Skocz do zawartości

Windows XP - zaatakowany przez wirus.


Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z laptopem. Znajoma wpakowała na niego dość uciążliwy syf.

Na domiar złego zabezpieczyła profil hasłem i nijak nie mogę się dobrać do dokumentów po podłączeniu dysku do innego komputera. Skanowanie w innym komputerze nic nie daje. Żaden syf nie jest znaleziony.

Nie mogę z formatować dysku bo ma prace na pulpicie. Skopiować z lapka też nic nie mogę bo syf nie pozwala mi zapisywać plików na urządzeniach przenośnych!!!

 

Jakieś rady jak się tego pozbyć? Najchętniej bym to zrobił z poziomu dos'a i konsoli bo odpalenie windowsa = blokada, nie można nic zrobić.

Próbowałem skanować nortonem ale nic nie znajduje. Po podłączeniu pendrive'a do lapka i potem do mojego komputera od razu mam komunikat nortona o syfie na urządzeniu podłączonym więc ten działa.

Link to post
Share on other sites

Jak jest hasło na konto w XP i dokumenty są ustawione na szyfrowane to nic nie zrobisz . Też tak miałem i połowa pracy mgr kolegi poszła się ...... :/

Jedyne wyjście to zalogowanie się na to konto z hasłem i dopiero skopiowanie.

Jak zrobisz kopie z innego systemu to i tak nie wejdziesz w ten folder :x

Link to post
Share on other sites

Hasło mam ale jak się zaloguję to nie wiem co mam skopiować bo nie widać nazw plików i folderów. Są same ikony bez etykiet. W starcie też nie ma etykiet. Hasło zdjąłem z profilu ale nie wiem jak zdjąć z plików.

Jakieś rady?

Link to post
Share on other sites

Podłączyłem dysk pod swój komputer, zmieniłem właściciela dla plików z jej dokumentów. Przeniosłem zawartość na mój dysk. Cały dysk został wyczyszczony i postawiony od nowa.

Nie wiem co to za wirus ale już drugi albo trzeci raz robię jej komputer po tym syfie. Wcześniej sevena popsuła.

Nie ma się co dziwić skoro korzysta z takiego czegoś jak BearShare (swoją drogą to ten badziew jeszcze działa?) a do tego nie ma antyvirusa :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...