Skocz do zawartości

Problem z poborem mocy - AMD Phenom II 965


Recommended Posts

Witam.

Otóż mam problem z (poborem mocy?) procesora. Podczas grania w grę raz na jakiś czas spadają FPSy. W czasie grania robiłem logi HWmonitorem. Wyglądają one tak klik.

Z góry dzięki za pomoc, i przepraszam jeżeli się źle wyraziłem.

 

CPU - AMD Phenom II x4 3,4 965 be

GPU - GTX 560 Ti

Płyta główna - Asus m4n68t m le v2

Zasilacz - XFX Pro550W

Edytowane przez vhagaraz
Link to post
Share on other sites

Hej.

Czasami spadki FPS są normalne, w pewnych dużych lokalizacjach kiedy jakiś komponent kompa (CPU, GPU, Mem, HDD) nie wyrabia jest to jak najbardziej uzasadnione. Czasami zła optymalizacja, złe drivery itp. mogą powodować takie zjawiska.

Natomiast co do tego poboru, wyniki z programów często są błędne, gdyż nie wskazują one jego poprawnie. Jednak nawet jeśli, to wraz ze spadkiem obciążenie CPU, zmniejsza się jego napięcie i pobiera on mniej energii, dlatego masz takie na wykresie są, okresowe wahnięcia.

 

Moim zdaniem, jest w porządku. Powiedz jeszcze co to za gra. Jeżeli problem występuje w innych aplikacjach, przeskanuj HDD antywirusem.

Link to post
Share on other sites

Cześć.

Dzięki za odpowiedź. Problem ten pojawia się właściwie we wszystkich grach, ten log testowany był akurat na BF3 (ustawienia high, rozdzielczosc 1680x1050). Dziwne jest tylko to że spadki fpsów występują w losowych sytuacjach, nie wiem czy to dobrze opiszę, w każdym razie robiłem test, i stałem w miejscu nic nie robiąc i działo się to dalej niezależnie od tego co występowało na ekranie. Wyglądało to mniej więcej tak ~60FPS przez 3min, spadek do 20 na 10sek, i od razu skok na 60 itd itd. Spróbuję inne sterowniki i jak Pan proponował zrobię skan HDD i dam odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez vhagaraz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...