Skocz do zawartości

temperatura 50 stopni - pod obciążenie OCCT out po 10 minutach


Recommended Posts

hej

 

mam temperature 50 stopni bez obciążenia a po 10 minutach w OCCT skacze do ponad 85 i się wyłącza :/ czy wszystkie boxowe coolery tak mają?

 

jaki niedrogi cooler polecicie? tak do 100PLN

 

może Cool Master Hyper TX3 albo Arctic Cooling Freezer 7 rev.2 albo Titan Universal ablo xigmatek scorpion HDT-S1283??

naprawdę nie mam kasy i chciałbym coś dobrego i ekonomicznego :/

ewentualnie znalazlem Corsair A50 ale to już o prawie 50PLN droższy od wymienionych

Link to post
Share on other sites

nie ma tych coolerów u mnie :/ z tańszych o któryś coś tam czytałem to te które wymieniłem i one są u mnie dostępne tylko nie wiem który najlepszy

Edytowane przez sakkra
Link to post
Share on other sites

ale tam nie ma tego modelu - coolerów jest masa na ebay i amazon ale nie wiem który wybrac - chyba zdecyduje się na tego corsair a50 bo same pozytywne teksty o nim czytałem w przeciwieństwie np. do Arctic Cooling Freezer. tak więc chyba przeżyje te £25 i kupie ten.

 

ps. nie ma nigdzie w uk - chodziło mi o tą konkretną firme :)

Edytowane przez sakkra
Link to post
Share on other sites

nie no szukam czegoś tańszego - te £25 (tj. 125PLN) to maks co mogę dać. nie mam teraz kasy żeby wywalić 200-250PLN dlatego pytam o doświadczenia z czymś tańszym Arctic Cooling albo z podobnej kategorii cenowej.

 

ps. też nie mam nie wiadomo jakiego pieca żeby trzeba było pakować jakieś super hiper chłodzenie

Link to post
Share on other sites

Co nie założysz, to i tak będzie lepsze od boxa. A co do temperatur, to nawet jak na boxa wysokie. Mimo, że nie jest to demon wydajności, powinien on jak najbardziej, niekręcony procesor utrzymać w ryzach. Spróbuj go zdjąć i nałożyć na nowo pastę, coś mi się wydaje, że tam leży przyczyna.

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites

hmmm też na to wpadłem i zmieniłem dzisiaj pastę - temperatura spadła do 45 stopni ale i tak przy OCCT skacze po 10 minutach do ponad 85 stopni :/ a przy assassinie 2 max miałem 73 stopnie. już sam nie wiem co się dzieje :/

Link to post
Share on other sites

hej

dzięki za zainteresowanie :)

procek nie jest teraz podkręcony tylko rdzeń odblokowany. pasta jaką użyłem http://www.ebay.co.uk/itm/2-THERMAL-COMPOUND-SYRINGES-4-ISOPROPYL-WIPES-Grease-Paste-CPU-Heatsink-RROD-UK-/160733572874?pt=Computing_ComputerComponents_Fans_Heatsinks_SR&hash=item256c77af0a#ht_500wt_1287 a rozsmarowałem ją cienką warstwę po całości .

 

a to occt

 

 

 

http://i40.tinypic.com/2dsp84n.png

 

 

a tutaj wykresik

 

http://i41.tinypic.com/35mmyic.jpg

Link to post
Share on other sites

Pasta!! I to zdecydowanie. Ta co najwyżej nadaje się do połączenia tranzystorów z radiatorem, w kiepskim wzmacniaczu. Kup pastę co nadaje się do procesorów. Wybór jest ogromy, ceny różne. Weź np. zalmana STG-2, arctic silver, thermalright chill factor III. Widzisz z pastami jest jak z coolerami - lepsza pasta lepsze wyniki. Zapoznaj się z tym tematem test naszego kolegi z forum (bądź co bądź dobry test :P). Po lekturze wszystko powinno być jasne.

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites

do zelmana jest dodawana pasta więc użyje tej. jak dalej będzie coś nie tak to kupie jakąś porządną, ale wydaje mi się że zelman nie odwala maniany i będzie tam dobra pasta :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...