Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

 

 

Korzystam z Netiaspotu i chciałem podłaczyć poprzez Wi-Fi drugi komputer przy pomocy routera D-Link 2640B.

 

 

 

Jakieś rady? nie mam pojęcia jak to zrobić, wujek Google też mi nie pomógł.

 

 

 

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

tak dokladnie taki mam

aha.. to po co ci 2 ruter skoro ten od nentii ma wi fi ? chyba że komputer nie ma karty wi fi, to wtedy trzeba zrobić tak:

1. podłącz sie do rutera od netii i wpisz w cmd ipconfig/all (zapisz sobie to gdzieś)

2. podłącz de linka do kompa

3. wejdź w ustawienia de linka (prawdopodobnie 192.168.1.1 jak nie to poszukaj w instrukcji jak skonfigurować ruter)

4. następnie w ustawieniach

-ip de linka musi być inne niż rutera netii (np. neti ma 192.168.10.1 to de link musi miec 192.168.1.1)(Ruter IP lub Local IP Adress)

-następnie musisz dojść do ustawień "static ip"

-w "Internet IP Address:" (brama domyślna) wpisujesz adres bramy/ rutera netii

- "Subnet Mask: " (maska podsieci)

- "Gateway: " możesz to pozostawić

Link to post
Share on other sites

aha.. to po co ci 2 ruter skoro ten od nentii ma wi fi ? chyba że komputer nie ma karty wi fi, to wtedy trzeba zrobić tak: 1. podłącz sie do rutera od netii i wpisz w cmd ipconfig/all (zapisz sobie to gdzieś) 2. podłącz de linka do kompa 3. wejdź w ustawienia de linka (prawdopodobnie 192.168.1.1 jak nie to poszukaj w instrukcji jak skonfigurować ruter) 4. następnie w ustawieniach -ip de linka musi być inne niż rutera netii (np. neti ma 192.168.10.1 to de link musi miec 192.168.1.1)(Ruter IP lub Local IP Adress) -następnie musisz dojść do ustawień "static ip" -w "Internet IP Address:" (brama domyślna) wpisujesz adres bramy/ rutera netii - "Subnet Mask: " (maska podsieci) - "Gateway: " możesz to pozostawić

nie działa ten sposób :(

 

jakieś inne rady?!? i czy wogóle te routery moga siebie widzieć..jeden pracować jako punkt dostępowy czy jakoś tak?!?......nie wiem nie znam się na tym....proszę o konkretny tutorial...co i jak bo w dlinku jest po ang i gdzie tego tam szukać, :( ?????????????????????????

Link to post
Share on other sites

Czy ty chcesz spiąć oba routery poprzez sieć WiFi?

 

Jeśli tak, to od razu odpowiem, że się nie da. Dlink może pracować tylko w trybie AP (Access Point), więc może tylko udostępniać sieć bezprzewodową. Nie podłączysz tego routera do innej sieci bezprzewodowej. Tobie potrzebny jest adapter WiFi (koszt najtańszych jest rzędu 30zł).

 

btw, ten dlink jest routerem ADSL, więc nawet podłączając go po kablu do Nspotu, to co najwyżej mógłby pracować jako prosty switch.

Edytowane przez nazgul1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy ty chcesz spiąć oba routery poprzez sieć WiFi? Jeśli tak, to od razu odpowiem, że się nie da. Dlink może pracować tylko w trybie AP (Access Point), więc może tylko udostępniać sieć bezprzewodową. Nie podłączysz tego routera do innej sieci bezprzewodowej. Tobie potrzebny jest adapter WiFi (koszt najtańszych jest rzędu 30zł). btw, ten dlink jest routerem ADSL, więc nawet podłączając go po kablu do Nspotu, to co najwyżej mógłby pracować jako prosty switch.

aha, tak podejrzewałem. dzieki za pomoc leci + :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...