Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Planuję kupić Monitor Led/Lcd.

Jestem wieloletnim graczem Mmorpg (Lineage 2 , World of Warcraft ).

Nie muszę zatem pisąć w jakim kierunku ten monitor powinien być wybierany .

Mam za niedługo urodzinki także w tym momencie gdy pieniążki wpadną w moje ręce

chciałbym zmienić mój stary 7 letni monitor na coś sensownego.

 

Najlepiej jakby monitor posiadał :

 

- 23 - 24 Cale.

 

- Funkcje - PIP głównie cieszył bym się z funkcji ,, Obraz w obrazie '' Gdyż chciałbym nagrywać filmiki z L2 z omówieniami itd. i wstawiać na YT.

 

Resztę powierzam wam , gdyż nie znam się tak na monitorach z tego co wiem jest walka między

Matrycami : TN / IPS . Wiem jest jeszcze dużo innych specyfikacji ale z punktu widzenia mojej wiedzy na ten temat , pozwolę se to przemilczeć.

 

Najbardziej ten wpadł mi w oko LG E2370V .(Proszę oceńcie go bądź dajcie inne propozycje )

 

 

 

Z Góry Dziękuję.

Edytowane przez Fankman
Link to post
Share on other sites

ponoć dobry, ale nie widziałem jeszcze konkretnej recenzji poza tym zwróć uwagę na LG IPS235V, Della U2312HM oraz Della U2412M

LG IPS235V ma podobne specyfikacje nie wiem jak u niego z (Funkcjami) ale co ja mogę porównać nie będę jak dziecko patrzył po wyglądzie bo nie na tym rzecz polega. Jedynie cenę ma przystępną. A Della nie znam , nie będę się dlatego wypowiadać nie mam co grać głupa. :)

Link to post
Share on other sites

podejrzanie tani plus na sklepach/sprzedawcach z łodzi się już kilkukrotnie zawiodłem i profilaktycznie od takich nie kupuję, a sam monitor dość powiedzieć dobry, choć input lag momentami karygodny

co więcej do MMO nie potrzebujesz 120Hz, a moje sugestie znasz

 

http://www.digitalversus.com/lcd-monitor/face-off/afc8d9e5d4266ca6573158472d025967e5f4b574

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

podejrzanie tani plus na sklepach/sprzedawcach z łodzi się już kilkukrotnie zawiodłem i profilaktycznie od takich nie kupuję, a sam monitor dość powiedzieć dobry, choć input lag momentami karygodny co więcej do MMO nie potrzebujesz 120Hz, a moje sugestie znasz http://www.digitalversus.com/lcd-monitor/face-off/afc8d9e5d4266ca6573158472d025967e5f4b574

Ok ten Acer odpada.

 

Przydaje się w tych monitorach della przechylanie albo obracanie monitorka np na pion ?

Link to post
Share on other sites

Chyba się zdecyduję na Lg 235V dlaczego ?

- wmiare dobra cena - 650 zł

- nie odchodzi tak daleko od Delli te co mi wysłałeś (fakt są lepsze ale też ciup drogie kolo 900 zł ,)

A co do funkcji to mam pytanie do kogoś kto montował już filmy na necie jak to jest z tą funkcją podziału ekranu np w prawym górnym rogu jestem ja a obok ukazanie gry coś ala pokazówki : RockAlone2k/Rojo i innych.

Wiem że jest funkcja PiP ale czy o to chodzi :

- Czy zależy to od monitora ?

lub

- Czy zależy to od programu ?

Link to post
Share on other sites
Monitor był dla sąsiada, porównałem ze swoim Samsungiem F2380M. Della bym nie kupił ze względu na agresywną powłokę antyodblaskową przez co jest ziarnisty obraz. I jak dla mnie za duża jasność minimalna. Chociaż i tak jest bardzo mała w stosunku do większości monitorów. W Samsungu jednak mogę jasność jeszcze bardziej zmniejszyć co mi odpowiada bo nie męczą się oczy. Odwzorowanie kolorów mniej więcej takie samo. W Dellu za to nierównomierność temperatury barw - w lewym dolnym rogu ciepłe kolory, w prawym górnym zimne. Z lewej strony jeszcze przebarwienie. W Samsungu cała matryca jednolita. Dell ma lepszy czas reakcji ale mi nie przeszkadza smużenie w monitorze, warto jednak o tym pamiętać. Kąty widzenia - przy wyświetlaniu jasnego obrazu pod kątem to w samsungu jest większy kontrast ale przy wyświetlaniu ciemnego w dellu jest lepiej. Czerń - wiadomo, w dellu brak, w samsungu nie idealna ale o niebo lepsza niż w dellu i nie srebrzy pod kątem
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...