Skocz do zawartości

Jak się pozbyć kabli sieciowych ?


Recommended Posts

Potrzebne Ci będzie router bezprzewodowy albo AP i do kompa karta sieciowa WiFi (albo PCI/PCI-E albo USB).

 

Ta karta sieciowa będzie OK ale zobacz czy masz wolne złącze PCI (albo czy w przypadku rozbudowy nie będzie zasłonięte).

Link to post
Share on other sites

sieciowka pod usb to mniejszy problem, ale sa one z reguly gorszej jakosci (kwestia upchniecia wszystkiego w mala obudowe) i o slabszym zasiegu. za to pci czasem generuje problemy (konflikty sprzetowe, dupne sterowniki etc). imo lepiej usb.

z routerow tradycyjnie polece ktoras wariacje linksysa wrt54gl. po skonfigurowaniu przez lata bezobslugowy. jesli nie przerzucasz terabajtow danych w wew sieci tylko chcesz kompy polaczyc, tudziez podpiac sie pod jakis modem, standard n mozesz odpuscic, edit: grunt to szyfrowanie wpa2.

 

w KT: http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... T54GL.html

Link to post
Share on other sites

TheBIG ale, żeby dobrać router trzeba znać Twojego neta a dokładniej jak doprowadzany jest do niego sygnał (czy router musi być z modemem ADSL (jak w TP/Netia/etc.) czy masz stałke lub internet kablówki, który ma już modem).

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz, powoli i spokojnie :)

Chce mieć do kompa podłączonego QNAP'a bez tak zwanego sznurka.

Musi być połączenie żebym mógł nim zarządzać i właśnie wpadłem na pomysł co by go wywalić daleko i łączyć się na "falach".

Prawdopodobnie dojdzie jeszcze jedna sztuka (pewnie w przyszłym roku) a chce mieć jako taki porządek.

 

Wybacz ale ja tych spraw nie ogarniam (jestem noga :D:menda: ) więc miej cierpliwość :P

Link to post
Share on other sites

co za sens dawać AP, które też dodatkowo musi mieć zasilanie (i kabel sieciowy), jak styka karta wifi do serwera i udostępnianie neta... pytanie tylko czy serwer pod windows/linuks czy może jakieś *BSD? bo wtedy też musisz wybrać taką która aby napewno działała ;>

 

/edit: generalnie AP nie są w sumie jakoś tam specjalnie droższe od kart wifi

Link to post
Share on other sites

W tyn Qnap'ie nie masz przypadkiem złącza USB? Jeśli tak to potrzebny by był router z obsługą takowego. Dalej tylko karta do komputer i chyba z głowy :D

Owszem są trzy USB ale ja chce podłączyć do routera tym drutem "telefonicznym" a do kompa zasadzić kartę PCI , taką ładną z antenką :)

 

Powiada się że nawet stary człowiek umiera głupi :menda::P ...potwierdzam

Link to post
Share on other sites

nie wiem generalnie po co Serwer i Qnap - no ale mniejsza z tym :menda:

 

Qnapa do routera (z wifi) w tym wypadku najlepiej... generalnie jakiego nie kupisz, to będzie okej

i tak z serwera net udostępniony będzie (o ile w ogóle Qnap ma mieć dostęp do neta)

 

najlepiej popatrz za: Asusami nowymi RT-Nxx, Linksysami, Edimax (BR-6315SRg jest dobry i z najnowszym firmware'em nie zaliczył u mnie jeszcze nigdy żadnej zwiechy ani nic ;> tyle, że można kupić o połowę tańsze niż on)

Link to post
Share on other sites
TB tobie nie potrzebny jest router z modemem ADSL, więc wystarczy tu zwykły DIR-615 lub któryś z wymienionych przez rotorka.
Link to post
Share on other sites

Więc tak to ma wyglądać :

 

http://zmjo2q.bay.livefilestore.com/y1pu-7u25dAo1yTpVLy1gUSzA2XWj8sDeyZWrz0CD3dsa2g-00ZbehX2_5r1PRbEDXvm5pK1ulEGrNW7evvuRXc-Q/Bez%C2%A0tytu%C5%82u.gif

 

A ja znalazłem coś takiego :

 

Linksys Wireless-G Router WRT54GC + Linksys Wireless-G PCI Adapter - WMP54G

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... MP54G.html

Linksys Wireless-G Broadband Router - WRT54GL + Linksys Wireless-G PCI Adapter - WMP54G

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... MP54G.html

 

Co o tym myślicie ?

Link to post
Share on other sites

Skoro to ma wygladac tak jak narysowałes, to ten zestaw z komputronika bedzie ok. Tak mysle przynajmniej... Rozumiem ze ten Twoj serwer udostepnia internet z orange na reszte sieci? Czy poprostu orange masz pod PCta podpiete i chodzi Ci tylko o wymiane plikow z qnapem?

A co do routerka, to zalezy jak daleko jest miedzy qnapem a pctem, ile scian/sufitow/zbrojen :), jak duzo to wez z 2 antenkami :?:.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...