Skocz do zawartości

Asrock n68c-s ucc + OC Phenom 960T - czy nie za duże TDP dla płyty


Recommended Posts

Witam

 

Zastanawiam się nad zmianą mojego Athlona X2 6000+ na Phenoma X4 960T (liczę na odblokowanie/podkręcenie)

 

Mam płyte Asrock n68c-s ucc (http://www.asrock.co...el=n68c-s%20ucc)

Wiem że da się odblokować rdzenie (UCC) ale pytanie mam inne:

Czy płyta wytrzyma pracę z podkręconym/odblokowanym 960T?

Na standardowych ustawieniach proc potrzebuje 95W (max dla płyty), a jak jest po odblokowaniu/podkręceniu?

 

A jak to współgra z resztą zestawu?

 

Reszta zestawu:

Grafika: Asus Radeon 4850

Ram: DDR2 Geli Black Dragon 800MHZ 2x1GB

Zasilacz: Modecom MC-500

Dysk: Samsung 250GB

Obudowa: Modecom Step 107

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

PS. Jaki RAM do tego kupić (2x4GB - tylko 2 sloty ddr3)?

Link to post
Share on other sites

Na tej płycie mam odblokowanego Phenoma x2 555 @ Phenom x4 B55 który jest odpowiednikiem Phenoma x4 955 z TDP 125W. I tak od roku czasu zero problemu. Z OC to już zależy dużo od sztuki, bo każda inaczej się kręci, a tym bardziej jeśli odblokujesz rdzenie. Jeśli planujesz jakiekolwiek OC na tej płycie to postaraj się o jakiekolwiek chłodzenie sekcji zasilania.

Link to post
Share on other sites

Jeśli płytka ma wyraźnie napisane, że przystosowana jest do procków max 95W to licz się z tym, że jak wsadzisz procek 125W (czyli jak odblokujesz do x6 bez OC) to płyta może nie wytrzymać. Jeśli MOSFETy nie wytrzymają w sekcji zasilania procesora to skończy się to źle na pewno dla płyty a może i nawet dla Procesora.

 

Ja mam x6 pracującego na 3,8GHz. Płytka ASROKa max 125W. Aby mogła ciągnąć tego procka po OC to musiałem założyć na sekcję zasilania dodatkowe radiatory plus z boku budy wentylator. Przy mocniejszym obciążeniu słychać cewki na płycie. Cudów nie ma!

 

Na Twoim miejscu bym nie ryzykował, no chyba że sekcja zasilania będzie chłodna w co wątpię. Strasznie słabą masz tą sekcję zasilania w swojej płycie... Zmień płytę na płytę z mocną sekcją zasilania + wymiana zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Co do podkręcania to raczej bym sobie darował, ale szkoda nie używać dodatkowego rdzenia czy dwóch jak się uda. Tak naprawdę to jest to dla mnie alternatywa dla Phenoma X4 955 który, jak grzechotnik, napisał ma TDP 125W

A jeśli chodzi o ewentualne kupno płyty i procesora to nie lepiej dołożyć parę stówek i zainwestować w platformę intela?

 

Co do zasilacza to słyszałem że nie jest taki zły i dlatego bardziej boję się o płytę.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, są sytuacje gdzie sekcje zasilania padają gdzie TPD się zgadza. Zwiększając TPD procesora (po przez odblokowanie rdzeni czy OC) zwiększasz ryzyko uszkodzenia płyty. Na Twojej płycie masz tylko czy fazy zasilające CPU! Nie nadaje się to do OC, ani do x6 ... Proponuje, odblokować rdzenie na procku, zapuścić test i sprawdzić temperaturę na mosfetach.

Twój komputer, Twoje ryzyko i Twój portfel.

 

Ps. W grach najczęściej będziesz miał większy zysk z MHz niż z dodatkowych rdzeni. Mam namyśli tu Phenoma X4 - X6

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...