Skocz do zawartości

grafika pod i7


Recommended Posts

witam

z gory chcialbym przeprosic za bledy ort. oraz brak polskich znakow, postaram sie calosc poprawic po powrocie do domu - uroki korzystania z palmow ;p

 

do rzeczy.

mamy nowego radka, pierwsze testy udostepnione, no i jak pisal juz ktos na forum 'szalu niema'. z wyborem grafiki wstrzymywalem sie do premiery radka aby moc ocenic ktora karte oplaca sie brac, i w tej chwili zglupialem...

zakladajac ze mam do wydania 1500zl a aktualny sprzet to i7 920, 6gb ram 1600, 750w chifteck + jakies tam dyski, aktualna rozdzielczosc to 1680x1050 aczkolwiek planuje full hd w niedalekiej przyszlosci,jaka grafike mozecie polecic? fundusze nioznaczaja ze mam calosc wydac i leciec po bandzie.

oczekuje po karcie znosnej glosnosci pracy, aktualny hd2900 podczas grania wrecz odstrasza od kompa... myslalem o ktoryms gtx z racji cuda ktorym chcialbym sie kiedys 'pobawic' no i zdaje mi sie ze sa one cichsze od radkow? z tego co wyczytalem wynika ze karty inne niz quadro i odpowiednik ati nie maja znaczenia wiekszego odczas obrobki grafiki czy tez renderowania, wiec karta z zalozenia ma sluzyc do grania.

mysle rowniez troche nad nowym radkiem ale niewiem do konca czy to trafny wybor... dopiero byla premiera wiec jaies problemy z nim beda pewnie :menda: moze male, moze wieksze aczkolwiek wciaz niejest pewne jak 5850/70 bedzie sobiw radzic z nowymi grami ktore beda wychodzic, dlatego rozmyslam jeszcze o wersji gtx a po premierze gtx300 zastanowic sie nad wymiana, w kazdym razie jakie sa wasze propozycje znajac juz pierwsze testy nowego radka?

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak to "szału nie ma"?? Wydajność karty jednordzeniowej karty na poziomie GTX295/HD4870x2 to jest nic?? Oczywiście każdy by chciał żeby karta była 300% wydajniejsza itd ale skąd producenci mają brać?? Ochłonijcie trochę..

 

Sytuacja jest taka - karty są nowe i sterowniki choć są, ale obecnie są zapewne z błędami i trochę słabo zoptymalizowane. Poza tym - DX11 zapewni dopiero Windows 7 więc karta jeszcze wszystkich atutów prawdopodobnie nie pokazuje. W listopadzie/grudniu nastąpi premiera HD5870x2 oraz pierwszych GT300. Wtedy proponuję porównać ceny i dokonać zakupu. Dlaczego czekać aż tyle?? Co prawda obecnie kupisz HD5870 za 1500zł, ale przez te 2 miesiące sporo potanieje zwłaszcza po premierze HD5870x2.

 

Myślę że na GT300 nie masz co czekać. Dlaczego?? Bo choć wg mnie będzie wydajnieszy od Radeonów to będzie też horrendalnie drogi. Dlatego proponuję czekać. Jednak jeśli naprawdę nie możesz sie doczekać żeby sobie pograć na maks detalach to weź HD5870.

Link to post
Share on other sites

z tego co się orientuje premiera serii 300 może się odwlec do początku przyszłego roku bo Nvidia ma jakieś problemy z dostarczonymi GPU (bardzo duża ilość była nie sprawna)....

ja proponuje na razie jakiegoś GTX 275 z nie referencyjnym chłodzeniem tak by nie przepłacić bo przecież chcesz zmienić, do czasu premiery 300

Link to post
Share on other sites

tez fakt, aczkolwiek liczylem ze wymienie juz tego mojego grata ;D od dluzszego czasu jade na radkach i myslalem o gtx dla odmiany ;p no i kolejna sprawa to to, ze wyjda 5870x2 i pojedynczy stanieje to i tak pojawi sie kolejny model na horyzoncie na ktory warto bedzie czekac xD taka prawda, w koncu to taka branza jest, ze stac w miejscu niemoze :menda: co do wymiany na gtx300 to zdaje sobie sprawe o roznicach cenowych miedzy zielonymi a czerwonymi i gdyby nawet myslec o wymianie to nie zaraz po premierze, ciezki wybor ;D

Link to post
Share on other sites

czyli male niedoczytanie z mojej strony :menda: korci mnie gtx275 aczkolwiek na nowym radku dluzej zajade bez koniecznosci ladowania kasy w grafike, aczkolwiek mam obawy lekkie... a mojego 2900 dalem prawie tyle co aktualnie 5870 kosztuje a po pol roku cena spadla o polowe ;p kolejna sprawa ze moj 2900 ma gdze isc, a jak bede czekac to bedzie tzeba wziasc 4770 do kompa kobiety, ale zdaje mi sie ze to sie wlasnie wyrowna cenowo :D

Link to post
Share on other sites

Ja obecnie kupiłbym GTX260 core 216 za 600zł, resztę pieniędzy odłożyłbym do premiery GTX3xx i wtedy albo zastanowisz się nad HD5870/GTX3xx.

Różnicę w stosunku do HD2900 odczujesz ogromną a kasy wydasz tak na prawdę mało.

Link to post
Share on other sites

a tez z poczatu myslalem o gtx260 216 tylko niebardzo wiem ktorej firmy wziasc, no i z dostepnych w komputroniku ;P yhhh troche ubolewam nad brakiem gotowki ;/

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 6MB_(PCI-E)_(Core216)_Sonic.html

 

jesli nosisz sie z zamiarem zakupu batmana to tak naprawde w tym zestawie wychodzi 530 za karte i okulary 3D (ktore to pewnie Ci sie nie przydadza)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...