Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam składam kompa i proszę o rady

 

proc 2500k

chłodzenie silentiumpc fortis

obudowa silentiumpc L 50 juz mam

ssd 60g ocz a3

dysk wd caviar green 1tb

płyta msi z68a gd55

ram Corsair XMS3 8GB, 1600MHz DDR3, 9-9-9-2, with Classic Heat Spreader może 16GB

napęd lite on dvd rw

karta graficzna czekam na 78** w sklepach na razie integra

i zasilacz 650W czy 600W podobają mi sie ocz'a

 

myślę ze kiedyś dołożę druga grafe dlatego pytanie jaki zasilacz jaka moc??

Link to post
Share on other sites

@jeśli dysk talerzowy będzie "magazynem" to jak najbardziej może być greeen. Natomiast ponoć stosunkowo często występują problemy z dyskami SSD OCZ, sam tego nie doświadczyłem ale na forum OCZ ponoć ludzie psy wieszają na kiepskim firmware. Poczytaj, wiem, że Agility 3 jest tani, ale może warto dołożyć 50zł do czegoś potencjalnie mniej problematycznego. W przypadku zasilacza bardziej liczy się ilość Watów na linii 12V niż moc szczytowa całego urządzenia, tzn. zasilacz X o mocy 600 W może mieć mocniejszą linię 12V niż zasilacz Y o mocy 650 W. Co do reszty nie mam wiedzy, więc się nie wypowiadam, ale brzmi nieźle.

Link to post
Share on other sites

Corsair force 60 jest o 50 dych droższy i niby ciut szybszy może być?

 

reasumując ocz zs 650 ma więcej bo na tablice znamionowej 552w i 46A a MXM 600 504W i 26A czyli pierwszy lepszy no i ma 80 p bronze a nie jak drugi samo 80 plus

 

i jeszcze jedno

 

 

co lepsze z68a gd55 czy z68a g45 różnica 50 zł za kilka przycisków na płycie czy są jeszcze jakieś różnice których nie dostrzegam??

Edytowane przez zepter
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o SSD korsarza to ma chyba ten sam kontroler SandForce co OCZ, poczytaj i popytaj w temacie dysków twardych. Nie wiem co ci doradzić bo, to że niektórzy mają z SSD OCZ problemy nie znaczy, że wszyscy ich doświadczają. Ja złożyłem w zeszłym roku kompa starszemu z OCZ Vertexem 2 60 GB i śmiga bezproblemowo. Weź w takim razie zasiłkę 650 W skoro ma silniejszą linię 12 V i wyższą sprawność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lepszym wyborem było by kupienie dysku KINGSTON SSD 64GB V100 do tego zestawu. Ta seria nie jest droga , osiągi prędkości odczytu/zapisu ma bardzo dobre a kosztuje ok 350zł . I nie ma problemów z firmwar'em tak jak w przypadku dysków OCZ Agility 3 ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...