Skocz do zawartości

Socket 2011 SB a PCI-E 3.0


Recommended Posts

Witam,

od dłuższego czasu zamierzam kupić MB + Procesor, zamierzałem czekać na Ivy Bridge pod 1155, ale prawdopodobnie się nie doczekam gdyż sprzęt będę potrzebował wcześniej.

 

Mam nadzieje ,że rzucicie mi tutaj trochę światła na socket 2011 pod SB. Chyba wszystkie płyty pod ten właśnie socket obsługują PCI-E 3.0 ,ale procesory zaś już nie(co widać np. tutaj http://ark.intel.com/products/63697/Intel-Core-i7-3930K-Processor-(12M-Cache-3_20-GHz) )

 

No więc jak się do tego odnieść ma zwykły użytkownik. Jest w ogóle sens kupowania płyty i procesora(3820 lub 3930) i mb , czyli zestawu dość dobrego i bardzo drogiego , by za jakiś czas wrzucić np. super grafikę? Nie okaże się np. ,że za 1-3 lata wydajne grafiki będą potrzebowały 3.0? Jest w ogóle jakoś korzyść z 3.0 dla grafiki jak procesor go nie obsługuje? A może PCIE-2.0 i procesory je obsługujące dysponują takim potencjałem ,że np. przez najbliższe 3-4 lata nie ma to znaczenia?

Chciałbym by procesor +mb starczyły mi przez okres co najmniej gwarancji (a więc 3 lat) bez wymiany, tak by uruchamiać na nich najnowsze a gry a także do pracy (grafika, obróbki video, i różne takie sprawy-na razie bardziej jest to zabawa ale w przyszłości kto wie...).

 

Proszę rzućcie mi trochę światła na te zagadnienia bo się zdecydować nie mogę, a będę miał do zainwestowania w to trochę gotówki i chciałbym dobrze wybrać.

Link to post
Share on other sites

trzecie PCI-E to marketing zwykły, pomiędzy dwójką a tą nie odczujesz żadnej różnicy. Jeżeli chcesz pograć w gry i jakaś obróbka, czy też grafika to sandy bridge powinno być ok, więc nawet z i5 2500k pięknie wszystko ci będzie chodziło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

PCI-E 3.0 to marketing w najczystszej postaci. Tak jak krem do rąk w innym opakowaniu za podwójną cenę. 2.0 wystarczy na wiele lat i nie ograniczy karty. Skoro high-end nie obsługuje PCI-E 3.0 to znaczy, że przez najbliższe cztery (a może i więcej lat) będzie absolutnie bezużytecznym dodatkiem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...