłodzenie : SilentiumPC FORTIS HE1225

hdd : samsung 830 system

hdd : ST31000524AS

grafika :AUSUS GTX 560TI

Link to post
Share on other sites

Hej,

spróbuj coś takiego:

 

W Menu Start -> Uruchom wpisujemy "regedit.exe" i uruchamiamy edytor rejestru i przechodzimy do sekcji:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControSet\Control\GraphicsDrivers (GraphicsDrivers musi być podświetlone!)

W prawym oknie Prawy przycisk myszy Nowy -> Wartość DWORD (32-bitowa).

Po dodaniu w nazwie wpisujemy "TdrLevel" klikamy dwa razy w ten nasz nowy wpis i wpisujemy

wartość "0".

 

ten problem znany jest jako TDR.

 

powinno pomóc, mi pomogło,

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

czyli to wina sterowników?

kolega ma wersje gt440 , wgrał nowe sterowniki i pomogło , myslicie ze to tylko w kartach asusa?

zapytam jeszcze o przypadłosc , ze nie za kazdym razem (co 10-15 raz nie właczy )monitor po ruchu myszką czy ma to związek z TDR ? , tleonarczyk jaki masz model karty ?

Edytowane przez bar72
Link to post
Share on other sites

Nie tylko w asusach, jest to problem w kartach zarówno ati jak i nvidii... jak wpiszesz TDR bug w przeglądarce to zobaczysz jak bardzo powszechny jest ten problem...

 

Zmiana sterowników może pomóc ale nie musi, nie musisz instalować sterowników z strony Asusa, możesz od nvidi, jak masz poinstalowane asusowkie programy ich usunięcie też może pomóc , ale nie musi.

 

Jeśli aktualizujesz sterownik to stary najlepiej usuń w trybie awaryjnym.

 

Możesz zainstalować GPU-Z lub GPU Sharka , GPU caps viewer i furmarka, posprawdzać trochę kartę grafiki- u mnie tutaj karta przechodzi teste bez problemu, w grach też nie wywala a TDR mi wyskakuje podczas używania przeglądarki bądź w odtwarzaczach Video;/ - tak będziesz miał większą pewność ,że to wina sterowników a nie karty.

 

Możesz też wyłączyć Aero może to coś pomoże.

Edytowane przez mithi
Link to post
Share on other sites

Czysta instalacja chyba nie usunie wszystkiego jak nie była robiona w trybie awaryjnym;), ale tu sobie głowy uciąć nie dam.

 

Czy podlega reklamacji... To zależy, jeśli Twoja karta jest uszkodzona w sposób fizyczny , podczas produkcji to podlega, jeśli im wyślesz i stwierdzą ,że karta jest dobra to Ci odeślą grafikę , ja osobiście zastanawiam się nad odesłaniem karty na gwarancję ale jestem prawie pewny ,że mi odeślą ją po prostu. Tak jak mówię sprawdź sobie ją programami co Ci podałem wyżej, może ktoś zaproponuje jakieś bardziej odpowiednie do tego problemu.

 

Mogę Ci powiedzieć ,że u mnie ten problem występuję na wszystkich sterownikach.

 

Acha , próbuj wszystkiego powoli ,żebyś nie potrzebnie w systemie nie namieszał za dużo.

Niestety jest to taki problem ,gdzie nikt Ci nie zaproponuje cudownego uzdrowienia, i będziesz musiał trochę poszperać i jak będziesz miał szczęście to się uda;D-po przeczytaniu paru tematów na ten temat tak to można ująć:D.

Edytowane przez mithi
Link to post
Share on other sites

Ja mam bez Ti więc na troszkę słabszej;), ale to nie ma znaczenia, bycza część produktów ma tą usterkę. Ja pisałem na forum asusa o tym i nie zaproponowali mi rozwiązania, a jak chcesz się dokładnie dowiedzieć jak z gwarancją to możesz wejść na stronę asusa, zadzwonić do obsługi technicznej lub zacząć z nimi chat, podasz numer produktu i Cię obsłużą- jakbyś tak zrobił daj znać co Ci powiedzieli;).

Link to post
Share on other sites

ok , zaraz napisze moze sie uda cos dowiedzieć

jeszcze jak ktoś zna odpowiedz na to pytanie to bardzo proszę:

zapytam jeszcze o przypadłosc , ze nie za kazdym razem (co 10-15 raz nie właczy ) sie monitor po ruchu myszką muszę go właczyć przyciskiem power oczywiscie monitora czy ma to związek z TDR ?

Link to post
Share on other sites

raczej nie bo jesli ustawie opcjach zasialania np wyłacz po 5min to po takim czasie się wyłacza tylko jak pisałem nie za kazdym razem ruch myszki go budzi powiedzmy 15 razy budzi 1 raz nie obudzi go włacznik na monitorze

Link to post
Share on other sites

Ten bug jest spowodowany tym ze chip na zmiejszonej czestotliwosci ma ustawione za male V i dziala nie stabilnie, a na 800 czy tam 900 mhz jest stabilny bo ma te 1.2 V, wedlug mnie to jest na gwaracje i ewidentna wina zle napisanego biosu ktory daje za male napiecie w 2d, problem wystepuje na niektorych egzemplazach poniewaz kazdy wafel krzemu jest troche innej grubosci itp

Edytowane przez foxy97
Link to post
Share on other sites

A Ty nie masz w procku integry ;p? więc chyba będzie działał komp tylko sobie nie pograsz. Jeśli problem jest tylko w napięciu, to powinna pomóc zmiana tego napięcia, którą można wykonać w programach do OC, asusowkim smart doctorze bądź też programem innej firmy, a z tego co się orientuję kartę programami można podkręcać bez problemu i dalej jest na gwarancji. Tylko zmiana biosu bądź fizyczna karty(np. demontaż układu chłodzenia) kasują gwarancję.

 

Czyli możesz bezpiecznie zmienić napięcia karty np. smart doctorem i jeśli to wina napięć to powinno być ok, wtedy nie będziesz musiał wysyłać karty;).

Link to post
Share on other sites

Poczytaj sobie o OC ogólnie np. Asus OC School.

Kolega pewnie ma racje , ale zawsze możesz spróbować lekko podkręcić kartę i lekko zwiększyć napięcie;-).

A co do tej gwarancji, to po przeczytaniu kilka tematów o tym błędzie to ludziom często odsyłali te same karty ,więc też nie ma gwarancji czy Ci wymienią.

 

I jak dowiedziałeś się czegoś lub coś postanowiłeś?

Link to post
Share on other sites

wgrałem najnowsze stery z strony invidi 295.73 i zobacze co bedzie na forum invidi piszą ,ze duzo kart gtx 560 ti na tych sterach sa wolne od tdr sprawdze jak bedzie na mojej karcie i dam znac czekam tez na opinie Pana Pawła

Edytowane przez bar72
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ostatnio zainstalowalem 296.10 i jest tragedia jak tylko wyłaczy mi monitor po 15min to po wzbudzeniu mam rozmazany obraz , pomaga tylko zmiana rozdzielczosci i powrót to poprzedniej. Wyłaczyłem opcje wyłacz monitor i jade na wygaszaczu. A sterownik przestał działac raz na dzień przy ogladaniu filmu. Nie wiem czy to stery czy sama karta ale zaczyna to byc denerwujace, bo rozwiazania na dzien dzisiejszy nie widze tylko karty asusa tak mają czy innych firm też ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...